Dzielnice Wenecji. Gdzie powinien zatrzymać się turysta?

,
Wenecja

Jedno z najbardziej palących pytań, które niepokoi każdego turystę w Wenecji — gdzie powinien się zatrzymać? W każdym obszarze znajduje się wiele hoteli i pensjonatów w różnych kategoriach cenowych i o różnym poziomie komfortu. Przeczytaj nasz artykuł, jeśli chcesz się dowiedzieć nieco więcej!

» Czytaj takżePrzewodnik po Wenecji

Mapa dzielnic Wenecji

Mapa dzielnic Wenecji 

Mestre

Mestre jest kontynentalną częścią Wenecji. To miejsce polecamy wszystkim, którzy chcą zaoszczędzić. Nie będąc historycznym centrum, obszar ten jest dostępny dla turystów z niewielkim budżetem. Jednocześnie Mestre posiada wszystko, co niezbędne do życia (sklepy, centra handlowe, komunikacja), a także jest połączone z wyspą drogą lądową i kolejową. Autobus do Wenecji jedzie średnio 20 minut, pociąg — 10.

» Czytaj takżeRodzaje transportu w Wenecji i jak z niego korzystać

Polecamy wybierać hotele i hostele jak najbliżej stacji Mestre, aby łatwiej było dostać się na wyspę. Na przykład, w okolicy via Trento i via Piave, które są prawie w pełni wypełnione przez hotele. Jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny, najlepsze hotele to Anda Venice Hostel, ao Hotel Venezia Mestre, Quality Hotel Delfino Venezia Mestre.

Mestre Wenecja

Jeśli chcesz mieszkać w przyjemniejszej i bardziej bezpiecznej okolicy, warto mieszkać w pobliżu placu Ferretto. To jest centralna część Mestre, z restauracjami i sklepami. Tutaj możemy polecić Hotel Vivit ***S, B&B Bluevenice i Legrenzi Rooms.

Mestre: Wybierz hotel

Booking.com

Dzielnice Wenecji

Mieszkanie w samej Wenecji jest prawdopodobnie najlepszą opcją, ponieważ wtedy do głównych atrakcji można dotrzeć na piechotę. Sama wyspa jest podzielona na dzielnice i można swobodnie w nich wybierać — wszystkie są całkowicie bezpieczne.

Santa Croce

kościół santa croce

Obszar ten znajduje się bardzo blisko dworca autobusowego Piazzale Roma i przystanków vaporetto. Jest odpowiedni dla tych, którzy po przyjeździe nie chcą przemierzać całego miasta z ciężkimi walizkami w poszukiwaniu hotelu. Jednocześnie Santa Croce nie jest szczególnie bogate w sztukę i architekturę. Spacer do centrum Wenecji zajmie ci 20-30 minut. Tutaj polecamy Hotel Carlton On The Grand Canal lub bardziej budżetowy Hotel Al Ponte Mocenigo.

Santa Croce: Wybierz hotel

Cannaregio

Nebo Wenecja

W tej okolicy mieszkają sami wenecjanie. Jest znacznie tańsza i spokojniejsza niż centralna część miasta. Są tu również bardzo dobre bary i restauracje z autentyczną kuchnią. Dotarcie do głównych atrakcji zajmuje więcej czasu, ale można szybko dostać się na wyspy Burano i Murano. Cannaregio jest również miejscem, gdzie znajduje się dworzec kolejowy w Wenecji, w przypadku jeśli podróżujesz pociągiem. Najlepsze hotele to Hotel Abbazia i Ca’ Pozzo Inn.

Cannaregio: Wybierz hotel

San Marco

San Marco Wenecja

San Marco jest historycznym centrum Wenecji. Tutaj znajdują się najważniejsze zabytki miasta: plac i katedra San Marco, Pałac Dożów, w pobliżu jest most Rialto. Oczywiście ceny są znacznie wyższe, a obszar ten jest również zalewany przez tłumy turystów. Jest to jednak niewątpliwie najwygodniejsze miejsce z punktu widzenia lokalizacji. Jeśli chcesz, możesz znaleźć tańsze miejsce do życia, takie jak apartamenty Ca’ Sant’Angelo. Jeśli nie pieniądze nie są ograniczeniem, polecamy zwrócić uwagę na sieć hoteli San Marco Luxury.

San Marco: Wybierz hotel

Dorsoduro

Peggy Guggenheim

Być może najlepsza okolica dla tych, którzy planują poświęcić dużo czasu muzeom weneckim. Najważniejsze z nich to Galeria dell’Accademia, Galeria Peggy Guggenheim, Galeria Cini i słynny kościół Santa Maria della Salute. Stąd można dotrzeć do Piazzale Roma (15-20 minut pieszo).

» Czytaj takżeNajlepsze muzea w Wenecji, które warto odwiedzić

Dorsoduro jest dość spokojne i nie ma tu tak wielu turystów jak w San Marco. Obszar ten słynie jednak z przepięknych widoków na lagunę. Najlepszym wariantem tutaj jest wynajęcie pokoju w Santa Marta Studio. Z hoteli polecamy Sina Centurion Palace.

Dorsoduro: Wybierz hotel

San Polo

San Polo Wenecja

San Polo jest dobre ze względu na bliskość centralnej części San Marco. Tutaj można znaleźć hotel położony blisko Piazzale Roma i Pałacu Dożów i spacerować po historycznym centrum godzinami bez oddalania się od „domu”. Na przykład Locanda Poste Vecie lub Sogno di Giulietta e Romeo.

San Polo: Wybierz hotel

Castello

Castello Wenecja

Castello ma szerokie ulice z placami i nie ma małych alejek, które tak bardzo kochają turyści. Jeśli jesteś w Wenecji po raz pierwszy, nie zalecamy wybierania tego obszaru — w nim raczej nie poczujesz tego wyjątkowego weneckiego ducha, który jest legendarny.

Hotele z pięknym widokiem na lagunę w okolicy Castello: Hotel Bucintoro i Hotel Ca 'Formenta. Najbardziej ekonomiczną opcją są apartamenty z kuchnią w Veneziacentopercento Rooms & Apartments, jest tu również zwykły hotel.

Castello: Wybierz hotel

Wyspy dookoła Wenecji

Nie powinniśmy zapominać, że Wenecja jest otoczona wieloma wyspami, na których znajdują się również hotele i pensjonaty. Te opcje są odpowiednie dla tych, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze i żyć w prywatności.

» Czytaj takżeNajlepsze wyspy na Lagunie Weneckiej

Giudecca

Giudecca Wenecja

Całkiem duża wyspa, położona 3-5 minut jazdy z Wenecji vaporetto. Mieszkają tu głównie miejscowi, więc ceny nie będą zbyt wysokie. Dobrą opcją budżetową jest wynajęcie pokoju w Al Redentore Di Venezia.

Giudecca jest również odpowiednia dla tych, którzy chcą znaleźć wysokiej klasy zakwaterowanie — jest tu wiele pięciogwiazdkowych hoteli, takich jak Belmond Hotel Cipriani i Hilton Molino Stucky.

Giudecca: Wybierz hotel

Lido di Venezia

Lido di Venezia

Wyspa jest dość daleko od Wenecji (około godziny poruszając się vaporetto). Jest to jednak idealne miejsce dla tych, którzy wyjeżdżają do Wenecji latem — jest tam wiele plaż. Większość z nich należy do hoteli, ale znajdują się tam również bezpłatne plaże miejskie. Ponadto, na Lido jest ruch samochodowy.

Tutejsze hotele również należą do różnych kategorii. Najbardziej luksusowy jest Hotel Excelsior Venice. Bardziej skromne — Hotel Panorama Venice, Villa Casanova, Hotel Sorriso.

Lido di Venezia: Wybierz hotel

Teraz wiesz, że znalezienie zakwaterowania w Wenecji nie jest tak trudne, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Są opcje dopasowane do każdego budżetu. Nie bój się wyruszyć na podbój Wenecji — przyjmie Cię z otwartymi rękoma! 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *