» Europa » Francja » Paryż » Trasa po Montmartre: spacer przez serce dzielnicy

Montmartre nazywany jest ostatnią wioską w Paryżu. Ta legendarna dzielnica położona jest na zboczach wzgórza o tej samej nazwie. Na szczycie, w najwyższym punkcie Paryża, wznosi się śnieżnobiała bazylika Sacré-Coeur. Wszystkie drogi, które zaczynają się u podnóża wzgórza, w ten czy inny sposób prowadzą do tego kościoła. Ale którą trasę najlepiej wybrać? Dzięki tej trasie po Montmartre przejdziesz przez najbardziej fotogeniczne ulice i zobaczysz główne zabytki. A główną zaletą jest to, że nie zmęczysz się wchodzeniem po schodach! Aby poczuć atmosferę, wybierz mały, cichy hotel na Montmartre. Zarezerwuj odpowiedni tutaj. Spaceruj, podziwiaj i ciesz się w nieskończoność! Poznaj ciekawe historie o sekretnych alejkach i najważniejszych zabytkach z audioprzewodnikiem. Pobierz specjalny plan podróży po Montmartre tutaj.

» CZYTAJ TAKŻEMontmartre: 15 pomysłów na spacery po najbardziej romantycznej dzielnicy paryża

Mapa trasy spacerowej Montmartre

Ta trasa spacerowa na Montmartre pozwala uniknąć stromego podejścia pod górę. Generalnie ma więcej zejść w dół niż podejść. Omija również niebezpieczne i nieciekawe ulice.

Trasa rozpoczyna się przy wejściu na stację kolejową Lamarck/Caulaincourt i kończy w pobliżu stacji Abbesses. To 3 do 4 godzin spokojnego spaceru.

Dalida spełnia życzenia

Spacer po Montmartre rozpoczyna się przy wyjściu ze stacji metra Lamarck/Caulaincourt. W pobliżu znajduje się przystanek autobusowy o tej samej nazwie, z którego odjeżdżają autobusy linii 80 i Monmartrobus. Przejdź przez Rue Caulaincourt, Place Constantin Pecqueur i podążaj schodami w górę Rue Gerardon. Ulica doprowadzi Cię do Place Dalida. Zobaczysz tam popiersie słynnej piosenkarki, która kiedyś mieszkała na Montmartre.

Uważa się, że dotknięcie brązowej piersi Dalidy przynosi szczęście w miłości. Patrząc na pomnik, każdy turysta w okolicy stara się zaznać szczęścia. Upewnij się, że zamknąłeś oczy podczas dotykania go.

Różowy dom i kawiarnia na Montmartre

Rue de l’Abreuvoir oferuje piękny widok z Place Dalida i warto dojść nią do końca. Na skrzyżowaniu z Rue de Saules stoi słynny różowy dom – La Maison Rose. Mieści się w nim, podobnie jak 150 lat temu, mała restauracja. Nie sposób nie zrobić tam zdjęcia.

Swoją drogą, zaledwie 80 metrów niżej, przy Rue de Saules 24, znajduje się para jednych z najczęściej fotografowanych drzwi w Paryżu. Jeśli szukasz malowniczych kadrów, warto tam zajrzeć.

Po zrobieniu zdjęć Różowego Domu i niebieskich drzwi, podążaj wzdłuż Rue Cortot. Jeśli lubisz muzea, odwiedź Muzeum Montmartre. To fascynująca wystawa o historii Montmartre, życiu artystów i powstaniu kabaretu Moulin Rouge. W ogrodzie muzeum można napić się kawy lub chłodnego wina.

» CZYTAJ TAKŻEMuzeum montmartre

Na końcu Rue Cortot skręć w lewo. Zobaczysz Rue du Mont Cenis, ulicę słynącą z długich schodów prowadzących do podnóża Montmartre. Nie ma potrzeby schodzenia po schodach (chyba że chcesz zrobić spektakularne zdjęcie).

Place du Tertre i artyści Montmartre

Trasa zaprowadzi Cię do Place du Tertre. Proponujemy podejść do niego drogą nieco «na około»‎ Skręć z Rue du Mont-Cenis w Rue Saint-Rustique, a następnie w Rue Norvins. W ten sposób zobaczysz wiele pięknych fasad i witryn sklepów i restauracji w turystycznej części Montmartre. Place du Tertre jest po prostu nie do przeoczenia. Jest to miejsce spotkań artystów, gdzie każdy może zamówić portret lub karykaturę lub kupić obraz z widokiem na Paryż za 20-40 euro.

Sacré Coeur

Z Place du Tertre podążaj ulicami Rue du Mont-Cenis i Rue Azais do bazyliki Sacré-Coeur (Bazylika Najświętszego Serca). Uważany za największy kościół katolicki we Francji, jest widoczny z niemal każdego miejsca w mieście. Panoramiczny widok na Paryż z podnóża kościoła zapiera dech w piersiach.

Piknik na Montmartre

Po podziwianiu widoków i zwiedzeniu świątyni udaj się na turystyczną Rue du Chevalier de la Barre. Znajdziesz tam sklepy z pocztówkami, magnesami i innymi pamiątkami. Pośrodku ulicy znajdują się stoiska z lodami i hot-dogami (płaci się w kasie, a następnie stoi w kolejce po smakołyka). Po lekkim lunchu udaj się na plac Marcela Bleusteina Blancheta za Sacré-Coeur. Ten spokojny plac jest idealnym miejscem na odpoczynek i piknik. Piknik można zorganizować na zielonym placu Louise Michel poniżej bazyliki. Zwykle jest tam bardziej tłoczno, ale znajduje się tam urocza zabytkowa karuzela.

«Ściana miłości»‎ na Montmartre

Gdy już nabierzesz sił, zacznij schodzić w dół Montmartre. Zejdź schodami w dół do Rue Foyatier. Jeśli jesteś zmęczony, skorzystaj z kolejki linowej (wystarczy normalny bilet na transport miejski). Lub wybierz się na spokojny spacer wzdłuż Rue Gabrielle, Rue Berthe i Rue des Trois Frères, odkrywając menu restauracji i witryny galerii sztuki. Wszystko zależy od tego, jak bardzo jesteś zmęczony i ile masz czasu. Najważniejsze jest to, że na końcu, dotrzesz do małego parku zwanego Square Jehan-Rictus.

Na tym małym placu znajduje się najnowsza atrakcja Montmartre, Ściana Miłości. Białymi napisami na ciemnoniebieskim tle widnieje napis «Kocham Cię»‎ w 200 językach. Nie bez powodu Paryż nazywany jest Miastem Miłości!

Niedaleko Ściany Miłości znajduje się wejście do stacji metra Abbesses (linie 9 i 12), punktu końcowego naszego spaceru po tej malowniczej okolicy. Stacja ta, otwarta już w 1912 roku, jest prawdziwym zabytkiem stylu secesyjnego. Abbesses to także najgłębsza stacja paryskiego metra (36 m). Jej głębokość jest jednym z powodów, dla których lepiej skończyć tutaj niż rozpocząć spacer po Montmartre. Windy prowadzące na perony czasami nie działają. Zejście w dół po długich schodach będzie więc przyjemniejsze niż wejście na górę.

Życzymy miłego czasu na tej trasie po Montmartre! Jeśli chcesz lepiej poznać Paryż, przeczytaj nasz artykuł o zabytkach Montmartre! Lub zarezerwuj wycieczkę z przewodnikiem po tej uroczej okolicy i ciesz się przyjaznym, ale niezapomnianym spacerem po okolicy z przewodnikiem!

Życzymy miłego spaceru po Paryżu!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *