Muzeum piwa Heineken w Amsterdamie

,

Jedną z atrakcji Amsterdamu jest zabytkowy budynek starego browaru, w którym niegdyś produkowano znane na całym świecie piwo Heineken. W 1988 roku zakład produkcyjny przeniósł się do wielkiego nowego browaru, a na miejscu starej fabryki otwarto Muzeum Piwa Heineken Experience. Wycieczki po muzeum z degustacją lokalnego piwa zawsze cieszą się popularnością wśród turystów.

» CZYTAJ TAKŻEWycieczka krajoznawcza po Amsterdamie

Jak dostać się do Heineken Experience?

Muzeum znajduje się pod tym adresem: Stadhouderskade, 78. Niedaleko jest do dzielnicy muzealnej, a przed browarem zatrzymuje się autobus wycieczkowy.

Godziny otwarcia: od 10:30 do 21:00 codziennie.

Cena biletu: 21 euro dla dorosłych. Osoby poniżej 18 roku życia nie mają wstępu do muzeum. Muzeum wchodzi w listę bonusów karty Go City Pass. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja. Zakup biletu z gotową rezerwacją pod tym linkiem lub od razu tutaj. Wybierz preferowany termin w kalendarzu poniżej:

Wszystkie wycieczki po Muzeum Heinekena prowadzone są w języku angielskim. Po zakupie biletu należy zainstalować na swoim smartfonie oficjalną aplikację muzeum, aby otrzymać dodatkowy audioprzewodnik.

» CZYTAJ TAKŻEMuzea w Amsterdamie: które z nich warto odwiedzić?

Muzeum piwa Heineken w Amsterdamie

Co można zobaczyć w Muzeum Heinekena?

Muzeum to pokazuje całą historię Heinekena oraz szczegółowy proces produkcji napoju z pianką. Muzeum jest zupełnie inne od zakurzonych eksponatów, do których wszyscy są przyzwyczajeni. Posiada interaktywne eksponaty i pokazy, które sprawiają, że jest to żywe i ciekawe doświadczenie, nie tylko dla miłośników piwa. Twój bilet wymienia się na trzy żetony na wstęp, degustację i pamiątkę.

Centrum wystawiennicze muzeum zajmuje 3 000 metrów kwadratowych i 4 piętra budynku. Wszystko o holenderskiej dynastii piwowarów i rozwoju rodzinnego biznesu jest na wystawie. Wystawa rozpoczyna się od filmu, który opowiada historię powstania słynnej marki. W sali sław można obejrzeć portrety członków rodziny Heinekenów, ich osiągnięcia, nagrody i dyplomy. Kolejnym etapem jest sala, w której szczegółowo wyjaśniana i demonstrowana jest technologia wytwarzania piwa z zaledwie czterech składników. W pomieszczeniu warzelni można zajrzeć do ogromnych starożytnych kociołków, w których niegdyś gotowano brzeczkę i chmiel.

» CZYTAJ TAKŻEMuzeum Piwa Guinnessa i Muzeum Whisky Jameson

Muzeum piwa Heineken w Amsterdamie

Jedna z najfajniejszych atrakcji pozwala przeżyć całą drogę, jaką robi butelka piwa, zaczynając od przenośnika, a kończąc na ladzie. W małym kinie publiczność podczas filmu dokumentalnego stoi na ruchomych platformach. W synchronizacji z procesami zachodzącymi na ekranie, platformy są wstrząsane, przedmuchiwane powietrzem lub ochlapywane wodą.

Po nim następuje kilka pokoi, w których można śpiewać karaoke i jednocześnie się filmować, robić sobie zdjęcia z różnymi piwnymi parafernaliami i oglądać reklamy nagrodzonych na festiwalu «Lwów» Cannes piw Heineken. W rozlewni można zamówić butelkę piwa ze spersonalizowaną etykietą za pięć euro — idealna pamiątka dla siebie lub znajomych. Uśmiechnięci piwowarzy w muzealnym barze proponują degustację słynnego bursztynowego napoju, którego receptura nie zmieniła się od ponad 150 lat (w cenę wliczone są dwie butelki).

 

Muzeum Browaru Heineken jest jednym z najbardziej imponujących muzeów na świecie. To nawet więcej atrakcji niż tylko muzeum. Gorąco polecamy turystom odwiedzenie tej placówki, choćby z ciekawości.

Miłego zwiedzania!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *