» Europa » Niemcy » Düsseldorf » 10 największych atrakcji w Düsseldorfie

Wśród niemieckich miast Düsseldorf jest na równi z Berlinem, Hamburgiem, Monachium i Frankfurtem nad Menem. To miasto bogate, ważne i biznesowe. Ale nie daj się zwieść: to również miejsce zabawy i relaksu. Wystarczy spojrzeć na dzielnicę Starego Miasta, która słusznie nazywana jest «najdłuższym barem na świecie». Dodajmy do tego modę (dużo mody!), sztukę, nowoczesną architekturę i stare budynki, a otrzymamy portret Düsseldorfu w pełnej krasie. Przeczytaj wszystko o najważniejszych zabytkach tego niemieckiego miasta w naszym artykule i zarezerwuj wycieczkę z przewodnikiem tutaj. Mamy dla Ciebie również listę 10 największych atrakcji w Düsseldorfie, które na pewno Ci się spodobają. 

Zarezerwowałeś już apartament w Düsseldorfie? Jeśli nie, to najwyższa pora to zrobić!

Wybierz hotel w Düsseldorfie

Dla tych, którzy mają szczęście podróżować na mistrzostwa EURO 2024, zalecamy rezerwację hotelu w pobliżu Merkur Spiel Arena.

» CZYTAJ TAKŻEZabytki Bawarii: co warto zobaczyć?

Aleja Królewska

Nie przesadzimy, jeśli powiemy, że ta ulica jest znana wszystkim fashionistom w Niemczech. I to w jakich Niemczech! Royal Alley to jedno z najlepszych miejsc na zakupy w całej Europie. Jest tu mnóstwo miejsca, by zaszaleć: luksusowe marki, nowoczesne centra handlowe, pięciogwiazdkowe hotele oraz restauracje i bary.

Aleja Królewska jest również znacząca pod względem historycznym, ponieważ leży tuż przy granicy Düsseldorfu sprzed 700 lat! Wtedy nie było tu luksusów, a jedynie struktury obronne, fosa i kopce. Teraz zastąpił je malowniczy kanał, wysokie platany i zadbane ścieżki dla pieszych. Taka przyjemna ewolucja. Aby nie zgubić się na «Kö», jak nazywają go miejscowi, skorzystaj z wycieczki audio w języku angielskim lub niemieckim.

» CZYTAJ TAKŻEBerlin w 1 dzień: trasa po mieście

Stare Miasto – Altstadt

Kolejną z 10 największych atrakcji w Düsseldorfie jest Stare Miasto. Dwie główne rzeczy, które warto o nim wiedzieć:

  • Oczywiste

    To jest historyczne centrum miasta. Poczujesz tutaj średniowieczną atmosferę, a takze zobaczysz zabytki architektury, klasyczne oraz stare budynki Düsseldorfu.

  • Obiecujące

    Stare Miasto zostało nazwane «najdłuższym barem na świecie». Wszystko za sprawą ogromnej liczby barów – jest ich tutaj około trzystu. (Wierzymy na słowo, choć sami ich nie liczyliśmy). Koniecznie znajdź miejsce w jednym z nich i spróbuj słynnego lokalnego piwa Altbier (można go spróbować tylko tutaj) lub zarezerwuj wycieczkę po Starym Mieście i Altbier.

Bazylika św. Lamberta

Ten katolicki kościół jest rówieśnikiem i główną atrakcją Düsseldorfu. Kiedy miasto otrzymało prawa miejskie, fundamenty kamiennego kościoła zostały położone na miejscu poprzedniego drewnianego. Oczywiście przez 8 wieków bazylika miała czas na zmiany, uzupełnienia i przebudowy. Jednak nie przeszkadza to w uznaniu jej za najstarszy budynek w mieście.

Najbardziej zauważalne zmiany dotyczyły iglicy kościoła. Obecna jest całkiem świeża, z XIX wieku. Jakoś tak się złożyło, że do jej budowy użyto za mało suchego drewna i z czasem wieża nieco się przechyliła. Można to łatwo zobaczyć z ulicy. Jednak mieszkańcy miasta nie dali się zmylić i stworzyli legendy na jej temat. Według jednej z nich diabeł wygiął wieżę, gdy próbował wyrwać kościół z korzeniami. Dobrze, że mu się to nie udało. A dziś możemy spokojnie podziwiać wyjątkowe dzieła sztuki, które nagromadziły się w kościele w ciągu jego długiej historii.

» CZYTAJ TAKŻELuksemburg w 1 dzień: co zobaczyć?

Ratusz

Ratusz to kolejny zabytek architektoniczny Starego Miasta na głównym placu Düsseldorfu. Najstarsza część budynku powstała w XVI wieku. Od tego czasu rezydują tu przedstawiciele lokalnych władz. Z zewnątrz można podziwiać architekturę, a wewnątrz portrety wszystkich mieszczan miasta czy izbę pamięci Heinricha Heinego. Ta ostatnia dostępna jest jednak tylko w środy, ale za to bezpłatnie. Co ważne, w grudniu na placu przy ratuszu organizowany jest jarmark bożonarodzeniowy. Jeśli więc znajdziesz się tutaj w tym czasie, koniecznie przyjdź po prezenty, grzane wino i zanurz się w świąteczną atmosferę.

» CZYTAJ TAKŻEMonachium w 1 dzień: co zobaczyć?

Plac Zamkowy – Burgplatz

Plac ten nie bez powodu nazywany jest Placem Zamkowym. W XIII wieku, kiedy Düsseldorf otrzymał status miasta, faktycznie zbudowano tu zamek. Niestety obecnie pozostał on tylko z nazwy – nie oszczędziły go ani pożary ani wojny. Musimy więc zadowolić się jedynie zachowaną z zamku i odrestaurowaną wieżą. Ale plac wciąż istnieje. I to jaki plac: z widokiem na Ren! Letnie wieczory są tu szczególnie klimatyczne. Ponieważ ludzie gromadzą się tu wtedy, aby posłuchać ulicznych muzyków, spędzać czas na festiwalach i świętach, a także po prostu podziwiać zachód słońca i zabytki Düsseldorfu, siedząc na schodach.

Bilety na dwugodzinny spacer z przewodnikiem po centrum Düsseldorfu

» CZYTAJ TAKŻEDrezno w 1 dzień: co zobaczyć?

Nabrzeże Renu

Nabrzeże Renu to 2 kilometry pięknych widoków, miejsca do siedzenia i inne atrakcje dla pieszych. Stąd zobaczymy niektóre zabytki starego miasta i zrobimy kilka dobrych zdjęć. Można tu także napić się lokalnego piwa z widokiem na rzekę lub wybrać się na wycieczkę. Ponadto możesz pospacerować i obejrzeć zachód słońca. Krótko mówiąc, jeśli jesteś tylko kilka godzin w Düsseldorfie – wiesz, gdzie je spędzić.

Zarezerwuj przejażdżkę segwayem po Renie

» CZYTAJ TAKŻECzego spróbować w Amsterdamie?

Media Harbour

W ciągu zaledwie 50 lat stary, opuszczony port stał się najmodniejszą dzielnicą Düsseldorfu. Swoje biura mają tu międzynarodowe firmy z branży mediów, reklamy, komunikacji i innych kreatywnych dziedzin. Ale to, z czego Media Harbour naprawdę słynie, to niesamowita architektura. Są tu «tańczące» budynki bez jednej pionowej linii, czterometrowe wielokolorowe postacie pełzające po ścianach i inne szalone dzieła współczesnych architektów. I najważniejsze – wszystko to na tle starożytnych dźwigów budowlanych, nabrzeży i magazynów. Taki hołd dla historii.

» CZYTAJ TAKŻESamodzielna wycieczka po Belgii: trasa i przydatne wskazówki

Wieża Rheinturm

Bohaterką pocztówek-magnesów-pamiątek «Frome Düsseldorf» jest wieża Rheinturm, czyli wieża nadawcza telewizji i radia. Jest to najwyższy lokalny budynek i jedna z głównych atrakcji Düsseldorfu. Okrągły taras widokowy oferuje naprawdę imponujący widok na całe miasto. Przy dobrej pogodzie można nawet dostrzec zarys katedry w Kolonii daleko na południu. To w końcu ponad 30 kilometrów stąd.

Wieża Rheinturm jest wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa jako największy zegar na świecie. Nie próbuj jej jednak oglądać w ciągu dnia, ponieważ czas jest pokazywany tylko w ciemnych porach za pomocą wielu świateł, w osobliwy sposób. 

» CZYTAJ TAKŻECo zobaczyć w Gandawie w 1 dzień?

Pałac Benrath

Luksusowy pałac nad brzegiem Renu został zbudowany w XVIII wieku na polecenie niemieckiego księcia Karola Teodora. Tak bardzo spodobało mu się to malownicze miejsce, że założył tu swoją rezydencję dla rozrywki, rekreacji i polowań. Główny budynek pałacu jest bardzo elegancki i wyrafinowany. Znajdują się tu kunsztowne rzeźby, marmurowe dekoracje, zabytkowe meble i kolekcja porcelany. Aby zobaczyć cały ten przepych na własne oczy, trzeba wykupić wycieczkę po Corps de Logis, bo tak nazywa się ta część pałacu.

To, co naprawdę czyni Benrat wyjątkowym kompleksem pałacowym i jedną z głównych atrakcji Düsseldorfu, to jego terytorium. Sam pałac stoi nad brzegiem dużego stawu. Natomiast wokół budynku znajdują się zadbane ogrody, a ogromny rezerwat parkowy sięga samego brzegu Renu. Warto przyjść, pospacerować i nacieszyć się nim do woli. Zwłaszcza, że jest bezpłatny i bardzo piękny. Nie bez powodu miejscowi czule nazywają Benrath swoim małym Wersalem.

Zarezerwuj wycieczkę do pałacu Benrath z Kolonii

» CZYTAJ TAKŻECo zobaczyć w Antwerpii w 1 dzień?

Muzeum Kunstpalast

Główne muzeum sztuki w Düsseldorfie sprawi, że nawet wyrafinowany koneser sztuki będzie miał, co oglądać. Wydaje się, że jest tu wszystko: obrazy, rzeźby, grafiki, szkło, porcelana, fotografie i sztuka współczesna, począwszy od starożytności, aż do współczesności. Znajdziesz tu dzieła gwiazd rocka sztuki pięknej, takich jak Rubens i Bellini, a także współczesnych artystów. Ponadto zobaczysz obrazy zagraniczne i niemiecką klasykę. Przyjdź każdego dnia oprócz poniedziałku, wybierz interesującą Cię wystawę i baw się dobrze. Bilety można kupić online na stronie internetowej muzeum lub w kasie.

Jeśli masz ochotę na nową przygodę po muzeum, wybierz się na wycieczkę po najbardziej Instagramowych zabytkach Düsseldorfu. Miejsce spotkania znajduje się przed muzeum Kunstpalast.

» CZYTAJ TAKŻEWycieczka krajoznawcza po Amsterdamie

Mamy nadzieję, że nasza propozycja 10 największych atrakcji w Düsseldorfie pomoże wam się przygotować do podróży. Życzymy udanych wakacji!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *