Zabytki i miasta na Lazurowym Wybrzeżu

, ,
Monako

Lazurowe wybrzeże pobudza wyobraźnię wielu ludzi. Jest to najbardziej zachwycające miejsce w Europie, przyciągające ogromną liczbę turystów turkusowym kolorem wody morskiej, jasną egzotyczną przyrodą, restauracjami z wykwintną kuchnią, luksusowymi willami i modnymi hotelami oraz wspaniałością średniowiecznych zamków. Jakie miasta znajdują się w tym ulubionym miejscu wypoczynku Europejczyków?

Nicea

Najmodniejszym kurortem na Lazurowym Wybrzeżu, jego nieoficjalną stolicą, jest Nicea. Jest to miasto egzotycznych kwiatów, które rosną wszędzie i kwitną przez cały rok.

Główną atrakcją kurortu jest Promenade des Anglais i Stara Nicea, gdzie znajdują się muzea Marca Chagalla i Matisse’a, a także słynny na całym świecie Park Miniatur (France Miniatur). Zebrano w nim ponad trzysta modeli zabytków Lazurowego Wybrzeża, w tym model centralnej części Nicei.

Nicea: Wybierz hotel

Monako

Podróż z Nicei do Księstwa Monako trwa nie więcej niż pół godziny jazdy samochodem lub autobusem. Jego symbolem jest Ogród Egzotyczny z unikalną kolekcją kaktusów i jaskiń z gąszczami stalagmitów, stalaktytów i innych formacji wapiennych.

Monako: Wybierz hotel

Monte Carlo

Jeśli jesteście w Monako, musicie też jechać do Monte Carlo. To miasto jest pełne emocji i ducha przygody. Ma wszystko, o czym wielu ludzi może tylko marzyć: luksusowe wille, zgrabne jachty w zatokach i Rolls-Royce na ulicach.

W mieście jest mnóstwo rozrywki: pola golfowe i korty tenisowe, kluby nocne i dyskoteki. Znajduje się tu też wiele wspaniałych parków, takich jak Park Fontvieille czy Park różany księżniczki Grace (Les roses et la roseraie de la Princesse Grace), zoo księcia Rainiera III i wiele innych. Ale wizytówką Monte Carlo jest kasyno — spróbować swojego szczęścia może każdy, kto skończył 21 lat.

Monte Carlo: Wybierz hotel

Cannes

Miasto, w którym co roku gromadzą się wszystkie gwiazdy światowego kina. Prawie wszyscy ludzie na tej planecie, którzy poświecili się kinematografii, marzą, aby się do niego dostać. A najpopularniejszym miejscem w nim jest deptak Croisette i Pałac festiwali z aleją gwiazd.

Szybki pociąg TGV kursuje przez Cannes połączeniem Paryż-Nicea. Z Nicei są wygodne kabrioletowe autobusy i pociąg.

Cannes: Wybierz hotel

Villa Ephrussi de Rothschild

To niesamowite miejsce, położone na Cap-Ferrat Oferuje wspaniałe widoki na morze i linię brzegową. Willa Rothschilda to rodzaj muzeum sztuki użytkowej z unikalnymi fragmentami architektonicznymi, wspaniałymi próbkami porcelany, dziełami znanych malarzy i wieloma innymi.

Wokół rezydencji znajdują się ogrody w różnych stylach: hiszpańskim, japońskim, francuskim, prowansalskim, florenckim i innych. Do willi można dojechać z Nicei autobusem do przystanku Passable.

Saint-Tropez

Saint-Tropez jest najbardziej godnym szacunku kurortem na Lazurowym Wybrzeżu. Cała elita Beaumonde przyjeżdża tu na letnie wakacje. Prestiżowe wille i luksusowe jachty, jaskrawość świateł i energiczna muzyka nocnych dyskotek i klubów — to obraz współczesnego Saint Tropez. Można do niego dotrzeć samolotem oraz szybkim pociągiem. Istnieją również połączenia samochodowe z innymi miastami na Lazurowym Wybrzeżu.

» Czytaj takżeSaint-Tropez. Ważne wskazówki dla turystów

Saint-Tropez: Wybierz hotel

Grasse

Najbardziej tajemniczym miastem Lazurowego Wybrzeża, często nazywanym „królestwem zapachów”, jest Grasse. To tylko 17 kilometrów od Cannes, stolicy festiwali filmowych. Jest to miasto, w którym od wieków produkowane są najlepsze perfumy na świecie.

W mieście znajduje się jedyne na świecie muzeum perfum. Istnieją różne eksponaty, które opowiadają o wielowiekowych tradycjach produkcji perfum w różnych krajach.

Grasse: Wybierz hotel

Antibes

Antibes to miejscowość wypoczynkowa z największym portem na Lazurowym Wybrzeżu, gdzie zacumowane są urocze, eleganckie jachty. Wśród popularnych zabytków jest Zamek Grimaldi. W Muzeum Zamkowym znajdują się słynne obrazy artystów Pabla Picassa, Picabii, Modiglianiego, Léger’a i innych koryfeuszy.

Antibes: Wybierz hotel

Saint-Paul-de-Vence

Wspaniała wioska w górach. Jego główna atrakcja znajduje się za skrajem wioski. Jest to budynek Fundacji Muzeum Sztuk Użytkowych Maeght, w tworzeniu i projektowaniu wnętrz którego uczestniczyli ci sami znani artyści: Chagall, Matisse, Léger. Sam budynek jest uważany za architektoniczne arcydzieło. Fundacja Maeght zebrała ogromną ilość nietrwałych dzieł znanych artystów i architektów, dla których muzeum to jest nazywane Luwrem Wybrzeża Lazurowego.

Saint-Paul-de-Vence: Wybierz hotel

Menton

Menton to miasto zwane cudowną perłą Lazurowego Wybrzeża. To miasto jest gospodarzem magicznego festiwalu cytrynowego każdej wiosny przez dwa tygodnie. Tradycyjnie rozpoczyna się 12 lutego. W dzisiejszych czasach, miasto staje się królestwem cytrusów.

Z cytryn, pomarańczy, grejpfrutów powstają domy, drzewa, figury bajkowych stworzeń. Jest także parada z pojazdami ozdobionymi jasnymi owocami. Od Nicei miasto to jest oddalone o 30 km, które można pokonać w mniej niż pół godziny autobusem lub pociągiem.

» CZYTAJ TAKŻEMentona: Jak dojechać i gdzie się zatrzymać?

Menton: Wybierz hotel

Jak dostać się do kurortów na Lazurowym Wybrzeżu

Wszystkie wioski Riwiery Francuskiej lub Cote d’Azur, jak Francuzi nazywają Lazurowe Wybrzeże, znajdują się w stosunkowo niewielkiej odległości od siebie. Są między nimi połączenia autobusowe i kolejowe. Z Paryża do każdego miasta Lazurowego Wybrzeża można dojechać szybkim pociągiem TGV, który zatrzymuje się w każdym kurorcie. Ostatni przystanek jest w Nicei.

» Czytaj takżeLazurowe Wybrzeże: dokąd oprócz Nicei pojechać nad morze?

Miłego pobytu na Lazurowym Wybrzeżu! 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *