30 głównych zabytków w Londynie

,
Londyn

Jako światowa stolica kultury, sztuki i rozrywki, Londyn przyciąga 15 milionów turystów rocznie. Każde miasto na świecie jest wyjątkowe na swój sposób, ale wciąż jest niewielu konkurentów, którzy mogą konkurować z Londynem w ilości atrakcji.

Zestawiliśmy je wszystkie razem na jednej podręcznej mapie, na której znajdziesz adresy, ceny i opis miejsca.

Big Ben i Brytyjski Parlament

Big Ben

Niewiele rzeczy jest bardziej związanych z Londynem niż ta ogromna 97-metrowa wieża, zwieńczona gigantycznym zegarem i dzwonem, który tak naprawdę nazywany jest Big Benem. Rozmiar Bena jest naprawdę imponujący i waży ponad 13 ton. Dźwięk tego dzwonu jest znany na całym świecie jako radiowe sygnały wywoławcze BBC. Wieża jest szczególnie piękna w nocy, w świetle wszystkich czterech tarcz, które oświetlają ją z każdej strony. Tuż obok Big Bena, ciągnącego się wzdłuż brzegów Tamizy, znajduje się budynek brytyjskiego parlamentu — Pałac Westminsterski.

» Czytaj takżeBig Ben – wizytówka Londynu: kiedy zakończy się restauracja?

Adres: Palace of Westminster, Old Palace Yard, London SW1.

Stacje metra: Charing Cross, Victoria lub Waterloo.

Godziny otwarcia: wycieczlo w budynku parlamentu odbywają się w soboty.

Cena biletu: od £18,50.

Uwaga! Teraz Big Ben jest rekonstruowany. Cała wieża przykryta jest rusztowaniami. A tarcze będą wyglądać inaczej!

London Eye

London Eye 

Diabelski młyn „London Eye” jednym z najnowszych zabytków miasta, jednak już teraz jest uwielbiany przez mieszkańców i turystów. Co więcej, wraz ze starszymi zabytkami brytyjskiej stolicy „London Eye” uważany jest za ikonę miasta. Młyn został zbudowany w 2000 roku z okazji nadejścia nowego tysiąclecia. Dziś trudno wyobrazić sobie Londyn bez tej spektakularnej atrakcji. Kabiny diabelskiego młyna są wykonane ze szkła, dzięki czemu śmiałkowie, którzy odważyli się na jego przejażdżkę, mają okazję zobaczyć miasto ze wszystkich stron. Przed wejściem na pokład, wszyscy goście są oglądają krótki film w 4D.

» Czytaj takżeLondon Eye: jak się tam dostać bez kolejek

Adres: The London Eye, Riverside Building, County Hall, Westminster Bridge Road, London, SE1 7PB.

Stacja metra: Waterloo, Embankment, Charing Cross i Westminster.

Czas pracy: od 11:00 do 18:00.

Cena biletu: £27. Bilet na London Eye można kupić pod tym linkiem.

Buckingham Palace i zmiana strażników

Buckingham Palace

Pałac Buckingham został wybudowany w 1837 roku i służył jako rezydencja rodziny królewskiej od momentu wstąpienia na tron królowej Wiktorii. Aby dowiedzieć się, czy królowa jest w domu, wystarczy spojrzeć na maszt flagowy, który zdobi dach budynku: jeśli flaga królewska powiewa, to znaczy, że królowa jest w pałacu. Jeśli masz szczęście być w Londynie na ważnych wydarzeniach, możesz nawet zobaczyć królową i jej rodzinę na balkonie, gdzie udają się przywitać ludzi.

Czy w domu jest królowa, czy też nie, Pałac Buckingham przyciąga codziennie tysiące ludzi, zwłaszcza rano. W tym czasie odbywa się jeden z najbardziej spektakularnych rytuałów, który sam w sobie jest punktem orientacyjnym w Londynie, a mianowicie zmiana warty królewskiej. Ceremonia rozpoczyna się o 10:45 i trwa około 45 minut. Można ją oglądać za darmo w każdy poniedziałek, środę, piątek i niedzielę. Należy pamiętać, że w dniach, w których odbywają się ważne wydarzenia w Londynie, ceremonia jest odwoływana.

Adres: Buckingham Palace.

Stacja metra: Victoria, Green Park, St James’s Park lub Hyde Park Corner.

Godziny otwarcia Pałacu: od 09:30 do 18:30 lub 19:30 w zależności od sezonu.

Cena biletu do Pałacu: £23. Bilety do różnych części Pałacu Buckingham można kupić tutaj.

Dwupiętrowe autobusy

Dwupiętrowe autobusy

Słynne londyńskie dwupoziomowe autobusy są nie tylko fajną atrakcją, ale także szybkim, wygodnym i przystępnym cenowo sposobem na zwiedzanie miasta i odkrywanie jego ulic ozdobionych pałacami, muzeami i pomnikami. Dla celów turystycznych szczególnie wygodne są trasy 9, 14, 15 i 22. Autobusy jeżdżą po Londynie 24 godziny na dobę, więc możesz zaplanować swoją podróż w każdej chwili. Należy pamiętać, że nie można płacić za podróż gotówką w autobusie, potrzebna będzie albo karta transportowa (Visitor Oyster Card, Oyster Card, Travelcard) albo zbliżeniowa karta płatnicza.

» Czytaj takżeJak korzystać z dwupoziomowych autobusów

Budki telefoniczne

Budki telefoniczne

Nawet w erze naszych telefonów komórkowych, ulice Londynu są trudne do wyobrażenia bez słynnych budek telefonicznych. Niestety, te jaskrawoczerwone symbole Londynu stopniowo znikają z ulic, ale nadal można znaleźć kilka. Większość budek telefonicznych przetrwała w centralnych obszarach, takich jak Strand, i tam na pewno będzie okazja uchwycić siebie z odchodzącą ikoną miasta. A jeśli jesteś fanem popularnego brytyjskiego serialu „Doctor Who”, prawdopodobnie będziesz wolał zobaczyć niebieską budkę, którą znajdziesz w pobliżu stacji metra Earl’s Court.

Tower of London

Tower of London

Wieża ta jest jednym z największych budynków na świecie. Jej mury kryją w sobie tajemnice 900-letniej historii, w tym czasie służyła jako pałac królewski, więzienie, miejsce egzekucji, arsenał, skarbiec, a nawet zoo. Odkrycie tajemnic tej złowieszczej, majestatycznej wieży zajmie ci co najmniej kilka godzin. Obowiązkowo obejrzyj bezcenną kolekcję królewskich klejnotów, poznaj legendarnych strażników wieży — Beefeater, a także legendę o wronach i nie zapomnij zrobić niezapomnianego zdjęcia na tle twierdzy.

Adres: City of London.

Stacja metra: Tower Hill.

Godziny otwarcia: 9:00 lub 10:00 do 17:00 lub 18:00 w zależności od sezonu i dnia tygodnia.

Cena biletu: £24,75. Bilety można zamówić tutaj.

Tower Bridge

Tower Bridge

Kolejny symboliczny punkt orientacyjny w Londynie. Wybudowany w 1894 roku Tower Bridge był wielokrotnie ulepszany dla wygody mieszkańców i turystów. Oferuje wspaniały widok na Londyn i rzekę Tamizę.

Godziny otwarcia: 09:30 do 17:30. W każdą trzecią sobotę miesiąca otwiera się o 10:00.

Cena biletu: £9,80. Bilety ze zniżką można rezerwować tutaj.

Opactwo Westminsterskie (Westminster Abbey)

Opactwo Westminsterskie (Westminster Abbey)

Królowie i królowe, żołnierze i mężowie stanu, poeci i księża, bohaterowie i zdrajcy znaleźli pokój w tym miejscu. Każdego roku Opactwo Westminsterskie jest odwiedzane przez ponad milion odwiedzających, którzy chcą przeniknąć w głąb tego wiekowego budynku, gdzie odbywa się jedna z najbardziej ekscytujących tajemnic — koronacja brytyjskich monarchów. Westminsterskiego można dowiedzieć się z audioprzewodników, które są oferowane bezpłatnie do biletu wstępu. Jeśli to możliwe, proponujemy skorzystać z audioprzewodnika w języku angielskim, czytanego przez słynnego brytyjskiego aktora Jeremy’ego Ironsa. Audioprzewodniki są dostępne we wszystkich językach świata, w tym w głównych językach zachodnioeuropejskich.

Adres: Westminster Abbey.

Stacja metra: Westminster lub St James’s Park.

Godziny otwarcia: od 9:30 do 13:30, 15:30 lub 18:00 w zależności od dnia tygodnia i sezonu.

Koszt biletu: od £20. Bilet wstępu z audioprzewodnikiem można kupić pod tym linkiem.

Trafalgar Square

Trafalgar Square

Centrum geograficzne i główny plac miasta, w sercu którego wznosi się 50-metrowa kolumna Nelsona. Warto odwiedzić Galerie Narodowe i Portretowe, wspaniałe fontanny i wystawy przyrodnicze londyńskich artystów.

Galeria Narodowa (National Gallery)

Galeria Narodowa (National Gallery)

Galeria Narodowa znajduje się tuż przy Trafalgar Square, co jest bardzo wygodne: zawsze można tu zaglądnąć spacerując po Londynie. Galeria Narodowa posiada doskonałą kolekcję malarstwa zachodnioeuropejskiego od XIII do XIX wieku. W ostatni piątek każdego miesiąca odbywają się również ciekawe warsztaty i wykłady, które pomagają zapoznać się z historią wystawionych w galerii dzieł.

Adres: Trafalgar Square, London, WC2N 5DN.

Stacja metra: Charing Cross, Leicester Square.

Czas pracy: od 10:00 do 18:00, w piątki do 21:00.

Wejście jest bezpłatne.

National Portrait Gallery

National Portrait Gallery

Tuż za rogiem Galerii Narodowej znajduje się Narodowa Galeria Portretowa, która prezentuje portrety wybitnych ludzi wszystkich czasów i narodów – przedstawicieli rodzin królewskich, celebrytów, przywódców wojskowych, polityków, artystów, sportowców i innych. Każdego dnia odbywa się tu wydarzenie „Portret dnia”, czyli bezpłatny wykład poświęcony jednemu z prezentowanych w galerii portretów.

Adres: St Martin’s Place, London, WC2H 0HE.

Stacja metra: Charing Cross.

Czas pracy: od 10:00 do 18:00, w piątek do 21:00

Wejście jest bezpłatne.

Musicale

Londyn nie tylko trzeba zobaczyć, ale też usłyszeć! West End, gdzie znajdują się główne teatry stolicy, jest najlepszym miejscem do tego celu. Repertuar West Endu zadowoli nawet najbardziej nienasyconych audiofilów: można tu zobaczyć takie sławne broadwayowskie musicale jak „The Book of Mormon” i „Plague Bots”, a także udane brytyjskie występy — od słynnego „Phantom of the Opera” Andrew Lloyda Webbera po jeden ze stosunkowo nowych przebojów „Matylda”. Oczywiście, musicale w Londynie są drogie, ale kasa biletowa na Leicester Square, gdzie bilety są sprzedawane w zniżkach, pomoże Ci zaoszczędzić wiele na tym kulturalnym wydarzeniu.

Shakespeare’s Globe

Shakespeare's Globe

Ten „Globus” to rekonstrukcja teatru, który wystawiał na swojej scenie pierwszą twórczość słynnego angielskiego dramaturga i pisarza. Teraz w repertuarze teatru znajduje się ogromna ilość przedstawień Williama Szekspira.

Adres: Shakespeare’s Globe, 21 New Globe Walk, Bankside, London, SE1 9DT.

Stacje metra: Blackfriars, Mansion House, London Bridge, Southwark.

Czas pracy: od 9:30 do 18:00.

Muzeum Madame Tussauds

Muzeum Madame Tussauds

Gdzie w jednym miejscu można zobaczyć znanych polityków, sportowców, artystów, modelki, artystów i inne gwiazdy w każdym wieku? Oczywiście, tylko w muzeum Madame Tussauds, które pozwala wszystkim fotografować się z idolami w ramionach. Tutaj można spotkać Charliego Chaplina z Marilyn Monroe, członków rodziny królewskiej, legendarnych sportowców Ali i Messi oraz młodymi gwiazdami XXI wieku — Kendall Jenner i Carą Delevingne. Na dzień dzisiejszy ekspozycja muzeum liczy około 300 osób. Jednak administracja muzeum nie ogranicza się tylko do stałego uzupełniania zbiorów, ale również wymyśla różnorodne rozrywki dla gości. Ostatnie innowacje obejmują pięciominutową przygodę w duchu Sherlocka Holmesa, która zabierze Cię do Londynu w czasach edwardiańskich, oraz imponującą strefę Gwiezdnych Wojen.

Adres: Marylebone Rd.

Stacja metra: Baker Street.

Czas pracy: od 09:30 do 17:30.

Cena biletu: od £33. Bilety można znaleźć tutaj.

British Museum

British Museum

Kiedy w 1959 roku otwarto British Museum, było to pierwsze i jedyne w swoim rodzaju narodowe muzeum dostępne dla ludzi z całego świata. Od początku do dnia dzisiejszego może swobodnie pozwolić dociekliwym i ciekawskim umysłom przeniknąć do tajemnic i historii ludzkości. Dziś w British Museum znajdują się najcenniejsze znaleziska odkryte przez brytyjskich badaczy, takie jak Kamień Rosetta i rzeźba Panteon z Akropolu w Atenach. W muzeum bardzo łatwo jest się zorientować, a jego przestronne galerie są zorganizowane geograficznie i czasowo: od starożytnego Iranu, Grecji i Chin po Rzymską Brytanię i tak dalej.

» Czytaj także10 muzeów w Londynie, które warto odwiedzić

Adres: 44 Great Russell Street.

Stacja metra: Tottenham Court Rd, Holborn lub Russell Square.

Czas pracy: od 10:00 do 17:30, w piątki od 10:30 do 20:30.

Wejście jest bezpłatne. 

Victoria and Albert Museum (V&A)

Victoria and Albert Museum (V&A)

Muzeum Wiktorii i Alberta jest uważane za świątynię kreatywności i twórczości. Posiada jedną z największych na świecie kolekcji sztuki dekoracyjnej i oferuje imponujące przykłady modnych dzieł sztuki, tekstyliów, mebli, ceramiki, fotografii, biżuterii i innych sztuk pięknych. Zatrzymaj się również przy dziedzińcu, w którym znajduje się urocza kawiarnia serwująca pyszne ciasta i kawę. Kolejnym sekretem Muzeum Wiktorii i Alberta jest mały cmentarzyk dla zwierząt domowych, na którym znajdują się zwierzęta sir Henry’ego Cole’a, pierwszego dyrektora muzeum.

Adres: Cromwell Rd.

Stacja metra: South Kensington.

Czas pracy: od 10:00 do 17:45, w piątki od 10:00 do 22:00.

Wejście jest bezpłatne. 

Muzeum nauki (Science Museum)

Muzeum nauki (Science Museum)

Najlepszym sposobem na zaszczepienie w dziecku miłości do nauki jest zabranie go do jednego z najbardziej uwielbianych muzeów w Londynie. Muzeum Nauki posiada siedem pięter pełnych eksponatów rozrywkowych i edukacyjnych, jest ich tutaj ponad 15 000. W interaktywnych galeriach muzeum można obejrzeć początki nauki podstawowej, poczuć, jak to jest być w kosmosie i obejrzeć fascynujące filmy naukowe na ogromnych ekranach 3D. Przy okazji, kiedy królowa Elżbieta zaczęła używać Twittera, wysłała swój pierwszy tweet z Muzeum Nauki, gdzie Jej Wysokość otwierała wystawę nowych technologii.

Adres: Exhibition Rd.

Stacja metra: South Kensington.

Czas pracy: od 10:00 do 18:00.

Wejście jest bezpłatne.

Natural History Museum

Natural History Museum

W niektórych przewodnikach można znaleźć jego drugą nazwę — Muzeum Historii Naturalnej. Znajduje się w jednym z najpiękniejszych budynków w Londynie i prezentuje setki interaktywnych, animowanych eksponatów dinozaurów, ssaków, niezapomniany 30-metrowy model wieloryba błękitnego i szkielet gigantycznego diplodoka.

Adres: The Natural History Museum, Cromwell Road, London SW7 5BD.

Stacja metra: South Kensington.

Czas pracy: codziennie od 10:00 do 17:50.

Wejście jest bezpłatne.

Sherlock Holmes Museum

Sherlock Holmes Museum

Witamy na 221B Baker Street, gdzie, według Sir Arthura Conana Doyle’a, wielki detektyw Sherlock Holmes mieszkał ze swoim przyjacielem, Dr. Watsonem. I powiedzmy, że to tylko fikcyjni bohaterowie, ale ciągły przepływ gości, którzy chcą zobaczyć dom, świadczy o tym, że dla wielu osób postacie Conan Doyle’a są jak najbardziej prawdziwe. Wizyta w Muzeum Sherlocka Holmesa da Ci możliwość zanurzenia się w atmosferze epoki wiktoriańskiej, a nawet wyobrażenia sobie siebie w miejscu słynnego detektywa. W muzealnym sklepie z pamiątkami można kupić zabawne prezenty, których pomysły są zapożyczone z dzieł Conana Doyle’a.

Adres: 221B Baker Street.

Stacja metra: Baker Street.

Czas pracy: od 09:30 do 18:00.

Cena biletu: £15.

Studio Warner Bros.

Studio Warner Bros.

To miejsce powie wiele fanom Harry’ego Pottera, bo to właśnie w tym studiu kręcono filmy o chłopcu czarodzieju. Tutaj można w pełni zanurzyć się w tym świecie i zobaczyć oryginalną scenerię i kostiumy, które zostały użyte podczas kręcenia filmu. Ponadto poznasz tajniki tworzenia magicznych stworzeń i wykorzystania różnych efektów do przekazania bajecznej atmosfery. Cóż, jeśli wy lub wasze dzieci naprawdę jesteście fanami Harry’ego Pottera, to trasa poświęcona jego magicznym przygodom przypadnie wam do gustu.

» Czytaj także10 miejsc Harry’ego Pottera w Londynie

Adres: Studio Tour Drive, Leavesden.

Stacja metra: Watford Junction.

Godziny otwarcia: od 10:00 do 16:00 lub 18:30, w zależności od sezonu.

Cena biletów: £64 dla dzieci i £69 dla dorosłych. Zarezerwuj wycieczkę po studio z transferem z Londynu pod tym linkiem.

Plac Piccadilly Circus

Plac Piccadilly Circus

Piccadilly Square jest jednym z najpopularniejszych miejsc w Londynie. Na Piccadilly Square zjeżdżają się tłumy turystów, londyńczycy chętnie organizują tu spotkania i randki, oraz spędzają czas przy słynnym posągu Erosa. Plac Piccadilly budzi się w dzień i w nocy, co nie dziwi, gdyż znajduje się na skrzyżowaniu kilku ważnych ulic — Piccadilly, Regent, Heimarket i Shaftesbury. To nie przypadek, że londyńczycy mają wyrażenie „tutaj jest jak na Piccadilly Square”, jeśli chodzi o opisanie szczególnie głośnego i zatłoczonego miejsca.

Adres: Piccadilly Circus.

Stacja metra: Piccadilly Circus.

Covent Garden

Covent Garden

Covent Garden to urocza okolica Londynu, znana przede wszystkim z rynku o tej samej nazwie oraz z lokalizacji Royal Opera House. Atrakcją Covent Garden jest jednak nie tylko to: w okolicy znajduje się wiele restauracji, sklepów z pamiątkami i straganów z rękodziełami, które tworzą niepowtarzalną atmosferę. Główny plac Covent Garden jest często domem dla ulicznych wykonawców, którzy bawią tłumy swoimi piosenkami, instrumentami muzycznymi lub tańcami. Znajduje się tu również Londyńskie muzeum transportu, gdzie można zobaczyć ciekawe przykłady zabytkowych autobusów, trolejbusów i tramwajów.

Adres: Covent Garden.

Stacja metra: Covent Garden.

» Czytaj takżeW której części Londynu się zatrzymać?

Covent Garden, Londyn: Wybierz hotel

Wieżowiec The Shard

Wieżowiec The Shard

Chcesz w 30 sekund znaleźć się na wysokości 310 metrów? Jeśli tak, to zapraszamy do londyńskiego wieżowca Shard! Tutaj można szczegółowo obejrzeć zabytki — na obu piętrach znajduje się kilka lornetek, które dają zwiedzającym dwie minuty na zbadanie szczegółów.

Adres: The Shard, 32 London Bridge Street, London, SE1 9SG.

Stacja metra: London Bridge.

Czas pracy: od 10:00 do 19:00 lub do 22:00, w zależności od sezonu.

Cena biletu: od £24,95. Bilet można kupić tutaj.

Dom towarowy Harrods

Dom towarowy Harrods

Jak powiedzieliby fani mody: jeśli nie byłaś w Harrodsie, to nie byłaś w Londynie! Ten dom towarowy, założono w 1849 roku G.C. Harrods jest zasłużenie jedną z trzech najbardziej znanych atrakcji brytyjskiej stolicy, obok Parlamentu i Big Bena. Dziś jest uważany za jeden z najbardziej luksusowych sklepów na świecie i działa zgodnie ze swoim mottem: „Dla wszystkich, dla każdego i absolutnie wszystko”.

Adres: 87-135 Brompton Road, Knightsbridge, London, SW1X 7XL, United Kingdom.

Stacja metra: Knightsbridge.

Czas pracy: od 10:00 do 21:00.

St Paul’s Cathedral

St Paul's Cathedral

St Paul’s Cathedral jest największym i najbardziej znanym kościołem w Londynie, który jest również uważany za jedną z najwspanialszych katedr na świecie. Wcześniej w tym miejscu znajdowała się jeszcze jedna katedra, która została zniszczona przez pożar w 1666 roku. Dzisiejszy widok kościoła świętego Pawła zawdzięczamy talentowi Sir Christophera Wrena, słynnego angielskiego architekta. Jego kompozycja dwóch barokowych wież z majestatyczną kopułą uważana jest za arcydzieło angielskiej architektury. Jeśli pozwala na to Twoja sprawność fizyczna, zalecamy wejście po schodach, aby cieszyć się dekoracją wnętrza kopuły.

Adres: St Paul’s Churchyard.

Stacje metra: St Paul’s, Bank i Mansion House.

Czas pracy: poniedziałek-sobota od 08:30 do 16:30.

Cena biletu: od £16. Bilet z pierwszeństwem wejścia można kupić wcześniej pod tym linkiem.

The Churchill War Rooms

The Churchill War Rooms

Niegdyś była to tajna siedziba premiera, z której Churchill kierował walkami i tworzył historię. Teraz budynek został zamieniony w muzeum i wojskowy bunkier, który każdy może odwiedzić. W kolekcji znajdują się również przedmioty osobiste wielkiego przywódcy wojskowego XX wieku.

Adres: Churchill War Rooms, Clive Steps, King Charles Street, London, SW1A 2AQ.

Stacje metra: St James’s Park i Westminster.

Czas pracy: od 09:30 do 18:00.

Cena biletu: £23.

Obserwatorium Królewskie Greenwich (Royal Observatory Greenwich)

Obserwatorium Królewskie Greenwich (Royal Observatory Greenwich)

Linia południka Greenwich (południk zerowy) przebiega przez wybrukowany dziedziniec Greenwich Park. Znajduje się tutaj kilka muzeów: Planetarium na 120 miejsc, Muzeum Astronomiczne Johna Flemstide’a, Muzeum Instrumentów Astronomicznych i Nawigacyjnych. Jeśli zbliżysz się do posągu generała Wilka, będziesz miał przed sobą piękną panoramę Londynu.

Nie zapomnij zrobić zdjęcia stojąc jedną nogą na półkuli Wschodniej, a drugą na półkuli Zachodniej!

Adres: Greenwich Park, Blackheath Avenue, Greenwich, London SE10 8XJ.

Stacje: Cutty Sark DLR, Greenwich rail station, Maze Hill rail station, Greenwich Pier (port, dla tych, którzy przybywają promem).

Czas pracy: codzienne od 10:00 do 17:00, kasy pracują do 16:30.

Cena biletu: £16 dla dorosłych, £8 dla dzieci. Bilety można kupić tutaj.

Muzeum-statek (Cutty Sark)

Muzeum-statek (Cutty Sark)

Brytyjczycy są znani z szacunku do swojej historycznej przeszłości, co potwierdza wiele niezwykłych, interesujących muzeów. Na przykład statek muzealny „Cutty Sark” — świadek chwalebnej historii Wielkiej Brytanii w XIX wieku. Obecnie jest to jedyny taki statek na świecie, przeszedł do historii 3 lata po swoim pierwszym rejsie. Po opuszczeniu portu w Szanghaju z pełnymi ładunkami herbaty, kliper stracił po drodze ster. Próbowano sterować innymi sposobami z wiatrem i tak statek dotarł do brzegów Wielkiej Brytanii. Teraz można zobaczyć kabiny i ładownie w muzeum.

Adres: Cutty Sark, King William Walk, Greenwich SE10 9HT.

Stacja metra: Greenwich i DLR Cutty Sark.

Czas pracy: od 10:00 do 17:00.

Cena biletu: £13,50. Bilety można kupić tutajPolecamy kupić od razu bilet do do Royal Observatory i Cutty Sark razem — cena wynosi 26,25 funta (mniej o £3,25).

Hyde Park

Hyde Park

Hyde Park, zajmujący 350 akrów, jest uważany za największy park w Londynie. Od dawna cieszy się popularnością jako jedna z ikon stolicy, a mianowicie od 1635 roku. Hyde Park ma tak zwany „Speaker’s Corner”, miejsce na swobodne wypowiedzi. Jest to również dom Epsley House, rezydencji pierwszego księcia Wellington, który kupił ten dom po swoim słynnym zwycięstwie w bitwie pod Waterloo. Dziś mieści się w nim muzeum, w którym znajduje się wspaniała kolekcja obrazów, które kiedyś należały do księcia.

Adres: Hyde Park.

Stacja metra: Knightsbridge, Lancaster Gate lub Marble Arch.

Hyde Park, Londyn: Wybierz hotel

London Zoo

London Zoo

Londyńskie Zoo — najstarsza „hodowla naukowa” na świecie, założona w 1828 roku. Nie jest tak duże jak to w Paryżu czy Barcelonie, ale bardzo przytulne i z dużą ilością rozrywki. Tutaj spotkacie 720 mieszkańców, prawdziwe lasy deszczowe i nocne zwierzęta w strefie Night Life. Ponadto, obowiązkowo zobaczcie „Plażę Pingwinów”, obserwujcie ich spacer, pływanie i karmienie. W przypadku deszczowej pogody, londyńskie Zoo posiada kryte atrakcje.

Adres: Regent’s Park, London, NW1 4RY.

Stacja metra: Camden Town station (Northern Line).

Czas pracy: od 10:00 do 17:00 lub 18:00, w zależności od sezonu.

Cena biletu: dla dzieci — £14,90, dla dorosłego — £22,90. Bilety można kupić tutaj.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci stworzyć listę miejsc do odwiedzenia! 

Podziel się z nami tym, co najbardziej podobało Ci się w Londynie! 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *