Co zobaczyć w Mediolanie w 3 dni: szczegółowy plan podróży z mapą

, ,
Milano

W Mediolanie znajduje się drugie co do wielkości lotnisko we Włoszech, więc dla wielu osób jest to początek włoskiego doświadczenia.

Choć nie ma tu starożytnych ruin Rzymu czy romantycznych kanałów Wenecji, to jest to miasto, które może Cię zadziwić, daj mu tylko 3 dni.

Radzimy zarezerwować przed wyjazdem bilety na główne atrakcje, zwłaszcza na Ostatnią Wieczerzę. Radzimy zarezerwować bilety na zwiedzanie zabytków wcześniej niż bilety lotnicze. Najlepiej na 2-3 miesiące przed planowaną podróżą.

Jeśli bilety na odpowiednie terminy są wyprzedane, kup wycieczkę po Mediolanie, która obejmuje zwiedzanie fresków bez stania w kolejce. Jest to droższe niż bilet wstępu, ale za to otrzymasz od przewodnika maksimum informacji.

» Czytaj takżeTransport w Mediolanie: wszystko o biletach na autobus, tramwaj i metro

Pierwszy dzień w Mediolanie

Jeśli widzisz mapę w małej skali, kliknij na „+”, aż zobaczysz trasę.

Katedra w Mediolanie (Duomo), Galeria Vittorio Emanuele II, Opera La Scala i Pinacoteca Brera

Katedra w Mediolanie (Duomo), Galeria Vittorio Emanuele II, Opera La Scala i Pinacoteca Brera

Wspaniała katedra Duomo, którą i tak zobaczysz, ponieważ jest wysoka i znajduje się w historycznym centrum, niedaleko innych ważnych zabytków. Jeśli jedziesz metrem, jedź nim do stacji „Duomo”. Można też wynająć kwaterę w centrum, jest to bardzo wygodne.

Mediolan: Wybierz hotel

Jest to jeden z największych i najpiękniejszych kościołów na świecie, a także jedna z najwspanialszych budowli w stylu gotyckim. Aby zobaczyć wnętrze katedry i wejść na dach, należy kupić bilet na tarasy na dachu. Można z nim również zwiedzić Muzeum Duomo.

Galeria Vittorio Emanuele II znajduje się kilka minut spacerem od katedry. Słynie z luksusowych sklepów i mozaiki podłogowej w kształcie byka, która przynosi szczęście.

Galeria Vittorio Emanuele II

Po przeciwnej stronie galerii znajduje się słynna opera La Scala. Jeśli nie możesz wybrać się na przedstawienie, zanurz się w historii życia teatralnego w Muzeum La Scali.

» Czytaj takżeJak kupić bilet do Teatro alla Scala

Następnie udaj się do Pinacoteca di Brera. Jedno z najsłynniejszych muzeów w Mediolanie, a może i w całej Europie. Można tu zobaczyć dzieła Rafaela, Caravaggia, Hayeza, Mantegna i wielu innych.

Drugi dzień w Mediolanie

[gmap:https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1GH8w0VcImimgRneElK5dfqT99VQkAUYx&usp=sharing]

Fresk Ostatnia Wieczerza, Park Sempione, Zamek Sforzów.

Fresk Ostatnia Wieczerza

Jeśli zakupiłeś bilet na zwiedzanie Ostatniej Wieczerzy, zacznij od niej dzień. To będzie bardzo szybka wizyta, tylko 15 minut.

Następnie udaj się do ogromnego parku Sempione. Przy ładnej pogodzie jest to popularne miejsce dla mieszkańców na piknik, jogging, grę w piłkę i podziwianie piękna przyrody.

Park znajduje się w pobliżu słynnego zamku Sforzesco. W parku znajduje się grupa muzeów, które można odwiedzić po spacerze po parku (wszystkie w ramach jednego biletu).

Wieczorem można udać się do przytulnej restauracji na aperitif lub kolację. W ostatnim punkcie trasy na mapie zaznaczona jest restauracja, do której polecamy zajrzeć.

» Czytaj także10 najsmaczniejszych potraw w Mediolanie

Trzeci dzień w Mediolanie

[gmap:https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1YsgM5ofQKQug7QffCg5-X1hZyhxQOl9M&usp=sharing]

Palazzo Reale, Pinacoteca Ambrosiana, dwie bazyliki i Wielki Kanał

Trzeci dzień w Mediolanie

Trzeci dzień rozpocznij na Piazza Duomo, ale tym razem udaj się stamtąd w innym kierunku – w stronę Palazzo Reale. Wewnątrz pałacu królewskiego znajduje się Muzeum Katedralne (9 sal) oraz Muzeum Sztuki Współczesnej.

Koniecznie odwiedź Pinacoteca Ambrosiana, najbardziej znane muzeum w Mediolanie. Można tu obejrzeć kolekcję szkiców i notatek Leonarda da Vinci „Codex Atlanticus”.

Kontynuuj zwiedzanie Mediolanu w XII-wiecznej Bazylice Sant’Ambrogio. Jak sama nazwa wskazuje, kościół jest poświęcony patronowi miasta.

Następny przystanek to Bazylika San Lorenzo Maggiore. Na placu przy nim zobaczysz starożytne rzymskie kolumny i majestatyczne pomniki Konstantyna Wielkiego i Łazarza.

Navigli

Pod koniec trzeciego dnia, udaj się do Navigli. Tutaj znajdują się słynne kanały zaprojektowane przez Leonarda da Vinci.

Dzielnica ta jest uważana za bohemę i słynie z galerii, pracowni artystycznych, restauracji i barów. Proponujemy zakończyć swoją wycieczkę po Mediolanie aperitifem lub kolacją w jednym z tych lokali.

Zwróćcie uwagę na koniec trasy: znaleźliśmy świetny bar w dzielnicy Navigli, który został opisany jako jeden z najlepszych cocktail barów w Mediolanie z przytulnym wnętrzem, pysznymi deserami i oryginalnymi drinkami.

Mamy nadzieję, że nasz krótki przewodnik pomoże Wam spędzić niezapomniane dni w modnej stolicy Włoch.

Życzymy Państwu udanych wakacji!