» Europa » Holandia » Park tulipanów Keukenhof: bilety, zwiedzanie i inne wskazówki

Park tulipanów Keukenhof to raj na ziemi dla miłośników kwiatów. Kto raz odwiedził to niezwykłe miejsce, nie może o nim zapomnieć. Otwarty tylko przez 2 miesiące w roku, często nazywany jest «wiosennym ogrodem Europy». Czasu na jego zobaczenie jest niewiele, dlatego trzeba się spieszyć! Możesz wykupić wycieczkę autobusową do parku z centrum Amsterdamu bez transferu pod tym linkiem. W dalszej części artykułu poznasz szczegółowe informacje o ogrodzie, jak do niego dotrzeć i czy zwiedzać z przewodnikiem.

» Czytaj takżeJakie miasta warto odwiedzić w Holandii oprócz Amsterdamu?

Jak kupić bilet do Keukenhof?

Park Keukenhof znajduje się 30 km od Amsterdamu w pobliżu miasta Lisse. W sezonie kwitnienia tulipanów od około połowy marca do końca maja (dokładne daty zależą od warunków pogodowych) ogród jest otwarty dla zwiedzających. Polecamy przyjechać rano, gdy jest mniej turystów. Wtedy można również uniknąć korków.

Godziny otwarcia: od 8:00 do 19:30.

Koszt biletów: 19,50 € online i 21,50 € na miejscu w kasie. Aby uniknąć kolejek przy wejściu, kup bilety z wyprzedzeniem tutaj.

» CZYTAJ TAKŻELot helikopterem nad polami tulipanów w Holandii

Zwiedzanie Keukenhof z przewodnikiem

» CZYTAJ TAKŻEAmsterdam w kwietniu: kwitnące tulipany i Dzień Króla


Takich tulipanów jeszcze nie widziałeś

Główną atrakcją parku są oczywiście tulipany. Rośnie tu ponad 700 różnych gatunków o przeróżnych kształtach i kolorach (nawet czarne!). Ponadto są też żonkile i hiacynty. Jednak nie tylko morze kwiatów przyciąga do Keukenhof turystów. Ruiny średniowiecznego zamku, miejscowy wiatrak i opowieść o enigmatycznej legendzie to również część tutejszej atrakcji. Park jest również drugą najczęściej fotografowaną atrakcją na świecie!

Park Keukenhof podzielony jest na obszary tematyczne:

  • spacerowi po «Ogrodzie Muzycznym» towarzyszyć będzie muzyka klasyczna;
  • «Ogród Przyrodniczy» symbolizuje równowagę w przyrodzie i prezentuje cebulki roślin zmieszane z nawozem;
  • obszar «Historycznego Ogrodu» znajduje się za ciężkimi, masywnymi drzwiami. Tu witają nas pracownicy parku w historycznych strojach, a sam ogród składa się z odmian bylin wyhodowanych w minionych wiekach.
  • «Ogród Japoński» znajduje się za starym młynem. Są w nim ze specjalnie dobrane odmiany tulipanów.

Oprócz obszarów specjalnych w Keukenhof można podziwiać sztuczne stawy z łabędziami i kaczkami, stuletnie drzewa oraz wdzięczny krajobraz parku.

» Czytaj takżePola tulipanów w Holandii

Jak dotrzeć do parku tulipanów Keukenhof ?

Napisaliśmy już szczegółowy artykuł na temat «Jak dotrzeć do Parku Keukenhof z Amsterdamu samodzielnie». Tutaj opowiemy krótko o możliwych opcjach transportu. Do ogrodów  można dojechać samochodem i autobusem w następujący sposób:

  • Jeśli podróżujesz samochodem, jedź A4 w kierunku Hagi, następnie zjedź czwartym zjazdem i kieruj się znakiem «N207-Lisse». Później z Hagi należy jechać drogą A44 aż do zjazdu nr 3 «Noordwijkerhout» i dalej drogą «N208».
  • Transportem publicznym można dojechać szkarłatnym autobusem nr 397 z centrum miasta do lotniska Schiphol, a stamtąd przesiąść się do autobusu nr 858.

Do Keukenhof można też wybrać się na wycieczkę z Amsterdamu, Rotterdamu lub Hagi, co jest szybsze i czasem tańsze niż samodzielny dojazd. Podobne wyprawy znajdziesz pod tym linkiem.

» Czytaj takżeJak samemu dostać się do Parku Keukenhof z Amsterdamu?

Miłej podróży!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *