Najlepsze Bożonarodzeniowe jarmarki w Europie

08 paź 2021
Jarmark bożonarodzeniowy

Grudzień w Paryżu to specjalny czas. Pola Elizejskie i centra handlowe mienią się świątecznymi światłami, jarmarki bożonarodzeniowe przyciągają aromatem prażonych kasztanów. Na każdym kroku można napić się gorącej herbaty z tradycyjnymi przysmakami, pojeździć na łyżwach i darmowych karuzelach. To wszystko wydaje ci się zbyt turystyczne? Chcesz prawdziwego cudu? Uciekaj z Paryża. 

Odkryj osiem magicznych miejsc na swoją zimową wycieczkę. Nie więcej niż dwie godziny w pociągu ekspresowym z Paryża i będziesz w bajce! Bilety należy rezerwować z wyprzedzeniem (można tutaj), bliżej sezonu po prostu rozchodzą się. Tak samo pokoje hotelowe! Skorzystaj z bookingu

Bożonarodzeniowa Alzacja 

Stolicą Bożego Narodzenia jest Strasburg 

Stolicą Bożego Narodzenia jest Strasburg 

Alzacja słynie z tradycji bożonarodzeniowych nie tylko we Francji, ale i na całym świecie. Słynny jarmark bożonarodzeniowy w Strasburgu rozpoczyna się w listopadzie. Wielu podróżnych oceniło go jako najlepszy w Europie. Asystenci Mikołaja są zaangażowani w jego przygotowanie. 

Główne wydarzenia odbywają się na placu Kléber. Zobacz majestatyczną choinkę, bajeczne dekoracje fasadowe i wystawny rynek na świąteczne smakołyki. 

Od foie gras, grzanego wina i tradycyjnych bożonarodzeniowych ciasteczek bredele o wielu kształtach i smakach... W sumie 300 bajkowych domów, kilometry świetlistych girland, lodowisko, pokazy świetlne i koncerty: wszystko to razem złoży się na niezapomniane bożonarodzeniowe wakacje. 

Chcesz lepiej poznać to piękne miasto? Pobierz nasz nowy przewodnik audio po Strasburgu w języku angielskim. Gotowa trasa i interesująca audio-wycieczka w cenie kubka kawy! Wszystkie najważniejsze rzeczy, które możesz zrobić w jeden dzień. 

Kiedy: 26.11.21 - 30.12.21

Oficjalna strona: noel.strasbourg.eu 

» PRZECZYTAJ ARTYKUŁ - Boże Narodzenie w Strasburgu: 10 pomysłów do świętowania

Strasburg: Wybierz hotel

Colmar 

Colmar

Jeśli jesteście w Alzacji na święta, nie przegapcie świątecznej wioski w Colmar. Miasto jest tak samo udekorowane jak Strasburg. 184 odświętne pawilony na centralnych placach są pełne prezentów i smakołyków na każdy gust. 

Zacznij swój spacer od placu Joanny d'Arc. Tutaj w namiotach szukaj kulinarnych arcydzieł: świeżych pierników, pysznych francuskich serów, ciasta, asortymentu mięsnego. Ponadto, sprzedawane są także tradycyjne naczynia i elementy dekoracyjne. 

Następnie wejdź na Grand Rue i podziwiaj eleganckie domy i kościoły, które graniczą z Ancienne Douane. Udaj się na nabrzeże sklepu rybnego, aby zrobić zdjęcie na tle ciekawych domów. 

Przy placu 6 Montagnes Noires znajduje się bożonarodzeniowy jarmark dla dzieci. Jest tu wiele ręcznie robionych drewnianych zabawek, plac zabaw z animatorami, szkoła jazdy konnej, karuzela i ogromna skrzynka pocztowa Świętego Mikołaja. 

Kiedy: 26.11.21 - 29.12.21

Oficjalna strona: www.noel-colmar.com 

Colmar: Wybierz hotel

Booking.com

Wioski bożonarodzeniowe w północnej Francji 

Arras 

50 minut ekspresem z Paryża i trafisz do Arras. Jarmark bożonarodzeniowy kryje się na polanie wśród lasów świerkowych w samym sercu miasta, na Wielkim Placu. 

Pod 130 drewnianymi domami układa się magiczny czerwony dywan. Sprzedawcy i rzemieślnicy oferują tradycyjne świąteczne smakołyki, francuskie przysmaki, prezenty i dekoracje. 

Oświetlenie świąteczne zabytków w centrum miasta stwarza ciepłą i świąteczną atmosferę na ulicach handlowych. Oprócz spacerów znajdziecie tu diabelski młyn, zjeżdżalnię, lodowisko, jurtę i dom Świętego Mikołaja. W piątkowe wieczory na placu gra orkiestra. 

Możesz też pojechać do Arras poza okresem świąt Bożego Narodzenia. Kilka lokalnych zabytków jest chronionych przez UNESCO. 

Kiedy: data nie jest jeszcze znana 

Oficjalna strona: www.noelarras.com 

Arras: Wybierz hotel

Béthune 

Na zachód od Lille, w pobliżu Arras, znajduje się małe miasteczko o nazwie Bethune. W wigilię Bożego Narodzenia, w miejscowym Grand Place wyrasta jedna z najpiękniejszych wiosek bożonarodzeniowych we Francji. 

W pawilonach handlowych wszystko jest tak jak zawsze: artykuły rękodzielnicze i najlepsze świąteczne przysmaki. A dookoła można poczuć się jak w pawilonie Disneylandu: postacie z kreskówek spacerują po placu: Pluton i Dingo, Aladyn i Dżafar, Mickey i Minnie, Donald i Daisy. 

Można się bawić na karuzeli, lodowisku, diabelskim młynie, małym pociągu, specjalnych warsztatach i innych rozrywkach. 

Kiedy: 27.11.21 - 31.12.21

Béthune: Wybierz hotel

Wioski bożonarodzeniowe na wschodzie Francji 

Jarmarki bożonarodzeniowe

Dijon 

Dijon to miasto z dzwonnicami i światowa stolica musztardy. Od dworca kolejowego Dijon do placu Darcy i ratusza, wszystkie fasady są udekorowane błyszczącymi dekoracjami. Historyczne zabytki lśnią tysiącem kwiatów i tworzą magiczny nastrój podczas wypoczynku. 

Jarmark Świąteczny w Dijon posiada 60 domów handlowych, karuzele, zabawny pociąg dla dzieci i lodowisko. Oprócz miejscowości wypoczynkowej można zwiedzić Pałac Książąt Burgundii, gotycką Katedrę Saint-Bénigne, kościół Notre Dame, Muzeum Archeologiczne, Muzeum Burgundii, Muzeum Kultury Dijon. 

Kiedy: data nie jest jeszcze znana

Program wydarzeń zostanie opublikowany na stronie internetowej miasta

Dijon: Wybierz hotel

Lyon 

Gdyby nie Strasburg, Lyon byłby prawdopodobnie najlepszym jarmarkiem bożonarodzeniowym we Francji. Od 5 do 8 grudnia odbywa się tu słynny Festiwal Światła, w tym samym czasie, kiedy ulice są tak samo jasne jak dzień w nocy. 

W tegorocznej Wiosce Bożonarodzeniowej znajduje się 140 drewnianych domów. Zasmakuj w najlepszych produktach regionalnych: dżemach kwiatowych, gofrach, tartach, kasztanach z lodem. 

Nikt też nie pozostanie bez prezentów. Tutaj można kupić tekstylia, biżuterię, modne dodatki i wiele innych. Muzyka jazzowa, występy, akwaria i inne niespodzianki dopełnią świąteczny nastrój! 

Kiedy: data nie jest jeszcze znana 

Oficjalna strona: www.marche-noel-lyon.fr 

Lyon: Wybierz hotel

Wioska bożonarodzeniowa w Amiens 

Jarmark Świąteczny w Amiens to magiczna iluminacja sylwestrowa, parada magicznych królów, aniołów i fantastycznych postaci, dom Świętego Mikołaja i warsztat gobelinów, a także lodowiska, diabelski młyn i oczywiście 130 świątecznych drewnianych domów handlowych! 

Co jest takiego wyjątkowego w tej części Francji? Dobry cydr, piwo Pikardia, drób, terriny, kruche ciasto. Będziesz chciał spróbować wszystkiego! 

Przejdź się wzdłuż największej pieszej ulicy w Amiens i zobacz zabytki miasta. Katedra w Amiens jest dwa razy większa niż słynna Notre Dame w Paryżu. Dzwonnica w Amiens oferuje wspaniały widok na miasto. Odwiedź domowe muzeum Jules'a Verne'a, w którym ten słynny pisarz mieszkał 20 lat pod koniec XIX wieku. Tu jest dużo do zrobienia! 

Kiedy: data nie jest jeszcze znana

Oficjalna strona: www.marchedenoel.fr

Amiens: Wybierz hotel

Jarmarki bożonarodzeniowe

Jarmarki bożonarodzeniowe w Normandii 

Rouen 

W tym roku w Rouen wioska bożonarodzeniowa nazywa się „Mroźny Rouen”, a cały wystrój jest związany z lodem. Białe drewniane domy są ozdobione girlandami, a wewnątrz można skosztować słynnego wina Chaud de Noël i zjeść piernik. 

Jaki rodzaj rozrywki czeka na ciebie? Duże lodowisko, zawrotny diabelski młyn, pokazy i rozrywki dla dzieci, koncerty i muzyka na żywo. To nie wszystko! Program uroczystych imprez można zobaczyć pod tym linkiem

I nie zapominajmy o samym Rouen. Rouen Notre Dame, kościoły Saint Maclou i Saint Ouen, Wieża Jeanne d'Arc, Palais de Justice i Wielki Zegar — tego wszystkiego nie można przegapić. 

Kiedy: 25.11.21 - 26.12.21

Strona: www.marchedenoelrouen.com 

Rouen: Wybierz hotel

Étretat 

To małe miasteczko na wybrzeżu, ale nigdy nigdzie nie zobaczysz takiej scenerii. Zakochał się w niej nawet Claude Monet! Jeśli myślisz o zażyciu świeżego powietrza z Atlantyku z widokiem na skały Etrety, zrób to podczas jarmarku bożonarodzeniowego. 

Zimowe bajki dla dzieci, Święty Mikołaj, pyszne przysmaki, loteria i oczywiście różne prezenty i pamiątki już na ciebie czekają! 

Kiedy: data nie jest jeszcze znana

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej biura turystycznego Normandii

Étretat: Wybierz hotel

Jarmarki bożonarodzeniowe i świąteczne oświetlenie Londynu 

Jarmarki bożonarodzeniowe i świąteczne oświetlenie Londynu 

Śmiało możesz udać się na wyspy. Weekend zakupowy w Londynie jest doskonałym uzupełnieniem Świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra w Paryżu. Rozwiń tajemnice królowej Anglii, przemierz Jaskinię Świętego Mikołaja, skorzystaj z karuzeli lub lodowiska. Big Ben, Hyde Park, Greenwich, Oxford Street, Harrods — jest tyle do zobaczenia! 

Wejdź do zabytkowego, piętrowego autobusu z otwartym dachem. W ciągu półtorej godziny zwiedzania będziesz cieszyć się głównymi atrakcjami brytyjskiej stolicy, a uroczyste oświetlenie miasta stworzy świetny nastrój! 

Kiedy: 21.11.2020 - 05.01.2021

Londýn: Wybierz hotel

Wydarzenia bożonarodzeniowe w Belgii 

Wydarzenia bożonarodzeniowe w Belgii 

Brugia 

Masz daleko do Londynu? Jedź do Belgii! Kanały rzeczne, brukowane uliczki, urok średniowiecza... Francuzi nazywają Brugię „Północną Wenecją”. 

Od 2019 roku gmina odwołała tradycyjne lodowisko na rynku głównym i festiwal rzeźby. Powodem jest globalne ocieplenie. Zimy stały się zbyt ciepłe. Ale to tylko oznacza, że Boże Narodzenie będzie bardziej wyjątkowe w sercu historycznego centrum Brugii! 

Jarmark bożonarodzeniowy nie został odwołany, po prostu wymyślono nowe i nietypowe wydarzenia. Jeśli chodzi o smakołyki, to belgijska czekolada, gofry i piwo już dawno stały się piękną tradycją. 

Kiedy: 22.11.21 - 04.01.22

Oficjalna strona: www.visitbruges.be 

Brugia: Wybierz hotel

Bruksela 

Znana ze swojego magicznego piękna, urokliwa Bruksela przygotowała dla swoich gości 2,5 kilometrową, zimową trasę w samym sercu Belgii! W tym roku ponad 200 domów wakacyjnych rozsianych jest wokół Brook Square, słynnego Grand Place, Rue de la Bourse, Place Saint Catherine, placu Bismet i placu Monnet. 

„Zimowe cuda” obejmuje występy uliczne, procesje, parady, koncerty, występy orkiestry dętej, jazdę na łyżwach, przejażdżki na tarasie, pokazy świetlne i projekcje 3D do kościoła św. 

Pełna lista wydarzeń tutaj

Kiedy: 26.11.21 - 02.01.22

Bruksela: Wybierz hotel

Targi Bożonarodzeniowe w Niemczech 

Targi Bożonarodzeniowe w Niemczech 

Kolonia 

Kolonia jest dużym miastem, więc organizuje kilka świątecznych jarmarków w tym samym czasie, co Paryż. Jednak większość turystów przyjeżdża na targ przed słynną katedrą kolońską. Tutaj można nie tylko spróbować niemieckich kiełbas, ale także wspiąć się na taras widokowy i zobaczyć z wysokości odświętne miasto. 

Niemcy też kochają Boże Narodzenie. Spacery po wąskich uliczkach Kolonii doskonale tworzą świąteczną atmosferę. 

Kiedy: 22.11.21 - 31.12.21

Oficjalna strona: www.koelnerweihnachtsmarkt.com 

Kolonia: Wybierz hotel

Akwizgran 

Jarmark bożonarodzeniowy w Akwizgranie jest gotowy do walki o tytuł najlepszego w Europie na targach w Strasburgu. Co czyni go tak wyjątkowym? Oczywiście, słynne niemieckie przysmaki! Ciastka ziemniaczane, pyszne ciasta (słynny Printen Aaken), figurki marcepanowe, gorąca czekolada i grzane wino. 

Jakie zapachy rozprzestrzeniają się między 120 zdobionymi drewnianymi domami, nie da się nawet opisać słowami. Po prostu nie sposób przejść obok i wybrać prezenty i ozdoby świąteczne na pusty żołądek. Sześciometrowa piernikowa maskotka targów nie wybaczy ci tego! 

I nie zapomnij o spacerze po mieście. Ulice Akwizgran niewiele się zmieniły od czasów Karola Wielkiego. Odwiedźcie katedrę i jej grobowiec, aby upewnić się, że nie jesteście w średniowieczu. W Akwizgran jest też wiele innych ciekawych miejsc: pałac, teatr, muzea... 

Kiedy: 19.11.21 - 23.12.21

Oficjalna strona: www.aachenweihnachtsmarkt.de 

Akwizgran: Wybierz hotel

Nie tylko Paryż obchodzi Boże Narodzenie. I to cudowne, że podczas długich świąt Bożego Narodzenia, można dosłownie zanurzyć się w tę atmosferę i porównać wiele tradycji różnych regionów. Istnieje wiele sposobów na świętowanie Bożego Narodzenia, ale zawsze jest ono piękne i pyszne! 

Wesołych Świąt! 

Dodaj komentarz

Restricted HTML

  • Dozwolone znaczniki HTML: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki