» Europa » Wielka Brytania » Londyn » Wycieczki autobusem piętrowym po Londynie

Wycieczki autobusem Hop-On Hop-Off po Londynie to najłatwiejszy i najciekawszy sposób na zwiedzenie angielskiej stolicy. Podczas takiej przejażdżki zobaczysz główne atrakcje miasta. To idealna opcja, jeśli wyjeżdżasz do Wielkiej Brytanii tylko na 1-2 dni i chcesz zwiedzić jak najwięcej. Trasy miejskie w piętrowych autobusach przebiegają przez wszystkie główne zabytki

Zarezerwuj wycieczkę Hop-on Hop-Off

» CZYTAJ TAKŻEJak korzystać z dwupoziomowych autobusów?

Korzyści z wycieczki autobusem piętrowym po Londynie

Czerwone piętrowe autobusy wożą obecnie turystów na całym świecie. Jednak to właśnie w Londynie zapoczątkowano takie zwiedzanie! Dlatego podróż krajoznawcza Hop-On Hop-Offf to obowiązkowy punkt brytyjskiego weekendu. Jakie są korzyści wycieczki autobusem piętrowym po Londynie?

  • Zobaczysz wszystkie zabytki Londynu: Big Bena, Pałac Buckingham, Muzeum Brytyjskie, diabelski młyn «London Eye», Opactwo Westminsterskie, Muzeum Historii Naturalnej i wiele innych.
  • W autobusie otrzymasz słuchawki z audioprzewodnikiem, który w ciekawy sposób opowie Ci o miejscach za oknem.
  • Możesz pozostać w autobusie i przejechać całą trasę w kółko (około 2 godzin) lub wysiąść na przystanku, pospacerować, odwiedzić muzeum lub pałac. Dalej możesz wsiąść do dabbledeckera i kontynuować zwiedzanie na tym samym bilecie!
  • W deszczową angielską pogodę piętrowy autobus uratuje Twoją podróż i sprawi, że Twoje stopy pozostaną suche.
  • Turystyczne dabbledeckery kursują codziennie, nawet w święta i weekendy.

Zasada wycieczek Hop-On Hop-Off jest prosta – kupujesz bilet na 1, 2 lub 3 dni i podróżujesz po mieście z przystankami w każdym zwiedzanym miejscu.

Nie ma praktycznie żadnych minusów takiej wycieczki. Chyba że nie uzyskasz wystarczających informacji z audioprzewodnika, ale w takim przypadku zatrzymaj się i odwiedź atrakcję z przewodnikiem lub w grupie.

» CZYTAJ TAKŻEZmiana warty w Londynie: gdzie ją zobaczyć?

Ile kosztuje wycieczka autobusem piętrowym po Londynie?

Bilet autobusowy Hop-On Hop-Off zapewnia dostęp do najpopularniejszych tras turystycznych w Londynie. Dostępne są bilety na 1, 2 lub 3 dni. Ceny biletów mogą się różnić w zależności od zniżek. Sprawdź na stronie internetowej.

DOROŚLIDZIECI OD 4 LAT
24 GODZINY£30,60£18
48 GODZIN£36,90£22,50
72 GODZINY£43,20£27

Jak kupić bilet na autobus turystyczny?

Bilety można kupić u kierowcy, w biurach podróży lub tutaj! Aby to zrobić, wybierz datę w kalendarzu poniżej, przedział czasowy i liczbę biletów. Gotowe!

Bilet u kierowcy będzie kosztował co najmniej 10% więcej!

Bardzo wygodne jest korzystanie z wycieczek combo po Londynie. Po pierwsze, będziesz mieć jeden bilet na kilka najpopularniejszych wycieczek po mieście na raz. Natomiast po drugie, zaoszczędzisz pieniądze. 

Jeśli chcesz zrelaksować się na wycieczce i nie musisz tłumaczyć sobie w głowie angielskich zwrotów, po prostu wybierz firmę autobusową z polskim audioprzewodnikiem! Oto link.

Niezwykle wygodne połączenie! Na pierwszą wycieczkę po mieście, ta kombinacja jest darem niebios ze względu na wspaniałe widoki z Tamizy. Zarezerwuj bilet tutaj (taniej niż kupując bilet na molo).

Ta połączona wycieczka nie tylko pokaże Ci słynny diabelski młyn London Eye z pokładu statku wycieczkowego, ale także pozwoli Ci się na nim przejechać! Nawiasem mówiąc, mamy świetny artykuł o tym, jak przekraść się na koło, omijając wszystkie kolejki – przeczytasz go tutaj!

Fani Petteriany? Mamy dla Ciebie magiczne połączenie – autobus wycieczkowy, rejs po Tamizie i piesza wycieczka po literackich miejscach z Twoich ulubionych książek! Zarezerwuj swoje miejsca tutaj. A po zwiedzaniu Londynu udaj się do Muzeum Harry’ego Pottera.

London Pass to kompletny pakiet podróżny, który zapewnia dostęp do 90 głównych atrakcji, wycieczek i muzeów. Kartę można zarezerwować pod tym linkiem.

Plan podróży po największych atrakcjach Londynu

Wszystkie najbardziej pożądane zabytki Londynu znajdują się na tej trasie! Wycieczkę rozpoczynamy na Coventry Street w dzielnicy West End, popularnej ze względu na wielkie musicale. Dalej trasa prowadzi do Trafalgar Square i oferuje turystom widoki na Galerię Narodową i Kolumnę Admirała Nelsona. Prócz nich zobaczysz również London Eye, Piccadilly Square, Covent Garden, Big Bena, Pałac Buckingham, Katedrę Świętego Pawła i inne punkty orientacyjne.

Wskazówka redaktora

Skorzystaj z planu podróży, aby sporządzić listę miejsc, które chcesz odwiedzić. Następnie wysiądź na najbliższym przystanku autobusowym i zwiedź dane miejsce.

Autobusy odjeżdżają wzdłuż trasy co 15-20 minut. Możesz do nich wsiadać i wysiadać nieograniczoną ilość razy w ciągu 24, 48 lub 72 godzin (w zależności od wybranej taryfy). Wsiądź więc i odkryj to, co najlepsze w Londynie podczas wycieczki autobusowej Hop-On Hop-Off!

» CZYTAJ TAKŻECo robić w Londynie? 20 pomysłów

Niebieska trasa królewska

Jeśli chcesz mieć wgląd w życie angielskiej monarchii wybierz trasę Royal Blue. Brytyjska rodzina królewska to atrakcja sama w sobie! Wiele kultowych miejsc i majestatycznych budynków należy do Korony. Twoja podróż rozpoczyna się w Grosvenor Gardens, gdzie wyrafinowany angielski styl łączy się z zielenią parku. Następnie po krótkim postoju udaj się do Pałacu Buckingham, obecnej rezydencji króla Karola III.

W dalszej podróży przechodzimy przez Most Westminsterski, gdzie możesz podziwiać Tamizę i Parliament Street. Po spotkaniu z Horse Guards trasa poprowadzi Cię do tętniącej życiem ulicy Piccadilly i zielonej oazy, jaką jest Green Park. Tutaj warto zrobić przerwę i zjeść lunch w słynnym Hard Rock Café.

Wreszcie po zwiedzeniu majestatycznej Bramy Królowej Elżbiety w Hyde Parku, odwiedź kultowy dom towarowy Harrods. Następnym przystankiem będzie Pałac Kensington.

» CZYTAJ TAKŻEDzień Króla 2024 w Londynie

Trasa po najlepszych londyńskich muzeach

Oprócz dwóch pierwszych tras, Londyn ma również specjalną zieloną trasę Hop-On Hop-off. Skupia się ona głównie na muzeach i pięknych starych stacjach kolejowych.

Ważne!

Na zielonej trasie autobusy przyjeżdżają co 30 minut

Z kabiny London Doubledecker zobaczysz: Russell Square, King’s Cross, St Pancras International Station, Euston Station, British Museum, Leicester Square, National Portrait Gallery, Trafalgar Square, Covent Garden, Somerset House i Aldwych.

» CZYTAJ TAKŻEMuzeum Wiktorii i Alberta

Inne wycieczki autobusem piętrowym po Londynie

Oprócz podstawowych tras zwiedzania, istnieje kilka niezwykłych tras z «twistem». To m.in. ekscytująca trasa dla rodzin z dziećmi, obszerna wycieczka z popołudniową herbatą lub nocny lot z kieliszkiem wina.

Poznaj zabytki Londynu dzięki wycieczkom Hop-On Hop-Off. Zajmij najlepsze miejsca w londyńskim otwartym piętrowym autobusie i udaj się do Big Bena, Opactwa Westminsterskiego czy na Tower Bridge. Nie zapomnij tylko zarezerwować biletów z wyprzedzeniem, aby nie stać w kolejce.

Życzymy ekscytującej podróży!

» CZYTAJ TAKŻELondyn dla dzieci. 10 pomysłów, gdzie pójść z dziećmi

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *