» Turcja » Stambuł » Rejs po Bosforze – wycieczki statkiem po Stambule

Wybierz się na rejs po Bosforze i podziwiaj Stambuł ze statku. Tu ceny wahają się od 11 do 2250 €. Istnieje jednak szansa, aby:

Co jeszcze jest przydatne przed wyruszeniem w rejs? Nasz przewodnik audio po Stambule. Odkrywaj miasto i ciesz się podróżą! 

Podróżuj z przewodnikiem audio

» CZYTAJ TAKŻECo przywieźć ze Stambułu i gdzie kupić pamiątki?

Krótkie rejsy ze Stambułu

Rejs po Bosforze z audioprzewodnikiem

Stambuł znajduje się na dwóch kontynentach. Dwugodzinny rejs morski jachtem to dobra opcja, aby to zobaczyć. Podczas wycieczki wodnej poznasz główne lokalne zabytki. Co ważne, audioprzewodnik dostępny jest w 6 językach. 

  • Do wyboru są dwa rejsy: o zachodzie słońca lub w ciągu dnia.
  • Bilety na pokład są płatne od osoby, ale łódź może pomieścić grupy do 16 osób.
  • Na pokładzie czekają wygodne fotele, napoje, lekkie przekąski i sezonowe owoce!

Rejs z przystankiem po stronie azjatyckiej

Stolica Turcji nazywana jest trzecim Rzymem, ponieważ leży na siedmiu wzgórzach. Sześć z nich znajduje się wzdłuż cieśniny Bosfor, a jedno bliżej Morza Marmara, co pozwala podziwiać je z wody. Podczas tej wycieczki wodnej ze Stambułu będziesz mógł zobaczyć to na własne oczy! Rejs z Europy do Azji rozpoczyna się z przystani Kabatas, gdzie czeka na Ciebie przewodnik. 

  • Statek minie Pałac Dolmabahçe, Meczet Ortaköy i inne zabytki Stambułu.
  • Po zaprezentowaniu tych architektonicznych piękności, kapitan jachtu obierze kurs na panoramę Azji.
  • Po zacumowaniu przy brzegu, cała załoga będzie mogła wspiąć się na Maiden Tower, ikoniczny punkt Morza Marmara.

Wieczorny rejs z przewodnikiem

Jeśli ważna jest interakcja na żywo z przewodnikiem, ta wycieczka po Bosforze jest dla Ciebie. Lokalny przewodnik wie rzeczy, o których nie można przeczytać w książkach.

  • Podczas wycieczki zatrzymamy się w symbolicznym miejscu starego Stambułu, wiosce rzemieślniczej Canlice.
  • Następnie udasz się do jednego z najbardziej spektakularnych widoków dostępnych podczas rejsu morskiego ze Stambułu. To panorama średniowiecznej twierdzy Rumelihisar, która łączy się z krajobrazem miasta i symbolizuje połączenie kultur.

Długie rejsy po Bosforze

Wieczorny pokaz rejsu po Bosforze

Chwyć kieliszek powitalny i witamy na pokładzie! Wieczorny rejs morski ze Stambułu to muzyka na żywo, najwyższej klasy kuchnia i bogaty program. Zrelaksuj się i przygotuj na wycieczkę statkiem!

  • Goście wycieczki zostaną najpierw odebrani ze swoich hoteli i odwiezieni z powrotem pod koniec wieczoru.
  • Zobaczysz nocne miasto, osmańskie pałace i fortece oraz oświetlone mosty.
  • Zabawę zapewnią artyści, wykonujący tradycyjny taniec brzucha i tańce cygańskie, a także mistrzowie ceremonii henny i DJ.
  • Głównym punktem programu jest pokaz Asuk-Masuk. Jest to klasyczna turecka produkcja z udziałem dwóch karłów. Wcielają się one w zakochanego gnoma i niedostępną dziewczynę, którą bohater-kochanek próbuje zdobyć w tańcu.

Turcja w 24 godziny i Bodrum przez 1 dzień

Ta wycieczka jest dla tych, którzy chcą zobaczyć Turcję w 24 godziny. Grupa zostanie odebrana bezpośrednio z lotniska i zabrana do rzymskich ruin zamku Bodrum.

Wiele osób przyjeżdża do Turcji nie tylko w celach wypoczynkowych, ale także po to, aby kupić wysokiej jakości odzież i materiały. Będziesz miał taką okazję podczas wycieczki po lokalnej produkcji wyrobów skórzanych.

 • Podczas lunchu w restauracji (który jest wliczony w cenę wycieczki) można skosztować produktów lokalnej hodowli zwierząt.
 • Następnie czeka Cię wycieczka do wioski Akyaka i krótki rejs łodzią.
 • Po przeniesieniu się do Dalyan zaoferowany zostanie mini rejs po mieście, a następnie wycieczka plażą do Iztuz.
 • Wycieczka zakończy się na lotnisku w Stambule późnym popołudniem. Stamtąd możesz polecieć dalej lub wyruszyć na zwiedzanie miasta na własną rękę.

» CZYTAJ TAKŻECzego spróbować w Stambule?

1-dniowa wycieczka na Wyspy Książęce

Wyspy Książęce to archipelag na Morzu Marmara w pobliżu Stambułu, gdzie 4 z 10 są otwarte dla turystów. Proponujemy zobaczyć Büyükada (największą wyspę) podczas 9-godzinnej wycieczki wzdłuż Bosforu. Ta wyspa była niegdyś miejscem wygnania dla mężów stanu, członków rodziny królewskiej, a nawet osady klasztornej. Dziś jest to bardzo turystyczne miejsce, znane nie tylko ze swojej historii i późnoosmańskich drewnianych rezydencji, ale także z plaż.

  • Wycieczka obejmuje lunch na łodzi lub w restauracji – w zależności od pory roku i pogody.
  • Rejs łodzią ze Stambułu zabierze Cię na wyspę z dala od tętniącej życiem stolicy. Będziesz mógł zobaczyć kultowe zabytki.

» CZYTAJ TAKŻEZwiedzanie Hagia Sophia w Stambule: ceny i godziny otwarcia

Aby zrozumieć kulturę Turcji, trzeba ją zobaczyć «w przekroju». Wycieczka wzdłuż Bosforu to najlepszy sposób, aby to zrobić. Wspaniałego rejsu!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *