Pchli targ w Paryżu. Godziny otwarcia i lokalizacja

12 lut 2021
Pchli targ w Paryżu

Chociaż pchli targ nazywany jest paryskim, znajduje się on na przedmieściach stolicy – w miasteczku Saint-Ouen. Jego położenie związane jest przede wszystkim z historią.

Historia pchlego targu w Paryżu rozpoczęła się wiele wieków temu. Wcześniej po ulicach miasta spacerowali tak zwani „zamiatacze”, którzy zbierai porzucone, lecz wciąż w jakiś sposób nadające się do użytku, przedmioty. Następnie sprzedawali je na paryskich rynkach w pobliżu Less Halles. Gdy wydalono ich z Paryża, zamieszkali u bram Montreuil, Cligancourt. Niektórzy z nich założyli własne antykwariaty!

Pchli targ w Saint-Ouen to obecnie największy stały rynek we Francji i jeden z największych w Europie. 

Jest to nie tylko plac z „zamiataczami”, a kilku ogromnych rynków. Le Lius de Saint-Ouen, tak zwane pchle targi w Paryżu, to jedna z największych atrakcji turystycznych w Île-de-France (regionie paryskim). Jest to raj dla antykwariuszy oraz osób ceniących stare przedmioty używane: biżuterię, ubrania, skórę... można tu znaleźć wszystko. Oprócz tego, na pchlim targu możesz też kupić obrazy, stare nagrania (kasety i płyty winylowe), amulety, maskotki i meble. 

Jak działa pchli targ w Paryżu?

Pchli targ w Paryżu to nie jeden rynek, a cały kompleks, w związku z czym godziny i dni otwarcia poszczególnych części trochę różnią się od siebie. Kiedy otwarty jest rynek z antykami? W większości przypadków pchli targ w Saint-Ouen działa w sobotę i niedzielę od godziny 9 do 18, a w poniedziałek od 10 do 18. W pozostałe dni rynek jest zamknięty.

Jak dostać się na rynek z antykami w Paryżu?

Metrem: do stacji Porte de Clignancourt (4 linia metra)

Autobusem: 85, 56, 95 

Gdzie znajduje się pchli targ w Paryżu?

138, rue des Rosiers 

93400 SAINT-OUEN 

Udanych zakupów!

Dodaj komentarz

Restricted HTML

  • Dozwolone znaczniki HTML: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki