Taksówki w Mediolanie. Co powinieneś wiedzieć?

, ,
Taxi

W tym artykule opowiemy Ci wszystko o taksówkach w Mediolanie. Jak zadzwonić, ile kosztują, co trzeba wiedzieć i jak nie dać się oszukać.

» Czytaj takżeTransport w Mediolanie: wszystko o biletach na autobus, tramwaj i metro

Taksówki w Mediolanie

Taksówki w Mediolanie są łatwe do rozpoznania – są to białe samochody z czarnymi znakami „Taxi” na dachu. Na drzwiach lub oknie będzie widniał napis „Taxi autorizzato per il servizio aeroportuale lombardo”, gwarancja, że dostaniesz przejazd do miejsca docelowego po ustalonej cenie.

Większość ludzi w Mediolanie nie mówi po angielsku, więc zadzwoń na postój taksówek i wyraźnie podaj adres po włosku. Po dokonaniu rezerwacji otrzymasz numer swojej taksówki (zazwyczaj jest on napisany na drzwiach).

Licznik się wyłączy zaraz po telefonie. Oznacza to, że zapłacisz również za odległość, jaką pokona taksówka, aby dotrzeć z parkingu do Ciebie.

Łatwo jest zarezerwować taksówkę na stronach internetowych:

Ceny taksówek w Mediolanie

Ceny taksówek w Mediolanie

Taksówki w Mediolanie mają zryczałtowaną stawkę. Bagaż można przewieźć za darmo, o ile mieści się w luku bagażowym. Za dodatkową sztukę bagażu pobierana jest opłata w wysokości 1 EUR.

Napiwki w mediolańskich taksówkach są opcjonalne. Możesz jednak zaokrąglić cenę w górę lub dodać od 0,5 do 1€ w podziękowaniu dla kierowcy.

Taksówka jeździ za €3,30 w ciągu dnia i €6,50 w nocy (21:00-06:00). W weekendy cena biletu wzrasta do 5,40 €. Taksówka na każdym lotnisku w Mediolanie kosztuje 13,10€.

Godzina oczekiwania kosztuje 28,32€. Za każdy kilometr licznik dodaje 1,09 €.

W Mediolanie obowiązują specjalne taryfy dla grup liczących dwie lub więcej osób. Taksówka grupowa będzie Cię kosztować 1,32 € w ciągu dnia, 2,60 € w nocy (21:00-06:00), 2,06 € w weekend i 5,24 € na lotnisku.

W przypadku przejazdu grupowego, godzina oczekiwania kosztuje 11,33 euro. Za każdy kilometr licznik dodaje 0,44 €.

Mediolan: Wybierz hotel

Taksówki lotniskowe

Taksówki lotniskowe

W Mediolanie znajdują się trzy lotniska – Malpensa, Linate i Bergamo. Ponieważ na trasie z Malpensy i Bergamo do miasta obowiązują stałe opłaty, nie należy oczekiwać „jazdy z licznikiem”. Zazwyczaj pobierają więcej opłat i trasa wychodzi stosunkowo drogo.

Czas podróży z lotniska Mediolan Malpensa (Aeroporto di Milano-Malpensa) do centrum Mediolanu wynosi 50 minut. Koszt to 90€.

Czas podróży z Aeroporto di Milano-Linate do centrum Mediolanu wynosi 20 minut. Koszt to 35-40€.

Czas podróży z lotniska w Bergamo (Aeroporto di Bergamo-Orio al Serio) do centrum Mediolanu wynosi 45-50 minut. Koszt to 90€.

Jeśli pojawił się spór z kierowcą, weź paragon z numerem taksówki, datą, godziną, trasą i kwotą. Pokwitowanie to należy dostarczyć do Servizio Autopubbliche del Comune di Milano, via Messina, 53 (numery telefonów 02-884.65290, 02-884.65294, faks 02-884.65293).

Porady

https://stratsketch.com/VelyJoS2LOb

  • Przed wejściem do taxi sprawdź przybliżony koszt podróży.
  • Zawsze miej przy sobie drobne banknoty, w przeciwnym razie możesz zapłacić podwójnie, ponieważ kierowcy nie zawsze mają przy sobie resztę.
  • Wygodną alternatywą dla taksówek jest – wynajęty samochód.
  • Najlepiej zapisać adres i cel podróży po włosku: w Mediolanie jest bardzo niewielu taksówkarzy mówiących po angielsku.
  • Po wejściu do samochodu należy sprawdzić stan licznika. Jeśli nie działa, zadzwoń po inny samochód.
  • Jeśli jedziesz na lotnisko, podaj numer terminala.
  • Przed wyjazdem można podejrzeć stawki na stronie internetowej firmy i oszacować przybliżoną kwotę.

Życzymy przyjemnych i bezpiecznych podróży!

» Czytaj takżeTaksówki w Rzymie: ile kosztują i jak z nich korzystać

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *