» Europa » Niemcy » Hamburg » Rejsy wycieczkowe w Hamburgu: top 5

Hamburg to miasto na wodzie i drugi najważniejszy port morski w Europie. Zbudowany na dużych rzekach i jeziorach jest nazywany niemiecką Wenecją. Co więcej, położenie Hamburga u zbiegu Łaby i Morza Północnego ukształtowało jego przeznaczenie, łącząc przemysłową prostotę doków portowych, architekturę inspirowaną oceanem, arystokratyczną powściągliwość Blankenese i rozpustny blichtr Ripperbahn. Aby zrozumieć charakter miasta, polecamy rejsy wycieczkowe w Hamburgu. Przygotowaliśmy 5 sprawdzonych tras wodnych, które zanurzą Cię w atmosferze miasta. Zanim jednak zaczniesz zwiedzanie, warto byś zarezerwował dla siebie apartament

Jeśli planujesz wziąć udział w Mistrzostwach EURO-2024 w Hamburgu, sprawdź hotele w pobliżu Volksparkstadion.

Wybierz hotel w Hamburgu

» CZYTAJ TAKŻE10 głównych atrakcji Hamburga

Rejsy wycieczkowe w Hamburgu – cały port w 60 minut

Bilet można kupić z wyprzedzeniem online i wejść na pokład z przystani 1 (od strony barek) lub przystani 4 (nabrzeże Rainer Abicht Elbreederei).

 • Cena standardowa za klasyczny rejs to 24 €. Jeśli jednak kupisz bilet z wyprzedzeniem, możesz zaoszczędzić pieniądze i zapłacić tylko 19,20 €.
 • Zwroty biletów są bezpłatne!

Jeśli znasz niemiecki, masz szczęście. Ponieważ podczas wycieczki kapitan dzieli się morskimi opowieściami – nie zawsze przyzwoitymi, ale bardzo barwnymi. Jeśli nie mówisz w tym języku, nie obawiaj się.  Audioprzewodnik jest dostępny aż w 6 językach, (ale niestety nie po polsku). Jeżeli znasz jeden z nich, wystarczy rozsiąść się wygodnie na tarasie lub w salonie, założyć słuchawki i rozkoszować się miejską scenerią i opowieściami.

Zarezerwuj rejs po porcie w Hamburgu

W międzyczasie stary Speiserstadt, nowoczesna dzielnica Hafencity, Targ Rybny, doki stoczni Blohm und Voss i Filharmonia nad Łabą będą wynurzać się z wody niczym wielki statek płynący w Twoją stronę.

 • Ważne rzeczy, które warto wiedzieć o rejsach po Hamburgu

  • Należy mieć ze sobą paszport, ciepłe ubranie i słuchawki.
  • Wózki dziecięce i inwalidzkie są przewożone tylko przez duże statki pasażerskie. Informacje na ich temat należy wyjaśnić podczas rezerwacji.
  • Rejsy wycieczkowe nie odpływają punktualnie, (do czego jesteśmy przyzwyczajeni w Niemczech), ale w odstępach 5-15 minut przy dobrej pogodzie i 30-40 minut przy złej pogodzie.
  • Trasa wycieczki może ulec zmianie w zależności od poziomu wody.

Szczegółowa 2-godzinna wycieczka po Hamburgu – mieście kontrastów

Hamburg jest pełen sprzeczności. Z jednej strony nadal jest miastem rybackim nad Łabą. Natomiast z drugiej strony jest nowoczesną metropolią z zaawansowaną technologią. O tym wszystkim przekonasz się podczas rejsu wycieczkowego po Hamburgu. To wtedy poznasz również grzeszne miejsca marynarzy i targ rybny oraz stare żaglowce i ogromne statki wycieczkowe i kontenerowce. Ponadto zobaczysz zrujnowane domy z minionych epok i budynki przyszłości w budowie. Wycieczka rozpocznie się na nabrzeżu Rainer Abicht Elbreederei, przepłynie obok 9 głównych zabytków miasta i powróci. Przewodnik będzie mówił po niemiecku, ale pomocny będzie audioprzewodnik i słuchawki.

 • Cena standardowa za 2-godzinny rejs to 36 €. Istnieje jednak zniżka za wcześniejszy zakup – bilet kupiony z wyprzedzeniem będzie kosztował 28,80 €.
Zarezerwuj 2-godzinny rejs po porcie w Hamburgu

» CZYTAJ TAKŻEMonachium w 1 dzień: co zobaczyć?

Port dzienny w Hamburgu w 1,5 godziny

Trasa rozpoczyna się spacerem na molo przez most Überseebrücke. Spotkasz tam tradycyjną hamburską łódź, barkę. Statek zabierze Cię nad Speicherstadt, molo St Pauli, Hafen i Filharmonię nad Łabą. Cumuje przy Filharmonii, więc możesz szybko zjeść hamburgera, podziwiać nowoczesną architekturę z lądu i wrócić na pokład. Jeśli nie chcesz, to nie musisz wracać. Możesz zamiast tego zostać i zwiedzić centrum miasta.

 • Cena za rejs wokół portu to 32 €. Jeśli dostaniesz zniżkę, możesz kupić bilet za 25,60 €
Zarezerwuj rejs wokół portu i Speicherstadt

» CZYTAJ TAKŻEZwiedzanie Kolonii w 1 dzień

Nocne rejsy wycieczkowe w Hamburgu – port w 1,5 godziny

Jak można się domyślić po nazwie i cenach, ten rejs po Hamburgu różni się od poprzedniego jedynie godziną wypłynięcia. (Pod tym linkiem możesz zarezerwować wieczorny rejs). Tutaj zamiast światła słonecznego port będzie oświetlony tysiącami reflektorów. Miasto wygląda wtedy bajecznie! Jeśli kusi Cię taki romantyzm, ubierz się jak najcieplej przed wyprawą.

 • Cena za wieczorny rejs to 32 €. Natomiast cena biletu ulgowego wynosi 25,60 €.

Z innych atrakcji, polecamy wizytę w Rikmer Rikmers, czyli statku-muzeum. Odwiedź go i dowiedz się, jak wyglądało życie na XIX-wiecznym żaglowcu. Dla miłośników żeglarstwa wizyta jest obowiązkowa!

Bilety: Statek-muzeum RICKMER RICKMERS

» CZYTAJ TAKŻEGłówne atrakcje w Strasburgu

Impreza nad Łabą w piątkową i sobotnią noc

Jak w najlepszych filmach czekają na Ciebie: tańce do upadłego na pokładzie jachtu, DJ, który nie pozwoli Ci się nudzić, nielimitowane wino, piwo i napoje bezalkoholowe, bufet, fajerwerki i miejskie krajobrazy w tle. Zanurzysz się w imprezowej atmosferze Hamburga, przepłyniesz wzdłuż kanałów Łaby i zrobisz zdjęcia na tle mieniącego się miasta. Impreza trwa od 3 do 5 godzin. Załoga statku nie zdradza, od czego zależy czas trwania wydarzenia, więc będzie to niespodzianka dla tych, którzy wybiorą taki rejs po Hamburgu.

 • Cena za imprezę nad Łabą zaczyna się od 79 €.

Impreza na łodzi w piątkowe i sobotnie wieczory

» CZYTAJ TAKŻE1 dzień we Frankfurcie

Wszyscy na pokład!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *