Dzielnice Amsterdamu: gdzie najlepiej się zatrzymać?

27 wrz 2021
Amsterdam

Urok pobytu w Amsterdamie zależy od tego, gdzie będziecie żyć. Nawet w tym przyjaznym i życzliwym mieście są dzielnice, do których lepiej się nie zapuszczać, żeby nie popsuć sobie pobytu jakąś nieprzyjemną sytuacją.

Jaką dzielnicę wybrać dla zakwaterowania? To zależy od waszych oczekiwań i budżetu.

» PRZECZYTAJ ARTYKUŁ - Dzielnice Amsterdamu: jaką wybrać do zakwaterowania

Centrum Amsterdamu

Centrum Amsterdamu

Amsterdam składa się z siedmiu dzielnic: Centre, Nord, Zuid-Ost, Zuid, Ost, Nieuw-West, West. Oczywiście największym zainteresowaniem wśród turystów cieszy się centrum miasta z prostą nazwą Centre, ponieważ to właśnie tu znajdziecie najwięcej zabytków i atrakcji. Dodatkowo znajduje się tutaj dworzec centralny, z którego łatwo dojechać na lotnisko.

Jeśli jedziecie do Amsterdamu na kilka dni, waszym celem powinno być zwiedzenie najbardziej popularnych zabytków miasta i oczywiście dobrze spędzić czas. W tym pomoże wam wybranie hotelu, który jest blisko dworca. Jeśli zamieszkacie niedaleko od placu Dam i ulicy czerwonych latarni, będziecie kilka kroków od Dworku królewskiego, muzeum figur woskowych i ogromnej ilości sklepów i galerii handlowych. Ale miejcie pod uwagą, że są to najgłośniejsze części miasta, które nie ucichają nawet na noc.

Hoteli w centrum szukajcie pod tym linkiem.

Dzielnica czerwonych latarni (dzielnica De Wallen)

Dzielnica czerwonych latarni

Dzielnica czerwonych latarni jest najtańszą opcją zakwaterowania. Tutaj znajdziecie małe, całkiem tanie hotele i całe mnóstwo hosteli. Niestety w nocy ludzie spacerują nawet do 5-6 rano. Może okazać się, że Wasze okna będą wychodzić na jakąś popularną kawiarnie i będziecie musieli zapomnieć o śnie. Jednak jest to dzielnica, którą często wybiera młodzież, ponieważ ceny za hotel są 2 lub nawet 3 razy niższe. Jeżeli pasuje wam taki sposób odpoczynku to śmiało wybieracie hotele lub hostele właśnie w tej dzielnicy Amsterdamu.

Należy pamiętać, że można zamieszkać obok dzielnicy czerwonych latarni, a nie koniecznie na tej samej ulicy. Oczywiście jeśli tylko chcecie doznać wyjątkowych wrażeń podczas swojej wycieczki do Amsterdamu.

Ciche centrum Amsterdamu

Ciche centrum Amsterdamu

Jeśli wycieczka do Amsterdamu oznacza dla was spacery po małych, ciasnych uliczkach wzdłuż kanałów, to najlepiej będzie dla was zatrzymać się w jednej że starych dzielnic miasta. Na zachód od dworca centralnego znajduje się dzielnica Jordaan, a wzdłuż kanałów dzielnica Grachtengordel oraz dzielnica Żydowska. Na wschód znajduje się dzielnica Plantage. Wszystkie te dzielnice znajdują się w ścisłym centrum miasta, a każda z nich ma swoje zabytki i atrakcje, jednocześnie są też bardziej spokojne i prestiżowe niż dzielnice przy dworcu i placu Dam. Spacerując po starych uliczkach, na pewno zauważcie dużo ciekawych sklepików, przytulnych kawiarni i restauracji.

Jeszcze jedna przewaga wszystkich dzielnic w centrum — są blisko od dworca kolejowego (1-3 przystanków tramwajem), gdzie przyjeżdżają też pociągi z lotniska. Jednak za wszystkie udogodnienia i przywileje należy zapłacić: życie tutaj jest najdroższe w całym mieście, a średnia cena za noc zaczyna się od 150 euro.

Hotele w tych dzielnicach znajdziecie tutaj.

Południowa dzielnica Amsterdamu

Południowa dzielnica Amsterdamu

W południowej dzielnicy Zuid można znaleźć zakwaterowanie w lepszej cenie. Znajduje się ona nieco dalej od centrum, więc ceny za hotel są tu dużo niższe, a mimo wszystko jest tak samo komfortowa jak centralne dzielnice Amsterdamu. Hotele w tej dzielnicy znajdziecie tutaj.

Dzielnica Muzeów Amsterdamu

Zwolennicy kultury będą oczarowani Dzielnicą Muzeów, która także znajduje się w Zuid. Jak sama nazwa dobrze mówi znajdują się tutaj główne muzea Amsterdamu, a w szczególności muzeum Van Gogha i Rijksmuseum, a w sąsiedztwie sławny Vondelpark i ulica P.C.Hooftstraat — przystań mody, gdzie w jednym miejscu znajdziecie butiki światowych marek.

Rijksmuseum

Szczególnie polecamy te dzielnicę dla rodzin z małymi dziećmi. W razie konieczności do różnych zabytków można dojechać tramwajem lub podejść pieszo, zajmie to tylko 30 minut. Obok znajduje się idealny dla spacerów, malowniczy Vondelpark. Dzielnica jest bardzo cicha i spokojna. W dodatku nie ma tutaj barów, kawiarni czy domów z czerwonymi światłami, więc możecie być spokojni o swoje dzieci.

Hotele w Dzielnicy Muzeów znajdziecie pod tym linkiem.

Dzielnica Amsterdamu De Pijp

De Pijp

Dzielnica De Pijp często nazywają łacińską dzielnicą Amsterdamu. Ceny za noclegi są tu niewielkie, a każdego dnia, oprócz niedziel, pracuje ryneczek Alberta Kaipa, a restauracje i kawiarnie są na każdym rogu. Jest tutaj wesoło i głośno, wokoło pełno hosteli i mieszkań, które można wynająć. Dzielnica De Pijp na pewno spodoba się młodzieży i każdemu kto lubi modę, muzykę i design.

Ceny zakwaterowania są tutaj niższe niż zazwyczaj w Amsterdamie, ale też turystów jest tutaj mniej niż w centrum miasta.

Zakwaterowanie w tej dzielnicy Amsterdamu znajdziecie pod tym linkiem

Gdzie żyją mieszkańcy Amsterdamu?

Gdzie żyją mieszkańcy Amsterdamu

Jeśli chcecie choć na chwilę poczuć się jak miejscowi, a nie jak goście w Amsterdamie to warto zamieszkać na czas wycieczki w dzielnicy Oud Zuid lub Rivierenbuurt. Właśnie, dlatego że odległość od centrum jest spora, nie jest to popularne miejsce wśród turystów, i jednocześnie właśnie tutaj mieszkają bogate rodziny. W tym miejscu będziecie mieć zagwarantowany spokój i możliwość poczucia się jak prawdziwy mieszkaniec stolicy.

Pod tym linkiem znajdziecie hotele w Oud Zuid.

» PRZECZYTAJ ARTYKUŁ - Najlepsze bary w Amsterdamie

Miłego pobytu w Amsterdamie!

Dodaj komentarz

Restricted HTML

  • Dozwolone znaczniki HTML: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki