» Europa » Włochy » Lombardia » Mediolan » Boże Narodzenie w Mediolanie: jarmark i wydarzenia

Boże Narodzenie w Mediolanie to nastrojowe święto, na które mieszkańcy czekają z przyspieszonym biciem serca. Ozdobione ulice i witryny sklepowe, świąteczne instalacje i dekoracje, muzyka i zgiełk miasta — wszystko to przenosi Cię w czasy dzieciństwa. Co więcej, po raz kolejny daje Ci szansę wypowiedzenia życzeń i uwierzenia w prawdziwą zimową bajkę.

W tym artykule zebraliśmy niektóre z najciekawszych uroczystości świątecznych w Mediolanie. To coś więcej niż tylko przechadzanie się po jarmarkach bożonarodzeniowych i domach towarowych obładowanych kuframi. Po pierwsze, Mediolańczycy uwielbiają przebierać się w biało-czerwone garnitury z brodami i biegać w wyścigu. A także piec 100 i 1 wersji panettone. Do tego dochodzi oczywiście pisanie listów z życzeniami mikołajkowymi. Zapewniamy, że w Mediolanie nie będziesz się nudzić! Na wstępie polecamy wycieczki po mieście, które pomogą Ci poznać bliżej kulturę tego miejsca. A teraz gotowy, by poznać główne jarmarki i wydarzenia tego miasta? Zacznij od zapoznania się z mapą i lokalnymi atrakcjami: Co zobaczyć w Mediolanie w 3 dni? Szczegółowy plan podróży z mapą

Kolorowe jarmarki bożonarodzeniowe w Mediolanie

W okresie świątecznym Mediolan zmienia się nie do poznania. Ulice, restauracje, a nawet sklepy mienią się kolorowymi światełkami. Zobaczycie tu choinki i niezwykłe świąteczne dekoracje, a na jarmarku bożonarodzeniowym zaopatrzycie się w oryginale prezenty dla bliskich. Oprócz tego możecie spróbować lokalnym przysmaków, w tym słodyczy i serów. Najsłynniejszy w Mediolanie jest jarmark „Oh Bej, Oh Bej”, bo związany ze św. Ambrożym, patronem miasta. Nie możecie go przegapić!

» CZYTAJ TAKŻE10 pomysłów na udane zakupy pamiątek w Mediolanie

Wioska Bożonarodzeniowa (Villaggio di Babbo Natale)

Jest to największa rezydencja bożonarodzeniowa we Włoszech: 30 tys. metrów kwadratowych „świątecznego snu” (Il sogno del Natale). Obszar wioski podzielony jest na 3 strefy:

  • Pierwsza strefa to fabryka zabawek, domy elfów i rezydencja Świętego Mikołaja.
  • Druga strefa poświęcona jest poczcie i składa się z Pokoju Listów, gdzie pod okiem elfów można napisać list do Świętego Mikołaja, oraz Urzędu Pocztowego, gdzie listy są stemplowane i wysyłane do adresata.
  • Trzeci obszar to Wioska Elfów i jarmark bożonarodzeniowy w stylu skandynawskim.

Na terenie wioski bożonarodzeniowej odbywają się również targi gastronomiczne oraz animacje dla dzieci i dorosłych. Ponadto, można skorzystać z lokalnych food trucków i coś przekąsić. Rezydencja świąteczna jest otwarta od 10:00 do 21:00.

Miejsce: Ippodromo Snai San Siro, Piazzale dello Sport, 16 Milano.

Cena biletu: od 11,50 € do 17,50 €.

» CZYTAJ TAKŻENajlepsze bożonarodzeniowe jarmarki w Europie

Wioska cudów (Villaggio delle Meraviglie)

W Wiosce Cudów znajduje się Dom Świętego Mikołaja, 2 duże lodowiska dla dzieci i dorosłych, pokoje dziecięce i animacje, choinka, 3 przejażdżki o tematyce świątecznej, mini cyrk z elfami oraz strefa muzyczna z piosenkami świątecznymi. Wstęp do Wioski Cudów jest bezpłatny z drobnymi wyjątkami:

  • Lodowisko: dzieci do lat 10 — 6 €, dorośli — 8 €.
  • Atrakcje: bilet jednorazowy 3 €, 4 bilety 10 €.

Do tego wyjątkowego miejsca można przyjść od 10:00 do 21:00. Co ciekawe, po 25 grudnia Dom Świętego Mikołaja (Casa di Babbo Natale) staje się domem Mamy Mikołaja (Casa di Mamma Natale) i świątecznej czarownicy Befany.

Miejsce: Ogród publiczny Indro Montanelli, (stacja metra Porta Venezia).

» CZYTAJ TAKŻE10 najsmaczniejszych potraw w Mediolanie

Świąteczne koncerty Gospel

Teatro Nuovo di Milano otwiera sezon świąteczny w Wigilię Bożego Narodzenia koncertem gospel.

Miejsce: Piazza San Babila, 3, Milano.

Ceny biletów zaczynają się od 34,50 €.

» Czytaj takżeMediolan w styczniu: pogoda, zakupy i rozrywka

Festiwal Maestri del Panettone

W Mediolanie organizowany jest Festiwal Maestri del Panettone poświęcony tradycyjnemu ciastu bożonarodzeniowemu — panettone. Tutaj w grę wchodzi celebracja prawdziwego rzemiosła, najlepszych produktów, poczucia stylu i kreatywności. W programie wydarzenia znajdują się degustacje, lekcje mistrzowskie i wykłady.

Miejsce: Narodowe Muzeum Nauki i Techniki

Koszt biletu: 6 euro

» CZYTAJ TAKŻE10 pomysłów na udane zakupy pamiątek w Mediolanie

Bieg Świętych Mikołajów

Babbo Running to oficjalna nazwa przedświątecznego biegu w Mediolanie. Pomysł na imprezę powstał w 2011 roku. Impreza składa się z niekonkurencyjnego pięciokilometrowego wyścigu w stylu wolnym. Uwaga! W akcji może wziąć udział każdy, kto ma na sobie strój Świętego Mikołaja. Wyścig odbywa się w Parco Sempione, gdzie znajdują się historyczne budynki i ważne struktury architektoniczne: Castello Sforzesco i jego muzeum, Arena Gianni Brera, Arco della Pace i Acquario Civico. Osoby, które zgłoszą się jako „dorośli/grupa” otrzymają strój Mikołaja i napój.

Czas trwania wydarzenia: 13:00-17:00.

Miejsce: Piazza del Cannone.

Koszt rejestracji: do 14 grudnia 13 € dorośli oraz 5 € dzieci. W dniu imprezy — 15 € dorośli.

» CZYTAJ TAKŻECiekawe miejsca w pobliżu Mediolanu

Gdzie się zatrzymać w Mediolanie?

Marzysz o Bożym Narodzeniu w Mediolanie? Jeśli tak, musisz mieć na uwadze kilka rzeczy. Po pierwsze, należy pamiętać, że w okresie sylwestrowym w Mediolanie jest wielu turystów i apartamenty muszą być rezerwowane z dużym wyprzedzeniem. Im wcześniej dokonasz rezerwacji, tym większe masz szanse na znalezienie miłego miejsca w rozsądnej cenie. Weź również pod uwagę, że im bliżej centrum, tym będą wyższe ceny.

Wybierz hotel w Mediolanie

Wesołych Świąt w Mediolanie!

» CZYTAJ TAKŻEDzielnice Mediolanu: Gdzie się zatrzymać?

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *