» Europa » Czechy » Praga » Rejsy po Wełtawie: dlaczego warto i jaką wycieczkę wybrać?

W Pradze odbywa się wiele rejsów turystycznych po Wełtawie. Wśród nich są tanie wycieczki krajoznawcze, a także te obejmujące lunch, kolację, a nawet programy rozrywkowe. Ze statku możemy podziwiać centrum Pragi oraz słynny średniowieczny Most Karola. Dlaczego jeszcze warto rozważyć rejsy po Wełtawie? I oczywiście jaki wybrać?

Nie zdążyłeś jeszcze zobaczyć najpiękniejszych miejsc Pragi? Skorzystaj z naszego audioprzewodnika. Oprowadzi Cię on po skarbach tego miasta.

Pobierz przewodnik po Pradze

» CZYTAJ TAKŻEZamek Karlštejn - największa atrakcja Czech

5 powodów, dla których warto wybrać się na rejs po Wełtawie

Wełtawa to rzeka otoczona kamiennymi wałami przepływająca przez Pragę. Przejażdżka łodzią wzdłuż niej jest wygodna i pełna wrażeń. Czas zająć miejsce na pokładzie! Dlaczego warto? Ponieważ:

 • zdobędziesz nowe wrażenia, podziwiając Pragę z wody;
 • dasz odpocząć zmęczonym nogom po długim spacerze po stolicy;
 • podczas rejsu napijesz się gorącej herbaty i kawy, a także grzanego wina zimą i czegoś orzeźwiającego latem;
 • zrobisz świetne zdjęcia i nagrasz wyjątkowe filmy;
 • to świetny sposób, aby zobaczyć Pragę w krótkim czasie, jeśli masz tylko jeden dzień w stolicy Czech.

Rejsy po Wełtawie to morska przygoda z klimatem. Ale czym jest podróżowanie bez miejsca, w którym można odpocząć po całodziennym zwiedzaniu? Przeczytaj nasz specjalny artykuł, w jakiej dzielnicy Pragi najlepiej się zatrzymać. Natomiast hotel znajdziesz pod tym linkiem.

Praga jest bardzo turystyczna. Dlatego przed podróżą, warto przygotować plan zwiedzania z różnorodnymi zajęciami rekreacyjnymi. A rejsy rzeczne są zawsze dobrym wyborem! Na który najlepiej się zdecydować?

Pamiętaj, że miejsca na łodziach szybko się rozchodzą, zwłaszcza w szczycie sezonu. Dlatego aby nie stać w kolejce do wejścia na pokład, lepiej zarezerwować rejs z wyprzedzeniem.

» CZYTAJ TAKŻEGdzie wybrać hotel w Pradze?

Jednodniowe rejsy po Wełtawie

Podczas jednodniowego rejsu po Wełtawie wiele zabytków miasta będzie wyraźnie widocznych z wody – na pewno będziesz mieć nowe doświadczenie i dobry nastrój, zwłaszcza jeśli jest ładny dzień. Zobaczysz m.in. nabrzeża, dzielnice starego miasta, majestatyczne katedry i średniowieczny most, których nie zauważyłbyś, gdybyś spacerował po Pradze tylko na lądzie.

 • Rejs panoramiczny

  Ten panoramiczny rejs po Wełtawie trwa zaledwie 55 minut i pozwala zobaczyć zabytki Pragi wzdłuż brzegów Wełtawy. A także dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy z audioprzewodnika, który jest dostępny w różnych językach. Rejs rozpocznie się i zakończy na nabrzeżu Dvořákovo (nabrzeże nr 17), które znajduje się obok mostu Štefánik. Po rejsie możesz stąd kontynuować zwiedzanie Pragi.

 • Rejs historyczny z poczęstunkiem

  Wejdź na pokład tradycyjnej łodzi kanałowej, która zabierze Cię w niezapomnianą podróż wzdłuż Wełtawy. Przepłyniesz pod Mostem Karola, zobaczysz Zamek Praski i Twierdzę Wyszehradzką, a także kanał Čertovka, zwany praską Wenecją. Ponadto posłuchasz wielu interesujących faktów i anegdot o Pradze w audioprzewodniku. Co więcej, zostaniesz poczęstowany wybranym napojem i tradycyjnym piernikiem w zimie lub lodami w lecie, aby podróż była jeszcze przyjemniejsza.

 • Rejs krajoznawczy

  Śluza Smichov jest jedną z czterech śluz w mieście, która reguluje poziom wody i pozwala statkom przepływać między różnymi częściami rzeki. Możesz przepłynąć przez nią, jeśli zarezerwujesz miejsce na tym rejsie. To wyjątkowe i interesujące doświadczenie pozwoli Ci dowiedzieć się więcej o technicznej i historycznej stronie Pragi. W cenę wliczony jest audioprzewodnik i mapa online. Zainteresowany? Rejs rozpoczyna się w Prague Boats, miejsce postoju 3, a punktem orientacyjnym będzie Most Czechowa. Przyjdź 30 minut przed wypłynięciem, aby aktywować voucher w kiosku i otrzymać bilet na podróż.

Podczas jednodniowego rejsu po Wełtawie wiele zabytków miasta będzie wyraźnie widocznych z wody – na pewno będziesz mieć nowe doświadczenie i dobry nastrój, zwłaszcza jeśli jest ładny dzień. Zobaczysz m.in. nabrzeża, dzielnice starego miasta, majestatyczne katedry i średniowieczny most, których nie zauważyłbyś, gdybyś spacerował po Pradze tylko na lądzie.

» CZYTAJ TAKŻE5 najlepszych tarasów widokowych w Pradze

Wieczorne rejsy po Wełtawie

Wieczorami centrum Pragi jest dobrze oświetlone, więc większość zabytków ma własną piękną iluminację, a Wełtawa mieni się tym odbitym światłem. Ponadto to magiczna pora dla zakochanych. Wieczorny rejs może być dobrym zakończeniem turystycznego dnia dla zakochanych!

 • Wieczorny rejs po Wełtawie

  Ten rejs jest idealny dla tych, którzy chcą zobaczyć Pragę w całej okazałości nocą. W ciągu zaledwie 50 minut audioprzewodnik opowie o zabytkach. Na pokładzie znajduje się Wi-Fi i bar z napojami, a słynne zabytki są oświetlone jasnymi światłami. Statek odpływa z przystani przy Moście Czechowa, dlatego warto zabrać ze sobą słuchawki.

 • Rejs z kolacją

  Często wieczorne rejsy zmieniają się w kolację z muzyką na żywo, więc mają szczególny smak i atmosferę. Wejdź na pokład przy Moście Czechowa w Starym Meście, skosztuj powitalnego drinka i ciesz się wieczorem! Podczas tego 3-godzinnego rejsu pod sklepieniem wieczornego nieba można delektować się daniami kuchni czeskiej i międzynarodowej oraz podziwiać magię wodnej przestrzeni Wełtawy.

 • Rejs szklaną łodzią

  Rejs szklaną łodzią również potrwa 3 godziny, a przesuwane ściany i sufity pomogą Ci kontemplować wieczorną panoramę Pragi. Ponadto przy akompaniamencie muzyki na żywo na pokładzie serwowany jest pyszny bufet. 

Pozostałe rejsy po Pradze

Masz ochotę na coś niezwykłego, muzycznego, a może bardziej aktywnego fizycznie? Oto kilka innych opcji:

 • Rejs koncertowy

  Podczas rejsu koncertowego możesz cieszyć się występem jazzowym na żywo. Przy akompaniamencie muzyki czeka na Ciebie prawdziwa procesja smaków z trzema posiłkami dla smakoszy. Miejscem rejsu jest Jazz Boat Boarding, a odbywa się on w lutym.

 • Rejs łodzią rowerową

  Równie wyjątkową ofertą jest możliwość przejażdżki łodzią rowerową. Dostępne są foteliki i pedały! Ciesz się scenerią Pragi, pedałując i oddychając świeżym powietrzem. Ponadto masz nieograniczoną ilość lodowatego czeskiego piwa premium.

» CZYTAJ TAKŻECo przywieźć z Czech? oto 10 pomysłów

Rejs po Wełtawie to zawsze świetny pomysł (może z wyjątkiem deszczowego dnia!), a różnorodność opcji pozwoli każdemu wybrać coś dla siebie. Życzymy udanej podróży!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *