Park Tulipanów Keukenhof

,
Park Tulipanów Keukenhof

Park Keukenhof jest powszechnie uważany za jeden z najciekawszych i najbardziej zapadających w pamięć parków kwiatowych w Holandii. Dość często miejsce to określane jest jako «wiosenny ogród Europy». Znajduje się on w odległości 30 km od Amsterdamu. Co roku 6 milionów roślin zamienia ten teren w kwiatowy dywan.

Jest on otwarty dla zwiedzających w sezonie kwitnienia tulipanów, od około połowy marca do końca maja, dokładne daty zależą od warunków pogodowych. Za wstęp pobierana jest opłata. Kupując bilet z wyprzedzeniem, można uniknąć kolejek. Na terenie parku znajduje się audioprzewodnik w języku angielskim. Są pakiety z transferem z Amsterdamu i przewodnikiem, na przykład pod tym linkiem.

» Czytaj takżeJakie miasta warto odwiedzić w Holandii oprócz Amsterdamu

Takich tulipanów jeszcze nie widziałeś

Park Tulipanów Keukenhof

Główną atrakcją parku są oczywiście tulipany: rośnie ponad 700 różnych gatunków tulipanów o przeróżnych kształtach i kolorach (nawet czarne!), są też żonkile i hiacynty. Ale nie tylko morze kwiatów przyciąga tu turystów — ruiny średniowiecznego zamku, miejscowy wiatrak i opowieść o enigmatycznej legendzie to również część atrakcji. Park jest również drugą najczęściej fotografowaną atrakcją na świecie.

Park Tulipanów Keukenhof

Obszar ten podzielony jest na obszary tematyczne. Spacerowi po «Ogrodzie Muzycznym» towarzyszyć będzie na przykład muzyka klasyczna, natomiast przestrzeń przeznaczona na «Ogród Przyrodniczy» symbolizuje równowagę w przyrodzie i prezentuje cebulki roślin zmieszane z nawozem. Na szczególną uwagę zasługuje obszar «Historycznego Ogrodu», znajdujący się za ciężkimi, masywnymi drzwiami: tam witają nas pracownicy parku w historycznych strojach, a sam ogród składa się z odmian bylin wyhodowanych w minionych wiekach. Za starym młynem znajduje się «Ogród Japoński» ze specjalnie dobranymi odmianami tulipanów. Oprócz obszarów specjalnych można podziwiać sztuczne stawy z łabędziami i kaczkami, stuletnie drzewa i wdzięczny krajobraz parku.

» Czytaj takżePola tulipanów w Holandii

Jak dotrzeć do parku Keukenhof​

Park Tulipanów Keukenhof

Napisaliśmy już szczegółowy artykuł na temat «Jak dotrzeć do Parku Kwiatowego Keukenhof z Amsterdamu samodzielnie». Tutaj opowiemy krótko jak można dostać się do parku. Do parku można dojechać samochodem i autobusem.

  • Jeśli jedziesz samochodem, jedź A4 w kierunku Hagi, zjedź czwartym zjazdem i kieruj się znakiem «N207-Lisse». Z Hagi należy jechać drogą A44 aż do zjazdu nr 3 «Noordwijkerhout» i dalej drogą «N208».
  • Transportem publicznym można dojechać szkarłatnym autobusem nr 197 z centrum miasta do lotniska Schiphol, a stamtąd przesiąść się do autobusu nr 858.

Można też wybrać się na wycieczkę z Amsterdamu, Rotterdamu lub Hagi, co jest szybsze i czasem tańsze niż samodzielny dojazd. Podobne wycieczki można znaleźć pod tym linkiem.

» Czytaj takżeJak samemu dostać się do Parku Keukenhof z Amsterdamu?

Bilety i godziny otwarcia w Keukenhof​

Park Tulipanów Keukenhof

Godziny otwarcia i zamknięcia mogą się zmieniać co roku w zależności od pogody. W 2022 roku okres otwarcia trwa od 25 marca do 15 maja.

» Czytaj takżeAmsterdam w kwietniu: kwitnące tulipany i Dzień Króla

Godziny otwarcia to od 8:00 do 19:30. Przyjazd do parku jest oczywiście zalecany rano. I transport nie jest zatłoczony, i w parku można swobodniej oddychać.

Bilety kosztują 18,50 euro. Aby uniknąć kolejek przy wejściu, kupić bilety z wyprzedzeniem online możesz właśnie u nas: kupić bilety

Tutaj można zobaczyć szczegółowy plan parku. A tutaj możesz pobrać audioprzewodnik, jeśli nie kupiłeś go razem z biletem.

 

Miłej podróży!

 

» Czytaj takżeAmsterdam w maju: tulipany wciąż kwitną