Najlepsze Bożonarodzeniowe jarmarki w Europie

Jarmark bożonarodzeniowy

Grudzień w Paryżu to specjalny czas. Pola Elizejskie i centra handlowe mienią się świątecznymi światłami, jarmarki bożonarodzeniowe przyciągają aromatem prażonych kasztanów. Na każdym kroku można napić się gorącej herbaty z tradycyjnymi przysmakami, pojeździć na łyżwach i darmowych karuzelach. To wszystko wydaje ci się zbyt turystyczne? Chcesz prawdziwego cudu? Uciekaj z Paryża. 

Odkryj osiem magicznych miejsc na swoją zimową wycieczkę. Nie więcej niż dwie godziny w pociągu ekspresowym z Paryża i będziesz w bajce! Bilety należy rezerwować z wyprzedzeniem (można tutaj), bliżej sezonu po prostu rozchodzą się. Tak samo pokoje hotelowe! Skorzystaj z bookingu

Bożonarodzeniowa Alzacja 

Stolicą Bożego Narodzenia jest Strasburg 

Strasburg 

Alzacja słynie z tradycji bożonarodzeniowych nie tylko we Francji, ale i na całym świecie. Słynny jarmark bożonarodzeniowy w Strasburgu rozpoczyna się w listopadzie. Wielu podróżnych oceniło go jako najlepszy w Europie. Asystenci Mikołaja są zaangażowani w jego przygotowanie. 

Główne wydarzenia odbywają się na placu Kléber. Zobacz majestatyczną choinkę, bajeczne dekoracje fasadowe i wystawny rynek na świąteczne smakołyki. 

Od foie gras, grzanego wina i tradycyjnych bożonarodzeniowych ciasteczek bredele o wielu kształtach i smakach... W sumie 300 bajkowych domów, kilometry świetlistych girland, lodowisko, pokazy świetlne i koncerty: wszystko to razem złoży się na niezapomniane bożonarodzeniowe wakacje. 

Chcesz lepiej poznać to piękne miasto? Pobierz nasz nowy przewodnik audio po Strasburgu w języku angielskim. Gotowa trasa i interesująca audio-wycieczka w cenie kubka kawy! Wszystkie najważniejsze rzeczy, które możesz zrobić w jeden dzień. 

Kiedy: 27.11.20 - 30.12.20. Jarmark bożonarodzeniowy został odwołany. 

Oficjalna strona: noel.strasbourg.eu 

» PRZECZYTAJ ARTYKUŁ - Boże Narodzenie w Strasburgu: 10 pomysłów do świętowania

Strasburg: Wybierz hotel

Colmar 

Colmar 

Jeśli jesteście w Alzacji na święta, nie przegapcie świątecznej wioski w Colmar. Miasto jest tak samo udekorowane jak Strasburg. 184 odświętne pawilony na centralnych placach są pełne prezentów i smakołyków na każdy gust. 

Zacznij swój spacer od placu Joanny d'Arc. Tutaj w namiotach szukaj kulinarnych arcydzieł: świeżych pierników, pysznych francuskich serów, ciasta, asortymentu mięsnego. Ponadto, sprzedawane są także tradycyjne naczynia i elementy dekoracyjne. 

Następnie wejdź na Grand Rue i podziwiaj eleganckie domy i kościoły, które graniczą z Ancienne Douane. Udaj się na nabrzeże sklepu rybnego, aby zrobić zdjęcie na tle ciekawych domów. 

Przy placu 6 Montagnes Noires znajduje się bożonarodzeniowy jarmark dla dzieci. Jest tu wiele ręcznie robionych drewnianych zabawek, plac zabaw z animatorami, szkoła jazdy konnej, karuzela i ogromna skrzynka pocztowa Świętego Mikołaja. 

Kiedy: 20.11.20 - 30.12.20. Jarmark bożonarodzeniowy został odwołany.  

Oficjalna strona: www.noel-colmar.com 

Colmar: Wybierz hotel

Wioski bożonarodzeniowe w północnej Francji 

Arras 

50 minut ekspresem z Paryża i trafisz do Arras. Jarmark bożonarodzeniowy kryje się na polanie wśród lasów świerkowych w samym sercu miasta, na Wielkim Placu. 

Pod 130 drewnianymi domami układa się magiczny czerwony dywan. Sprzedawcy i rzemieślnicy oferują tradycyjne świąteczne smakołyki, francuskie przysmaki, prezenty i dekoracje. 

Oświetlenie świąteczne zabytków w centrum miasta stwarza ciepłą i świąteczną atmosferę na ulicach handlowych. Oprócz spacerów znajdziecie tu diabelski młyn, zjeżdżalnię, lodowisko, jurtę i dom Świętego Mikołaja. W piątkowe wieczory na placu gra orkiestra. 

Możesz też pojechać do Arras poza okresem świąt Bożego Narodzenia. Kilka lokalnych zabytków jest chronionych przez UNESCO. 

Kiedy: Jarmark bożonarodzeniowy został odwołany. 

Oficjalna strona: www.noelarras.com 

Arras: Wybierz hotel

Béthune 

Na zachód od Lille, w pobliżu Arras, znajduje się małe miasteczko o nazwie Bethune. W wigilię Bożego Narodzenia, w miejscowym Grand Place wyrasta jedna z najpiękniejszych wiosek bożonarodzeniowych we Francji. 

W pawilonach handlowych wszystko jest tak jak zawsze: artykuły rękodzielnicze i najlepsze świąteczne przysmaki. A dookoła można poczuć się jak w pawilonie Disneylandu: postacie z kreskówek spacerują po placu: Pluton i Dingo, Aladyn i Dżafar, Mickey i Minnie, Donald i Daisy. 

Można się bawić na karuzeli, lodowisku, diabelskim młynie, małym pociągu, specjalnych warsztatach i innych rozrywkach. 

Kiedy: 23.11.2020 - 31.12.2020. Jarmark bożonarodzeniowy został odwołany. 

Béthune: Wybierz hotel

Wioski bożonarodzeniowe na wschodzie Francji 

Dijon 

Dijon 

Dijon to miasto z dzwonnicami i światowa stolica musztardy. Od dworca kolejowego Dijon do placu Darcy i ratusza, wszystkie fasady są udekorowane błyszczącymi dekoracjami. Historyczne zabytki lśnią tysiącem kwiatów i tworzą magiczny nastrój podczas wypoczynku. 

Jarmark Świąteczny w Dijon posiada 60 domów handlowych, karuzele, zabawny pociąg dla dzieci i lodowisko. Oprócz miejscowości wypoczynkowej można zwiedzić Pałac Książąt Burgundii, gotycką Katedrę Saint-Bénigne, kościół Notre Dame, Muzeum Archeologiczne, Muzeum Burgundii, Muzeum Kultury Dijon. 

Kiedy: 30.11.2020 - 31.12.2020. Jarmark bożonarodzeniowy został odwołany. 

Program wydarzeń zostanie opublikowany na stronie internetowej miasta

Dijon: Wybierz hotel

Lyon 

Lyon 

Gdyby nie Strasburg, Lyon byłby prawdopodobnie najlepszym jarmarkiem bożonarodzeniowym we Francji. Od 5 do 8 grudnia odbywa się tu słynny Festiwal Światła, w tym samym czasie, kiedy ulice są tak samo jasne jak dzień w nocy. 

W tegorocznej Wiosce Bożonarodzeniowej znajduje się 140 drewnianych domów. Zasmakuj w najlepszych produktach regionalnych: dżemach kwiatowych, gofrach, tartach, kasztanach z lodem. 

Nikt też nie pozostanie bez prezentów. Tutaj można kupić tekstylia, biżuterię, modne dodatki i wiele innych. Muzyka jazzowa, występy, akwaria i inne niespodzianki dopełnią świąteczny nastrój! 

Kiedy: 27.11.2020 - 24.12.2020. Jarmark bożonarodzeniowy został odwołany. 

Oficjalna strona: www.marche-noel-lyon.fr 

Lyon: Wybierz hotel

Wioska bożonarodzeniowa w Amiens 

Amiens

Jarmark Świąteczny w Amiens to magiczna iluminacja sylwestrowa, parada magicznych królów, aniołów i fantastycznych postaci, dom Świętego Mikołaja i warsztat gobelinów, a także lodowiska, diabelski młyn i oczywiście 130 świątecznych drewnianych domów handlowych! 

Co jest takiego wyjątkowego w tej części Francji? Dobry cydr, piwo Pikardia, drób, terriny, kruche ciasto. Będziesz chciał spróbować wszystkiego! 

Przejdź się wzdłuż największej pieszej ulicy w Amiens i zobacz zabytki miasta. Katedra w Amiens jest dwa razy większa niż słynna Notre Dame w Paryżu. Dzwonnica w Amiens oferuje wspaniały widok na miasto. Odwiedź domowe muzeum Jules'a Verne'a, w którym ten słynny pisarz mieszkał 20 lat pod koniec XIX wieku. Tu jest dużo do zrobienia! 

Kiedy: Jarmark bożonarodzeniowy został odwołany. 

Oficjalna strona: www.marchedenoel.fr/ 

Amiens: Wybierz hotel

Jarmarki bożonarodzeniowe w Normandii 

Rouen 

W tym roku w Rouen wioska bożonarodzeniowa nazywa się „Mroźny Rouen”, a cały wystrój jest związany z lodem. Białe drewniane domy są ozdobione girlandami, a wewnątrz można skosztować słynnego wina Chaud de Noël i zjeść piernik. 

Jaki rodzaj rozrywki czeka na ciebie? Duże lodowisko, zawrotny diabelski młyn, pokazy i rozrywki dla dzieci, koncerty i muzyka na żywo. To nie wszystko! Program uroczystych imprez można zobaczyć pod tym linkiem

I nie zapominajmy o samym Rouen. Rouen Notre Dame, kościoły Saint Maclou i Saint Ouen, Wieża Jeanne d'Arc, Palais de Justice i Wielki Zegar — tego wszystkiego nie można przegapić. 

Kiedy: 25.11.2020 - 27.12.2020. Jarmark bożonarodzeniowy został odwołany. 

Strona: www.marchedenoelrouen.com 

Rouen: Wybierz hotel

Étretat 

To małe miasteczko na wybrzeżu, ale nigdy nigdzie nie zobaczysz takiej scenerii. Zakochał się w niej nawet Claude Monet! Jeśli myślisz o zażyciu świeżego powietrza z Atlantyku z widokiem na skały Etrety, zrób to podczas jarmarku bożonarodzeniowego. 

Zimowe bajki dla dzieci, Święty Mikołaj, pyszne przysmaki, loteria i oczywiście różne prezenty i pamiątki już na ciebie czekają! 

Kiedy: Jarmark bożonarodzeniowy został odwołany. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej biura turystycznego Normandii

Étretat: Wybierz hotel

Jarmarki bożonarodzeniowe i świąteczne oświetlenie Londynu 

Londyn

Śmiało możesz udać się na wyspy. Weekend zakupowy w Londynie jest doskonałym uzupełnieniem Świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra w Paryżu. Rozwiń tajemnice królowej Anglii, przemierz Jaskinię Świętego Mikołaja, skorzystaj z karuzeli lub lodowiska. Big Ben, Hyde Park, Greenwich, Oxford Street, Harrods — jest tyle do zobaczenia! 

Wejdź do zabytkowego, piętrowego autobusu z otwartym dachem. W ciągu półtorej godziny zwiedzania będziesz cieszyć się głównymi atrakcjami brytyjskiej stolicy, a uroczyste oświetlenie miasta stworzy świetny nastrój! 

Kiedy: 21.11.2020 - 05.01.2021. Jarmark bożonarodzeniowy został odwołany. 

Londýn: Wybierz hotel

Wydarzenia bożonarodzeniowe w Belgii 

Brugia 

Brugia

Masz daleko do Londynu? Jedź do Belgii! Kanały rzeczne, brukowane uliczki, urok średniowiecza... Francuzi nazywają Brugię „Północną Wenecją”. 

Od 2019 roku gmina odwołała tradycyjne lodowisko na rynku głównym i festiwal rzeźby. Powodem jest globalne ocieplenie. Zimy stały się zbyt ciepłe. Ale to tylko oznacza, że Boże Narodzenie będzie bardziej wyjątkowe w sercu historycznego centrum Brugii! 

Jarmark bożonarodzeniowy nie został odwołany, po prostu wymyślono nowe i nietypowe wydarzenia. Jeśli chodzi o smakołyki, to belgijska czekolada, gofry i piwo już dawno stały się piękną tradycją. 

Kiedy: 22.11.20 - 04.01.21. Jarmark bożonarodzeniowy został odwołany. 

Oficjalna strona: www.visitbruges.be 

Brugia: Wybierz hotel

Bruksela 

Znana ze swojego magicznego piękna, urokliwa Bruksela przygotowała dla swoich gości 2,5 kilometrową, zimową trasę w samym sercu Belgii! W tym roku ponad 200 domów wakacyjnych rozsianych jest wokół Brook Square, słynnego Grand Place, Rue de la Bourse, Place Saint Catherine, placu Bismet i placu Monnet. 

„Zimowe cuda” obejmuje występy uliczne, procesje, parady, koncerty, występy orkiestry dętej, jazdę na łyżwach, przejażdżki na tarasie, pokazy świetlne i projekcje 3D do kościoła św. 

Pełna lista wydarzeń tutaj

Kiedy: 27.11.2020 - 03.01.2021. Jarmark bożonarodzeniowy został odwołany. 

Bruksela: Wybierz hotel

Targi Bożonarodzeniowe w Niemczech 

Kolonia 

Kolonia

Kolonia jest dużym miastem, więc organizuje kilka świątecznych jarmarków w tym samym czasie, co Paryż. Jednak większość turystów przyjeżdża na targ przed słynną katedrą kolońską. Tutaj można nie tylko spróbować niemieckich kiełbas, ale także wspiąć się na taras widokowy i zobaczyć z wysokości odświętne miasto. 

Niemcy też kochają Boże Narodzenie. Spacery po wąskich uliczkach Kolonii doskonale tworzą świąteczną atmosferę. 

Kiedy: 23.11.2020 - 23.12.2020. Jarmark bożonarodzeniowy został odwołany. 

Oficjalna strona: www.koelnerweihnachtsmarkt.com 

Kolonia: Wybierz hotel

Akwizgran 

Jarmark bożonarodzeniowy w Akwizgranie jest gotowy do walki o tytuł najlepszego w Europie na targach w Strasburgu. Co czyni go tak wyjątkowym? Oczywiście, słynne niemieckie przysmaki! Ciastka ziemniaczane, pyszne ciasta (słynny Printen Aaken), figurki marcepanowe, gorąca czekolada i grzane wino. 

Jakie zapachy rozprzestrzeniają się między 120 zdobionymi drewnianymi domami, nie da się nawet opisać słowami. Po prostu nie sposób przejść obok i wybrać prezenty i ozdoby świąteczne na pusty żołądek. Sześciometrowa piernikowa maskotka targów nie wybaczy ci tego! 

I nie zapomnij o spacerze po mieście. Ulice Akwizgran niewiele się zmieniły od czasów Karola Wielkiego. Odwiedźcie katedrę i jej grobowiec, aby upewnić się, że nie jesteście w średniowieczu. W Akwizgran jest też wiele innych ciekawych miejsc: pałac, teatr, muzea... 

Kiedy: 20.11.2020 - 23.12.2020. Jarmark bożonarodzeniowy został odwołany. 

Oficjalna strona: www.aachenweihnachtsmarkt.de 

Akwizgran: Wybierz hotel

Nie tylko Paryż obchodzi Boże Narodzenie. I to cudowne, że podczas długich świąt Bożego Narodzenia, można dosłownie zanurzyć się w tę atmosferę i porównać wiele tradycji różnych regionów. Istnieje wiele sposobów na świętowanie Bożego Narodzenia, ale zawsze jest ono piękne i pyszne! 

Wesołych Świąt! 

Dodaj komentarz

Restricted HTML

  • Dozwolone znaczniki HTML: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki