Co warto zobaczyć w Amsterdamie w 1 dzień: trasa i mapa

23 sie 2021
Amsterdam

Znajomość z Amsterdamem dla wielu zaczyna się na Dworcu Centralnym, gdzie przyjeżdżają autokary z innych miast lub lotniska Schiphol.

W kilka minut pieszo od dworca można znaleźć się na placu głównym Dam, gdzie mogą Państwo zachwycać się Narodowym Monumentem — śnieżnobiałym pomnikiem, ozdabiającym centrum placu, który został wyznaczony jako danina upamiętniająca zmarłych podczas II Wojny Światowej.

» PRZECZYTAJ ARTYKUŁ - Co warto zobaczyć w Amsterdamie. 10 głównych atrakcji

Na Placu Dam znajdują się także dwa inne zabytki, które będą interesujące dla miłośników architektury i sztuki: Pałac królewski i Nowy kościół.

Na Placu Dam

Kolejny punkt naszego spaceru — słynny pływający targ kwiatowy, który znajduje się nad brzegiem kanału Singiel, niedaleko od Placu Dam.

Na targu będziecie mieli możliwość kupić nie tylko kwiaty ( cebulki tulipanów), ale także różne holenderskie pamiątki. A przy okazji, niedaleko znajduję się kładka Reypenaer (Singel 182), gdzie można spróbować najbardziej znanego holenderskiego przysmaku — sera.

Następnie udamy się w stronę Leidesplein — ożywionego placu, pełnego sklepów, restauracji i kawiarni. Jeśli zgłodnieliście, to na Leidesplein do Waszych usług będą prawie wszystkie kuchnie świata, pasujące do różnego gustu i budżetu. A w jednym z licznych butików, które są obok siebie, można szybko kupić pamiątkę, żeby zapamiętać Amsterdam.

Leidesplein

Zwiedzanie Amsterdamu nie będzie całkowicie pełne, jeśli nie pójdziemy na plac Muzealny (Museumplein), gdzie znajdują się dwa najbardziej znane muzea — Państwowe muzeum Rijksmuseum (Museumstraat 1) i muzeum Van Gogha (Paulus Potterstraat 7).

Każdego dnia przed ich drzwiami gromadzą się tłumy zwiedzających, dlatego, jeśli macie tylko jeden dzień na zobaczenie Amsterdamu, postarajcie się kupić bilety wcześniej. Także miejcie na uwadze, że nawet dla szybkiego zwiedzania jednego muzeum przyda Wam się minimum godzina.

Rijksmuseum

Po tak długim spacerze dobrze byłoby odpocząć, a jeszcze lepiej — połączyć przyjemne z pożytecznym i kontynuować zwiedzanie Amsterdamu, tym razem na łódce. W Amsterdamie oferowanych jest kilka rejsów po kanałach, jeden z nich zaczyna się w sam raz niedaleko od placu Muzealnego na Stadhouderskade 78.

W czasie tego wodnego spaceru, który będzie trwał 75 minut, możecie jeszcze raz podziwiać główne zabytki miasta, zobaczycie jeszcze nie mało nowych atrakcji i posłuchacie wycieczki. Miasto zostało zbudowane na kanałach — to jego główne ulice, a spacer po nich jest interesujący i poznawczy. Generalnie, spacerowe stateczki są obowiązkowym punktem programu każdego turysty. Bilety na takie stateczki, możecie znaleźć w tym odnośniku. Dzięki temu zaoszczędzicie czas (ominiecie kolejki), a nawet otrzymacie zniżkę.

spacerowe stateczki

Już prawie zakończył się nasz dzień w Amsterdamie, ale na koniec zostało jeszcze jedno znane miejsce, które lepiej zobaczyć wieczorem. Oczywiście, chodzi o Dzielnicę czerwonych latarni, bez której trudno wyobrazić sobie wycieczkę do stolicy Holandii. To miejsce znajduje się między Dworcem Centralnym a Nowym Kościołem, w dzielnicy De Wallen (De Walletjes).

Amsterdam: Wybierz hotel

Niedaleko stąd znajduje się także chińska dzielnica Chinatown, gdzie możecie zakończyć swoją podróż po Amsterdamie kolacją w jednej z azjatyckich restauracji.

» PRZECZYTAJ ARTYKUŁ - Dzielnice Amsterdamu: gdzie najlepiej się zatrzymać?

Przyjemnej podróży!

Dodaj komentarz

Restricted HTML

  • Dozwolone znaczniki HTML: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki