Mapa atrakcji z atrakcjami turystycznymi

11 lut 2021
1 comment
Paryż

Zabytkom w Paryżu poświęciliśmy na naszej stronie cały rozdział. O najważniejszych z nich napisaliśmy w oddzielnym artykule. Znajdziesz także artykuł, w którym podpowiadamy, jakie zabytki i muzea znajdują się w konkretnej dzielnicy oraz artykuł o stacjach metra.

W tym tekście przedstawimy Ci kilka map Paryża: dwie mapy z atrakcjami, schemat paryskiego metra i plan podróży po Paryżu autobusem i tramwajem wodnym.

Wszystkie mapy w większym rozmiarze możesz pobrać pod tym artykułem.

Mapa Paryża z atrakcjami turystycznymi

Aby łatwiej było Ci poruszać zorientować się w okolicy, przygotowaliśmy polskie i francuskie nazwy głównych atrakcji turystycznych, muzeów i pomników w Paryżu. Dzięki temu łatwiej znajdziesz je na mapie.

Mapa statków wycieczkowych

 

Paryż z Sekwany prezentuje się po prostu przepięknie. To jeden z lepszych widoków na miasto – tym bardziej, że wzdłuż rzeki znajdują się prawie wszystkie główne atrakcje miasta. Bilet na tramwaj wodny możesz kupić z wyprzedzeniem pod tym linkiem. Powyżej natomiast znajduje się schemat Twojej wycieczki.

Mapa autobusów turystycznych w Paryżu

Trasa turystycznego autobusu piętrowego znajduje się powyżej. W ciągu jednego lub dwóch dni możesz zobaczyć wszystkie główne atrakcje Paryża. Wystarczy, że wysiądziesz na przystanku, który Cię interesuje, a później znowu wsiądziesz do autobusu i będziesz kontynuować wycieczkę. Bilety na tego typu wycieczkę znajdziesz tutaj.

Karta metra w Paryżu

W Paryżu działa 16 linii metra i znajdują się 303 stacje. O tym, jak nie zgubić się między nimi, możesz przeczytać w naszym oddzielnym artykule. Tymczasem pobierz mapę ze schematem linii metra z atrakcjami turystycznymi, którą znajdziesz pod tym artykułem.
 

Comments
Natalia (niezweryfikowany) - 14 wrz 2020 Adres

Bardzo dobrze opisane szczegóły. Nie spodziewałam się tak dokładnego opisu! Super!

Dodaj komentarz

Restricted HTML

  • Dozwolone znaczniki HTML: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki