» Europa » Francja » Paryż » 7 obowiązkowych wycieczek w Paryżu

Wycieczki po Paryżu można, a nawet trzeba rezerwować z wyprzedzeniem. Jednak na miejscu też prawie zawsze znajdzie się jakaś wycieczka do wyboru. A my opowiemy o tych najlepszych i najciekawszych oraz kiedy i jak się na nie zapisać. Zobacz najlepsze oferty hoteli pod linkiem.

Zwiedzanie Paryża za pomocą autobusu

Najpopularniejszym rodzajem indywidualnego zwiedzania Paryża jest wycieczka piętrowym autobusem. To świetny sposób na zobaczenie całego miasta w jak najkrótszym czasie, bez konieczności jeżdżenia metrem czy przemierzania dziesiątek kilometrów pieszo. Dzięki temu wariantowi zobaczysz najważniejsze zabytki, zrobisz przy nich zdjęcia, a nawet uzupełnisz swoją wiedzę o Paryżu. 

» CZYTAJ TAKŻEZWIEDZANIE PARYŻA AUTOBUSAMI PIĘTROWYMI

Zasada działania wycieczki jest następująca: kupujesz bilet na 1 lub 2 dni i jeździsz po Paryżu. Podczas podróży możesz słuchać nagrań audio z informacjami o mijanych zabytkach w różnych językach. Autobus ma zazwyczaj 9 przystanków w miejscach głównych atrakcji. Na każdym przystanku można wysiąść, zwiedzać do woli nie myśląc, że autobus odjechał, wrócić i kontynuować podróż następnym autobusem. Taki autobus nazywa się hop-on-hop-off.

Na pewno zobaczysz:

Koszt wycieczki autobusowej po Paryżu zaczyna się od 36 euro za jeden dzień. Zobaczyć ceny biletów i dokonać rezerwacji można pod tym linkiem. Wycieczkę autobusową można kupić w parze z rejsem po Sekwanie, biletem do muzeum lub biletem na wieżę Eiffla. Takie rozwiązanie wychodzi jeszcze taniej. Wszystkie oferty znajdziesz tutaj.

Rejs po Sekwanie tramwajem wodnym

Rejs po Sekwanie jest bardzo polecany wszystkim odwiedzającym miasto. Nawet jeśli masz tylko kilka godzin, bo właśnie czekasz na transfer na jednym z paryskich lotnisk, to w godzinę uda ci się przepłynąć przez miasto i zobaczyć zabytki, które stoją na nabrzeżach. A wśród nich najlepsze z najlepszych:

Opcji jest kilka. Ceny zaczynają się od 15 euro za godzinny rejs. Wybierz ten który cię interesuje, kliknij na niego, aby poznać szczegóły i dokonać rezerwacji:

Na taką wodną wycieczkę warto wybrać się przez cały rok. W zimie pokłady będą zamknięte i wiatr nie przedostanie się do środka nawet przy wyjątkowo złej pogodzie. Bilety warto zarezerwować wcześniej, bo na miejscu może okazać się, że na daną godzinę są już wyprzedane. Z kolei bilety łączone na zabytki i rejs pozwolą zaoszczędzić niemałą kwotę pieniędzy. 

Wycieczki piesze po Paryżu

Paryż to miasto, które można, a nawet trzeba zwiedzać pieszo. Przez malownicze, wąskie uliczki nie przejedzie żaden autobus. Takie wycieczki organizowane są zarówno przez firmy turystyczne, jak i prywatnych przewodników. Można więc spacerować po Paryżu z przewodnikiem albo za darmo, albo za bardzo przyzwoite pieniądze. 

» CZYTAJ TAKŻETRZY DNI W PARYŻU: 5 TRAS

Wycieczka może być indywidualna, w małej lub dużej grupie. Im mniej ludzi tym wycieczka jest oczywiście droższa. Ta zasada nie dotyczy jednak audioprzewodnika. Dzięki niemu możesz zorganizować swoją własną, prywatną wycieczkę za cenę kubka dobrej kawy. Pobierz naszą aplikację z audio-wycieczkami po Paryżu i zapomnij o nudzie! Nie wierzysz? Sprawdź sam!

Czas dowiedzieć się, jakie miejsca w Paryżu warto odwiedzić w ramach wycieczki z przewodnikiem.

Wycieczka po Luwrze

Jeśli zamierzasz odwiedzić największe muzeum Francji, od razu zaplanuj wycieczkę. Pójście tam po prostu, bez żadnego planu nie ma sensu. Luwr jest olbrzymi i pełen bezcennych arcydzieł, trudno ogarnąć to wszystko samemu. Do tego bardzo łatwo przegapić ciekawe rzeczy, wystarczy, że zawiesisz oko na przepięknym malowanym suficie i niechcący ominiesz inne dzieła sztuki. Co więcej, można się tu nawet zgubić!

Dlatego przewodnik w Luwrze jest koniecznością. W ciągu dwóch lub trzech godzin zobaczysz najważniejsze dzieła i będziesz usatysfakcjonowany wycieczką. Indywidualne zwiedzanie z przewodnikiem jest dostępne w naszej aplikacji! Pobierz ją tutaj.

No i pamiętajcie, że jeśli nie kupiliście biletu do Luwru z wyprzedzeniem, to organizowane wycieczki mogą być waszą jedną opcją, aby w ogóle trafić do muzeum. 

I oczywiście, rodziny z dziećmi potrzebują specjalnego przewodnika dla dzieci. Zabawa w muzeum wzmocni ich zainteresowanie sztuką, a rodzicom pozwoli na relaks w towarzystwie sztuk pięknych. Zobacz pod tym linkiem ciekawą ofertę

» CZYTAJ TAKŻEPARYŻ Z DZIEĆMI: PLAN PODRÓŻY NA TYDZIEŃ

Montmartre

Spacer po Montmartre jest przyjemny, ale nie można nazwać go łatwym. Niektóre z uliczek wzgórza są tak strome, że dorównują schodom, inne zaś są usłane wszelakimi stopniami i schodami. Znalezienie lokalnych atrakcji w zawiłościach alejek to zadanie dla doświadczonego podróżnika po Paryżu. A jeśli jesteś w mieście po raz pierwszy, to bez doświadczonego przewodnika nie będzie tak ciekawie.

Ile młynów znajdowało się na Montmartrze? Dlaczego tak bardzo przyciągały artystów? Co tu było, zanim wzgórze stało się symbole paryskiej bohemy? Czy to prawda, że wymyślono tu striptiz? Te pytania warto zadać swojemu przewodnikowi.

Najlepszą trasę spaceru znajdziesz w naszej aplikacji. Audioprzewodnik nie odpowie na żadne twoje pytanie, ale też ma wiele ciekawego do opowiedzenia. Zapraszamy do pobrania!

Dzielnica Łacińska

Zabłądzenie w wąskich średniowiecznych uliczkach i trafienie do centrum Paryża to właśnie kwintesencja indywidualnego spaceru po Dzielnicy Łacińskiej. Jednak tylko przewodnik może pomóc ci zwrócić uwagę na subtelne szczegóły, tablice pamiątkowe i charakterystyczne cechy średniowiecznej architektury.

Jak żył Paryż pięćset tysięcy lat temu? Czy w ogóle był podobny do miasta miłości? Ile było czarownic i gdzie mieszkały wilkołaki? Jest mnóstwo mrożących krew w żyłach opowieści i legend. Chcesz o nich posłuchać? Polecamy przewodnika. Chcesz mniej straszydeł, a więcej klasycznej literatury? Wybierz się na spacer śladami muszkieterów.

Dzielnica Marais

Marais oznacza bagno. Kiedyś właśnie tu było. Wcale nie była to ekskluzywna dzielnica centralna jak teraz, tylko nieestetyczne przedmieścia. Ale w XIII wieku miasto zaczęło się rozwijać także w tę stronę. I od tego czasu niektóre budynki stoją tutaj do dziś. Doświadczony przewodnik oprowadzi cię po mieście i opowie historie o królach i biskupach, templariuszach i Żydach. Aby zarezerwować spacer w doborowym towarzystwie, kliknij tutaj.

Połącz zwiedzanie Marais z najlepszym falafelem w mieście, romantycznym piknikiem pod oknem Victora Hugo, wizytą w muzeum Picassa lub muzeum Carnavalet w samym Paryżu. Wszystkie te rzeczy znajdują się właśnie w tej dzielnicy.

Père-Lachaise

Wycieczka po cmentarzu? Tak! Przede wszystkim to niezwykle piękne miejsce. Wysokie drzewa, brukowane ulice, starożytna architektura i rzeźby – tutejsze mogiły są osadzone w bardzo pięknej okolicy. A po drugie, w Père-Lachaise pochowanych jest tak wielu sławnych ludzi, że potrzeba by więcej niż jednego dnia, aby wszystkich «odwiedzić». A najlepsze jest to, że wszystkie historie oparte są na prawdziwych wydarzeniach.

Edith Piaf, Fryderyk Chopin, Amedeo Modigliani i Jim Morrison to tylko niektóre ze znanych nazwisk. Zarezerwuj indywidualną wycieczkę z przewodnikiem lub spacer po Père-Lachaise z naszym autorskim audioprzewodnikiem. To wycieczka, którą z pewnością zapamiętasz na zawsze.

Życzymy miłego zwiedzania Paryża!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *