» Europa » Francja » Paryż » Czy warto wybrać się do parku Walt Disney Studios w Paryżu?

Potencjalni odwiedzający paryski Disneyland często zastanawiają się nad wyborem biletu do jednego lub dwóch parków. Choć w przypadku klasycznego Disneylandu u stóp zamków Śpiącej Królewny wszystko jest jasne, to co z parkiem Walt Disney Studios? Czy jest wart czasu i pieniędzy? Spójrzmy prawdzie w oczy, to tutaj znajdują się trzy «największe»‎ atrakcje Disneylandu: najpopularniejsze, najstraszniejsze i najnowsze. O każdej z nich poniżej. No i najistotniejsze w tej kwestii – bilet do parku Walt Disney Studios jest taki sam jak do Disneylandu i nie da się go kupić przy wejściu, trzeba zrobić wcześniejszą rezerwację. Można to zrobić pod tym linkiem

» CZYTAJ TAKŻEDisneyland w Paryżu — kompendium wiedzy dla turystów

Czym różni się park Walt Disney Studios od Disneylandu?

Głównym Disneylandem w Paryżu jest Disneyland Park z Zamkiem Śpiącej Królewny i Main Street USA. Znajduje się w nim 41 atrakcji. Park Walt Disney Studios to, można powiedzieć, dodatkowe 13 przejażdżek. Z biletem do 1 parku na 1 dzień prawie nikt nie idzie do parku Walt Disney Studios. Ale wcale nie jest to niemożliwe.

Oba parki startują o tej samej porze rano, zwykle o 9:30. Wieczorem jednak Walt Disney Studios zamyka się godzinę wcześniej. W tym momencie wszyscy goście parku mogą przenieść się do głównego parku, aby obejrzeć wieczorny pokaz w Zamku Śpiącej Królewny.

Czy warto wybrać się do parku Walt Disney Studios?

Park Walt Disney Studios jest rzeczywiście mniej zatłoczony, jest tam mnóstwo atrakcji i wieczorny pokaz do obejrzenia. Znajdują się tam również wszystkie niezbędne sklepy z pamiątkami i kawiarnie, miejsca do robienia zdjęć z postaciami i inne rozrywki. Możesz skłaniać się ku tej opcji.

Oba parki Disneylandu są ze sobą dobrze zrównoważone. Walt Disney Studios ma również karuzele dla małych dzieci bez limitu wzrostu. Ale w przypadku młodszych dzieci obejście obu parków w ciągu jednego dnia jest prawie nierealne. W takim przypadku wybierz jeden z parków, który ma atrakcję opartą na ulubionej kreskówce twojej pociechy.

Aktywne dzieci w wieku nawet 10 lat będą zachwycone możliwością zwiedzania obu parków i wszystkich 44 atrakcji. Z nimi bezpiecznie jest wziąć bilet do obu parków, a nawet lepiej na dwa dni

» CZYTAJ TAKŻEBilety do Disneylandu: jakie lepiej kupić? Praktyczne porady

Najlepsze atrakcje w parku Walt Disney Studios

Obóz Avengersów

Walt Disney Studios jest młodszą częścią parku i wciąż ma gdzie się rozrastać. Nowa sekcja poświęcona uniwersum Marvela została otwarta 20 lipca 2022 roku. W Obozie Avengersów można spotkać swoje ulubione postacie, zjeść pięć pomniejszonych w laboratorium burgerów na raz, obejrzeć walkę Czarnej Wdowy z Taskmasterem i przejechać się kolejką górską z Iron Manem. Ta atrakcja zastąpiła słynny Rock 'n’ Roller Coaster.

Jest też nowa atrakcja w okularach 3D oparta na nadprzyrodzonych zdolnościach Spider-Mana. Mało kto już ją odwiedził.

Ratatuj

Zdecydowanie najpopularniejszą atrakcją w Disneyland Paris jest Ratatuj (Ratatouille). Została ona otwarta w 2014 roku. Atrakcja znajduje się w specjalnie zbudowanym obszarze parku Walt Disney Studios, zwanym Światem Remy’ego. Znajdziesz się na prawdziwym paryskim placu, przed restauracją «Chez Gusteau», gdzie słynny szczur rozpoczął swoją karierę jako szef kuchni. Przejażdżka odbywa się przy użyciu najnowszej technologii 4D i jest całkowicie zanurzona w wirtualnej rzeczywistości. Faktycznie poczujesz się jak postać z kreskówki – będziesz szczurkiem w kuchni i razem z Remy przejdziesz tę trudną drogę do marzenia o zostaniu szefem kuchni. Będziesz także mógł biegać po dachach Paryża, zobaczyć Wieżę Eiffla i wiele więcej.

Ograniczenie ze względu na wzrost: brak

Fastpass: tak (jest bardzo popularny, a bilety szybko się kończą, więc zalecamy ustawienie się w kolejce po Fastpass zaraz po otwarciu parku)

Single rider: tak

The Twilight Zone Tower of Terror

Kolejną słynną atrakcją w parku jest The Twilight Zone Tower of Terror, która jest oparta na filmie «Strefa Mroku»‎ (Twilight Zone). Wieżowiec Hollywood Hotel jest widoczny z odległości kilku kilometrów i wygląda imponująco. Czasami okna otwierają się, aby odsłonić ludzi, którzy spadają z zawrotną prędkością i ich donośne krzyki. Nawet najodważniejsi i najbardziej wytrzymali są często zdenerwowani widokiem przejażdżki. Jeśli chcesz przetestować swoje granice, to jest miejsce idealne dla ciebie!

Ograniczenie wysokości: 102 cm

Fastpass: tak

Single rider: nie

Toy Story

A jeśli Hollywood Tower Hotel przyprawia cię o dreszcze, ale nadal chcesz spróbować swobodnego spadania, w strefie Toy Story znajduje się Toy Soldiers Parachute Drop. Tutaj poczujesz się jak żołnierze-zabawki latający na spadochronach.

Ograniczenie wysokości: 81 cm

Fastpass: nie

Single rider: tak

RC Racer

Jeśli chcesz poczuć więcej adrenaliny, wybierz się na przejażdżkę szybkim samochodem RC Racer. Maksymalna wysokość wynosi 25 metrów, a maksymalna prędkość to 80 km/h. Krzyki odwiedzających przejażdżkę mówią wiele o niezapomnianym doświadczeniu.

Ograniczenie wysokości: 120 cm

Fastpass: nie

Single rider: tak

Amerykańska kolejka Crush’s Coaster

Kolejną wariacją na temat kolejki górskiej jest Crush’s Coaster oparty na kreskówce «Gdzie jest Nemo». Na grzbietach gigantycznych żółwi zanurzysz się w najciemniejsze głębiny oceanu i będziesz obracany i rzucany na boki przez podwodne prądy.

Ograniczenie wysokości: 107 cm

Fastpass: nie

Single rider: tak

Latające dywany

Oprócz pełnych adrenaliny przejażdżek dla dorosłych, park ma również coś dla najmłodszych. Można przejechać się na latających dywanach z bajki o Aladynie (Flying Carpets). To dobra alternatywa dla latających słoni w parku Disneyland.

Ograniczenie wysokości: nie

Fastpass: tak

Single rider: nie

Auta w Walt Disney Studios

Cars Quatre Roues Rallye i Road Trip zostały stworzone specjalnie dla fanów bajki «Auta». Tutaj twoje maluchy mogą wziąć udział w prawdziwym wyścigu z Zygzakiem McQueenem.

Ograniczenie wysokości: nie

Fastpass: nie

Single rider: nie

Harmonogram i zasady użytkowania można zawsze znaleźć w broszurach informacyjnych, które są łatwo dostępne przy wejściu do parku. Znacznie wygodniej jest jednak pobrać oficjalną aplikację Disneylandu na swój telefon. Można tam również kupić szybkie wejściówki, dokonać rezerwacji w restauracjach i zasubskrybować PhotoPass, aby kupić najlepsze zdjęcia zrobione przez profesjonalistów Disneylandu po wizycie w parku. 

Podsumowując, nasza opinia – wizyta w Walt Disney Studios jest koniecznością!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *