Boże Narodzenie w Mediolanie: jarmark i wydarzenia

, ,
Mediolan

Boże Narodzenie w Mediolanie to nastrojowe święto, na które mieszkańcy czekają z przyspieszonym biciem serca. Ozdobione ulice i witryny sklepowe, świąteczne instalacje i dekoracje, muzyka i zgiełk miasta — wszystko to przenosi Cię w czasy dzieciństwa i po raz kolejny daje Ci szansę wypowiedzenia życzeń i uwierzenia w prawdziwą zimową bajkę.

» Czytaj takżeMediolan w styczniu: pogoda, zakupy i rozrywka

W tym artykule zebraliśmy niektóre z najciekawszych uroczystości świątecznych w Mediolanie. To coś więcej niż tylko przechadzanie się po jarmarkach świątecznych i domach towarowych obładowanych kuframi. Mediolańczycy uwielbiają przebierać się w biało-czerwone garnitury z brodami i biegać w wyścigu. A także piec 100 i 1 wersji panettone, no i oczywiście pisanie listów z życzeniami mikołajkowymi. Dołącz do nich — nie będziesz się nudzić!

Należy pamiętać, że w okresie sylwestrowym w Mediolanie jest wielu turystów i apartamenty muszą być rezerwowane z dużym wyprzedzeniem. Im wcześniej dokonasz rezerwacji, tym większe masz szanse na znalezienie miłego miejsca w rozsądnej cenie.

Mediolan: Wybierz hotel

Jarmarki Bożonarodzeniowe w Mediolanie

Jarmark

Jarmarki bożonarodzeniowe oferują oryginalne i urocze pomysły na świąteczne prezenty. W okresie Bożego Narodzenia w Mediolanie odbywa się wiele jarmarków, od tradycyjnego „Oh Bej! Oh Bej!” do rzemieślniczego Artigiano w Fiera). Jarmarki i targi są otwarte przez cały miesiąc, od 5 grudnia do 6 stycznia.

» Czytaj także10 pomysłów na udane zakupy pamiątek w Mediolanie

Wioska Bożonarodzeniowa (Villaggio di Babbo Natale)

Wioska Bożonarodzeniowa

Jest to największa rezydencja bożonarodzeniowa we Włoszech: 30.000 metrów kwadratowych „świątecznego snu” (Il sogno del Natale).

Obszar „wioski” podzielony jest na trzy strefy. Pierwsza z nich to fabryka zabawek, domy elfów i rezydencja Świętego Mikołaja. Druga strefa poświęcona jest poczcie i składa się z Pokoju Listów, gdzie pod okiem elfów można napisać list do Świętego Mikołaja, oraz Urzędu Pocztowego, gdzie listy są stemplowane i wysyłane do adresata. Trzeci obszar to Wioska Elfów i jarmark bożonarodzeniowy w stylu skandynawskim.

Na terenie rezydencji odbywają się również targi gastronomiczne, foodtrucki oraz animacje dla dzieci i dorosłych.

Czas pracy: 10:00-21:00.

Miejsce: Ippodromo Snai San Siro, Piazzale dello Sport, 16 Milano.

Cena biletu: od 11,50 € do 17,50 €.

» Czytaj takżeNajlepsze Bożonarodzeniowe jarmarki w Europie

Wioska cudów (Villaggio delle Meraviglie)

Villaggio delle Meraviglie

W Wiosce Cudów znajduje się Dom Świętego Mikołaja, dwa duże lodowiska dla dzieci i dorosłych, pokoje dziecięce i animacje, choinka, trzy przejażdżki o tematyce świątecznej, mini cyrk z elfami oraz strefa muzyczna z piosenkami świątecznymi.

Wstęp jest bezpłatny. Wyjątki:

  • Lodowisko: dzieci do lat 10 — 6 €, dorośli — 8 €.
  • Atrakcje: bilet jednorazowy 3 €, 4 bilety 10 €.

Po 25 grudnia Dom Świętego Mikołaja (Casa di Babbo Natale) stanie się domem Mamy Mikołaja (Casa di Mamma Natale) i świątecznej czarownicy Befany.

Czas pracy: 10:00-21:00.

Miejsce: Ogród publiczny Indro Montanelli, Via Palestro (Milano, Giardini pubblici Indro Montanelli), stacja metra Porta Venezia.

Świąteczne koncerty Gospel

Świąteczne koncerty Gospel

Teatro Nuovo di Milano otwiera swoje podwoje w Wigilię Bożego Narodzenia koncertem gospel.

Miejsce: Piazza San Babila, 3, Milano.

Ceny biletów zaczynają się od 34,50 €.

Festiwal Maestri del Panettone

Festiwal Maestri del Panettone

Festiwal poświęcony tradycyjnemu ciastu bożonarodzeniowemu — panettone. W grę wchodzi celebracja prawdziwego rzemiosła, najlepszych produktów, poczucia stylu i kreatywności. W programie festiwalu znajdują się degustacje, lekcje mistrzowskie, wykłady i ogromna różnorodność

Miejsce: Narodowe Muzeum Nauki i Techniki (Museo Nazionale della Scienza e della Tecnologia — Le Cavallerizze), Via Olona, 6, Milano.

Koszt biletu: 6 euro.

Bieg Świętych Mikołajów

Babbo Running to oficjalna nazwa przedświątecznego biegu w Mediolanie. Pomysł na imprezę powstał w 2011 roku. Impreza składa się z niekonkurencyjnego pięciokilometrowego wyścigu w stylu wolnym. W akcji może wziąć udział każdy, kto ma na sobie strój Świętego Mikołaja.

Wyścig odbywa się w Parco Sempione, gdzie znajdują się historyczne budynki i ważne struktury architektoniczne: Castello Sforzesco i jego muzeum, Arena Gianni Brera, Arco della Pace i Acquario Civico.

Osoby, które zgłoszą się jako „dorośli/grupa” otrzymają strój Mikołaja i napój.

Czas trwania wydarzenia: 13:00-17:00.

Miejsce: Piazza del Cannone.

Koszt rejestracji: do 14 grudnia: 13 € dorośli, 5 € dzieci. W dniu imprezy — 15 euro dorośli.

Wesołych Świąt w Mediolanie!