Co warto zobaczyć w Amsterdamie w 1 dzień: trasa i mapa

,
Amsterdam

Nie powiemy, że można zobaczyć Amsterdam w 1 dzień. Ale możesz szybko zapoznać się z jego głównymi atrakcjami, jeśli masz pod ręką mapę z trasą. A taką przygotowaliśmy specjalnie dla naszych czytelników, nawet dwie: ta jest krótsza, a tutaj jeszcze jedna trasa, trochę dłuższa. A jeśli jesteś zainteresowany słuchaniem, jak również patrzeniem, wycieczki audio po Amsterdamie są dostępne w naszej aplikacji (w języku angielskim). Pobierz tutaj audioprzewodnik, który szybko i w przystępny sposób pokaże Ci wszystkie najważniejsze atrakcje Amsterdamu. 

Dworzec i plac Dam

Znajomość z Amsterdamem dla wielu zaczyna się na Dworcu Centralnym, gdzie przyjeżdżają autokary z innych miast lub lotniska Schiphol. Budynek stacji jest często ozdobiony pocztówkowymi widokami Amsterdamu, dzięki czemu od razu poczujesz się we właściwym miejscu.

W kilka minut pieszo od dworca można znaleźć się na placu głównym Dam, gdzie mogą Państwo zachwycać się Narodowym Monumentem — śnieżnobiałym pomnikiem, ozdabiającym centrum placu, który został wyznaczony jako danina upamiętniająca zmarłych podczas II Wojny Światowej.

Na Placu Dam znajdują się także dwa inne zabytki, które będą interesujące dla miłośników architektury i sztuki: Pałac królewski i Nowy kościół.

» Czytaj takżeCo warto zobaczyć w Amsterdamie. 10 głównych atrakcji

Na Placu Dam

Kanał Singel

Kolejny punkt naszego spaceru — słynny pływający targ kwiatowy, który znajduje się nad brzegiem kanału Singiel, niedaleko od Placu Dam.

Na targu będziecie mieli możliwość kupić nie tylko kwiaty ( cebulki tulipanów), ale także różne holenderskie pamiątki. A przy okazji, niedaleko znajduję się kładka Reypenaer (Singel 182), gdzie można spróbować najbardziej znanego holenderskiego przysmaku — sera.

Lunch i zakupy

Leidesplein

Następnie udamy się w stronę Leidesplein — ożywionego placu, pełnego sklepów, restauracji i kawiarni. Jeśli zgłodnieliście, to na Leidesplein do Waszych usług będą prawie wszystkie kuchnie świata, pasujące do różnego gustu i budżetu. A w jednym z licznych butików, które są obok siebie, można szybko kupić pamiątkę, żeby zapamiętać Amsterdam.

» CZYTAJ TAKŻEJak wypożyczyć rower w Amsterdamie?

Museumplein

Zwiedzanie Amsterdamu nie będzie całkowicie pełne, jeśli nie pójdziemy na plac Muzealny (Museumplein), gdzie znajdują się dwa najbardziej znane muzea — Państwowe muzeum Rijksmuseum (Museumstraat 1) i muzeum Van Gogha (Paulus Potterstraat 7).

Każdego dnia przed ich drzwiami gromadzą się tłumy zwiedzających, dlatego, jeśli macie tylko jeden dzień na zobaczenie Amsterdamu, postarajcie się kupić bilety wcześniej. Także miejcie na uwadze, że nawet dla szybkiego zwiedzania jednego muzeum przyda Wam się minimum godzina.

Rejs po kanale amsterdamskim

spacerowe stateczki

Po tak długim spacerze dobrze byłoby odpocząć, a jeszcze lepiej — połączyć przyjemne z pożytecznym i kontynuować zwiedzanie Amsterdamu, tym razem na łódce. W Amsterdamie oferowanych jest kilka rejsów po kanałach, jeden z nich zaczyna się w sam raz niedaleko od placu Muzealnego na Stadhouderskade 78.

W czasie tego wodnego spaceru, który będzie trwał 75 minut, możecie jeszcze raz podziwiać główne zabytki miasta, zobaczycie jeszcze nie mało nowych atrakcji i posłuchacie wycieczki. Miasto zostało zbudowane na kanałach — to jego główne ulice, a spacer po nich jest interesujący i poznawczy. Generalnie, spacerowe stateczki są obowiązkowym punktem programu każdego turysty. Bilety na takie stateczki, możecie znaleźć w tym odnośniku. Dzięki temu zaoszczędzicie czas (ominiecie kolejki), a nawet otrzymacie zniżkę.

Dzielnica czerwonych latarni

Już prawie zakończył się nasz dzień w Amsterdamie, ale na koniec zostało jeszcze jedno znane miejsce, które lepiej zobaczyć wieczorem. Oczywiście, chodzi o Dzielnicę czerwonych latarni, bez której trudno wyobrazić sobie wycieczkę do stolicy Holandii. To miejsce znajduje się między Dworcem Centralnym a Nowym Kościołem, w dzielnicy De Wallen. Aby nie zgubić się w nocy po ciemku w wąskich uliczkach, zabierz ze sobą przewodnik, przynajmniej mobilny. Nasza aplikacja-audioprzewodnik ma trasę tylko dla dorosłych prosto przez te gorące miejsca. Pobierz ją tutaj.

Amsterdam: Wybierz hotel

Niedaleko stąd znajduje się także chińska dzielnica Chinatown, gdzie możecie zakończyć swoją podróż po Amsterdamie kolacją w jednej z azjatyckich restauracji.

» Czytaj takżeDzielnice Amsterdamu: gdzie najlepiej się zatrzymać?

Przyjemnej podróży!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *