» Europa » Francja » Lazurowe Wybrzeże - Prowansja » Nicea » Plaże w Nicei: którą wybrać?

Nicea to Lazurowe Wybrzeże, a Lazurowe Wybrzeże to Nicea. W sumie najsłynniejszy francuski kurort ma 37 plaż, ciągnących się od lotniska do starej Nicei wzdłuż Promenady Anglików i omijających zatokę baie des Anges, co w tłumaczeniu oznacza «zatoka aniołów». Które plaże są darmowe, a za które trzeba zapłacić? Czy warto wydać te pieniądze? Wszystkiego dowiesz się w tym artykule. Żeby zobaczyć wszystkie plaże w Nicei na raz wystarczy wybrać się na wycieczkę łodzią wzdłuż wybrzeża (zarezerwuj tutaj).

» CZYTAJ TAKŻEKIEDY NAJLEPIEJ POJECHAĆ DO NICEI? POGODA I KLIMAT

Cechy charakterystyczne plaż w Nicei

Główną rzeczą, którą należy wiedzieć o plażach w Nicei jest to, że wszystkie są pokryte kamieniami. W Zatoce Aniołów jest tylko jedna długa plaża i jest ona kamienista. Bądźcie na to przygotowani. Będziesz potrzebował wygodnych butów do chodzenia po kamyczkach. Gdzie szukać piaszczystych plaż na Lazurowym Wybrzeżu, przeczytaj tutaj.

Nicea ma 22 darmowe plaże publiczne i 15 plaż należących do kawiarni i hoteli przy plaży. Darmowe plaże w Nicei nie mają praktycznie żadnych udogodnień: trzeba opalać się bezpośrednio na żwirku, nie ma przebieralni ani parasoli. Toalety też nie są darmowe i nie wszędzie są dostępne. Jedyne dostępne udogodnienia to bezpłatne prysznice, pod którymi można zmyć z siebie sól morską.

Wszystkie plaże miejskie przeplatają się z plażami prywatnymi. Ich teren nie jest w żaden sposób ogrodzony, ale przed restauracją zobaczycie rzędy leżaków. Znajdziecie tu wszystko, co potrzebne do plażowania. Dostępne są restauracje, bary, toalety, prysznice z ciepłą i zimną wodą, wypożyczalnie leżaków i parasoli. 

» CZYTAJ TAKŻECO ROBIĆ ZIMĄ W NICEI?

Jak dostać się na plaże w Nicei?

Wzdłuż nicejskiego pasa plaż biegnie droga, która łączy centrum miasta z lotniskiem (możesz zarezerwować transfer z lotniska tutaj). Jeśli zatrzymałeś się w hotelu nadmorskim, możesz po prostu przejść przez drogę na przejściu. Jeśli jednak twój hotel jest w głębi lądu, nie jest to problem – Nicea ma bardzo wygodną komunikację miejską.

Nicea: Wybierz hotel

Opłaty na prywatnej plaży

Na prywatnej plaży zazwyczaj będziesz musiał zapłacić za wypożyczenie parasola, leżaka i ręcznika. Za darmo można skorzystać z kabiny do przebierania się. Ceny różnią się w zależności od miejsca. Na przykład parasol kosztuje 5-6 euro, to samo dotyczy ręcznika. Leżaki można wynająć na dowolną część dnia lub na cały dzień. Minimalna opłata za leżak to 15 €, a średnia to 18 €.

Najpopularniejsze, najczęściej odwiedzane plaże mają wyższe ceny. Wybór odpowiedniej plaży w odpowiedniej cenie jest prosty. Na promenadzie naprzeciwko każdej plaży znajdują się stoiska z listą dostępnych usług i ich cenami. Przejdźcie się raz, a będziecie mogli porównać wszystkie ceny i wybrać te odpowiednie dla siebie.

Plaże prywatne są otwarte od 9:00 do 19:00-20:00. Plaże miejskie są otwarte 24 godziny na dobę.

Najlepsze plaże w Nicei

Najpopularniejszą darmową plażą w Nicei jest Beau Rivage. Znajduje się naprzeciwko promenady Etats Unis pod numerem 107, można też kierować się rzeźbą Niebieskie krzesło, a przystanek komunikacyjny to Albert 1er / Phocéens. Na tej plaży są toalety i gorące prysznice, a w pobliżu znajduje się dość dobra restauracja.

Najlepsze prywatne plaże w Nicei to:

  • Plaża Castel. Położona na początku promenady Etats Unis, pod wzgórzem zamkowym. Na plaży Castel można nawet zarezerwować leżak online. Koszt takiej przyjemności to 25 € za dzień.
  • Plaża Opera Położona przy promenadzie Etats Unis naprzeciwko Opery. Parasol i leżak kosztują 23 € za dzień.

Najlepsze plaże na wakacje z dziećmi w Nicei to:

  • HI Beach, która posiada strefę dla dzieci (piaskownice, zjeżdżalnie, leżaki itp.). Przystanek autobusowy – Gambetta Promenade.
  • Rhul plage z płytkim basenem ze słoną wodą i instruktorem pływania. Przystanek – Massenet.

» CZYTAJ TAKŻETOP-9 NAJPOPULARNIEJSZYCH MIEJSC W NICEI, GDZIE MOŻNA PÓJŚĆ Z DZIEĆMI

Kiedy jest sezon kąpielowy w Nicei?

Sezon kąpielowy w Nicei rozpoczyna się w maju. Ale woda morska o tej porze roku jest jeszcze chłodna, nie przekracza 20°C. Najlepszy czas to początek lipca. Do września lub października można się kąpać. Jeśli opady nie są obfite, woda pozostaje ciepła przez długi czas. Jesienne miesiące są idealne na plażowanie w Nicei. I pogoda sprzyja, i na plażach jest mniej ludzi, i koszty są znacznie niższe.

Miłego odpoczynku!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *