Amsterdam w maju: tulipany wciąż kwitną

,
Amsterdam w maju: tulipany wciąż kwitną

W maju Amsterdam  jest szczególnie piękny. Nadchodzi wiosna, kwitną tulipany i odbywają się parady kwiatów. Tradycyjne święta majowe w  Amsterdamie  są wam prawdopodobnie nieznane, dzięki czemu wycieczka będzie pouczająca i ciekawa.

Pogoda w maju

Jest dużo słonecznych dni (minimum 10 w miesiącu), a temperatury w ciągu dnia wynoszą średnio około +17 stopni Celsjusza. Często powietrze na krótko ogrzewa się do +29°C. Taka pogoda jest wprost stworzona dla spacerów! Wybierz się na pieszą wycieczkę po mieście z przewodnikiem (zamówisz ją tutaj) lub przepłyń się tramwajem wodnym po kanałach Amsterdamu (bilety sprzedawane są na tej stronie).

Pogoda w maju

Nocą temperatury nie spadają zwykle poniżej +5°C, ale w tym czasie zdarzają się sporadyczne przymrozki. Wilgotność oscyluje wokół 75%. Poranki mogą być bardzo mgliste, ale nie na długo.

Zobacz najlepsze oferty hoteli w Amsterdamie

Co ze sobą wziąć?

W kwietniu radzimy turystom przygotować się na wszelkie niespodzianki ze strony natury, zabrać odzież wierzchnią i zapasową parę butów. Jest to szczególnie pomocne dla osób planujących nocne wyjście na miasto. I nie zapomnijcie oczywiście o parasolu.

Keukenhof

Majowa wycieczka do Amsterdamu to wspaniałe doświadczenie. Oprócz ogromu atrakcji na świeżym powietrzu można podziwiać kwitnące jeszcze tulipany w parku Keukenhof.

Ze względu na napływ zwiedzających czasami są kolejki po bilety wstępu. Bądźcie więc ostrożni i zaopatrzcie się wcześniej w bilety na tej stronie

» Czytaj takżePark Tulipanów Keukenhof

.

Majowe święta w Amsterdamie: co robić?

Święta narodowe

Na początku maja w Amsterdamie obchodzone jest kilka ważnych dla Holandii dat: Dzień Pamięci (4 maja) i Dzień Wyzwolenia (5 maja). Polecamy wziąć w nich udział wszystkim turystom.

4 maja na placu Dam odbywa się uroczystość upamiętniająca z udziałem rodziny królewskiej. Rozpoczyna się o 19:00 w kościele Nieuwe Kerk i przechodzi pod pomnik poległych w wojnie. Królowa wygłasza przemówienie i jako pierwsza składa kwiaty pod pomnikiem, a o 20:00 rozlega się syrena żałobna, powodując zamarcie miasta na 2 minuty.

W każdej z 12 prowincji kraju 5 maja odbywają się festiwale muzyczne, przedstawienia i koncerty. Święto rozpoczyna się, gdy premier Holandii zapala symboliczny «płomień wolności».

9–10 maja Narodowy Dzień Młynów (Molendag)

Narodowy Dzień Młynów

Odwiedź jeden z 950 młynów, które otwierają swoje drzwi w narodowy dzień młynów. Młynarze zadają sobie wiele trudu, by jak najpiękniej udekorować je flagami i kwiatami. Młynarz zabierze cię na wycieczkę lub poprosi o pomoc w obracaniu skrzydeł. Dla dzieci często organizowane są zabawy, pozwalające w zabawny sposób poznać rzemiosło młynarza.

Przygotuj trasę rowerową i ruszaj do historycznego symbolu Holandii!

Wystawy tulipanów w Parku Narodowym Keukenhof

W połowie maja kończy się kwitnienie tulipanów, dlatego zaleca się wizytę w słynnym Keukenhof. Park zamyka się w połowie miesiąca aż do następnej wiosny.

Wystawy tulipanów w Parku Narodowym Keukenhof

Na jego terytorium można wypożyczyć rowery, przespacerować się po parku z przewodnikiem,  a także zobaczyć niesamowite piękno kwiatów z góry za pomocą helikoptera (kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji). Jednak najpopularniejszą atrakcją jest rejs po kanałach Keukenhof, z których można dobrze przyjrzeć się planom ogrodników.

Radzimy zarezerwować bilety na kuter z wyprzedzeniem, i pamiętać, że opłaty za wstęp są już wliczone w cenę.

Jeśli twoja podróż obejmuje więcej niż tylko Amsterdam, proponujemy wynająć samochód i sprawić, by twoje wakacje były jeszcze bardziej komfortowe. Pod tym linkiem można wybrać i zarezerwować samochód z domu. Samochód będzie czekał na ciebie już na lotnisku.

» Czytaj takżeJak samemu dostać się do Parku Keukenhof z Amsterdamu?

Minusy wycieczki w maju

  • Wraz z rozpoczęciem sezonu turystycznego ceny wielu hoteli i lotów idą znacznie w górę, zwiększając tym samym koszt twojej podróży;
  • Zwiększa się napływ turystów, a atrakcje stają się bardziej zatłoczone;
  • Długie kolejki po bilety.

Plusy Amsterdamu w maju

  • Pogoda w maju jest znacznie cieplejsza niż w poprzednich miesiącach, co pozwala dłużej wędrować po amsterdamskich placach, parkach i uliczkach;
  • W tym miesiącu otwarty jest słynny park tulipanów Keukenhof tuż obok Amsterdamu;
  • Maj jest bogaty w wiele festiwali i występów ulicznych, które zachwycą cię i sprawią, że nie będziesz się nudzić.

 

Aby nie zgubić się w nowym mieście, zainstaluj na swoich urządzeniach naszą aplikację mobilnego przewodnika po Amsterdamie!

Niezapomnianej zabawy w wiosennej atmosferze!

 

» Czytaj takżeAmsterdam w kwietniu: kwitnące tulipany i Dzień Króla

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *