» Zjednoczone Emiraty Arabskie » Dubaj » Park wodny Aquaventure Atlantis w Dubaju – praktyczne informacje

Park wodny Aquaventure Atlantis w Dubaju na wyspie Palm Jumeirah to największy i najpopularniejszy park wodny w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Na terytorium 17 hektarów znajduje się kilkadziesiąt atrakcji, z których wiele nie ma odpowiedników na świecie! Goście w każdym wieku znajdą tu rozrywkę dla siebie. A jeśli chcesz dodać jeszcze więcej emocji do dnia spędzonego w parku wodnym, nie spiesz się z powrotem do hotelu. Polecamy zwiedzanie Dubaju nocą, który hipnotyzuje licznymi światłami.

Kup bilet do Parku Aquaventure Atlantis

» CZYTAJ TAKŻERejsy jachtem po Dubaju: jaką wycieczkę wybrać?

Park wodny Aquaventure Atlantis – godziny otwarcia i opłata za wstęp

Zakup biletu w kasie parku wodnego będzie kosztował więcej niż w przypadku wcześniejszej rezerwacji.

Park wodny Atlantis Aquaventure  

Delfinarium w Atlas Village  

Akwarium Lost Chambers 

Codziennie 

9:45 – 18:30 9:45 – 18:00 

10:00 – 21:00 

 • Goście Atlantis Dubai mają wcześniejszy dostęp do parku wodnego Aquaventure. 

Jeśli możesz wybrać datę wizyty, pamiętaj, że czwartek, piątek i święta nie są najlepszymi opcjami. Wtedy jest zbyt wiele ludzi, więc będziesz musiał czekać pół godziny na swoją kolej przy zjeżdżalni. Nie zapomnij wziąć pod uwagę biletów łączonych, które otworzą drzwi do sąsiednich cudownych światów. Proponujemy przede wszystkim 2 opcje: 

Rozrywka z delfinami i lwami morskimi odblokowuje bezpłatny wstęp do parku wodnego Aquaventure i zniżkowy wstęp do The Lost Chambers Aquarium tego samego dnia.

» CZYTAJ TAKŻEPustynne safari w Dubaju - wycieczki po pustyni ZEA

Splashers – wodna zabawa dla dzieci

Rodziny są zachwycone Splashers – kompleksem rozrywkowym dla dzieci. Tutaj można zająć najmłodszych i nie martwić się o ich bezpieczeństwo. Mamy szczególnie docenią tę możliwość. Co więcej, opiekunki, instruktorzy i ochroniarze mają oko na dzieci, podczas gdy rodzice spędzają czas w strefie relaksu.

Splashers to:

 • 14 zjeżdżalni,
 • przejażdżki,
 • strefa linowa,
 • różne «mokre niespodzianki»‎ w postaci strumieni fontann lub kadzi z wodą.

Splashers jest odpowiedni dla dzieci o wzroście do 120 cm.

» CZYTAJ TAKŻEJakich potraw spróbować w Dubaju?

Główne zjeżdżalnie Atlantis Aquaventure

Po pierwsze, radzimy podbić wodne szczyty, zaczynając od dwukilometrowej Mountain River. Owija się ona wokół parku, więc nie tylko doświadczysz dreszczyku emocji, ale także zwiedzisz Atlantis Aquaventure. Z pewnością zauważysz 3 wieże, w których zaczynają się najbardziej ekstremalne zjeżdżalnie.

Jeśli Twoje dziecko jest wyższe niż 120 cm, może udać się ze wszystkimi do strefy «dla dorosłych»‎. Jest tam wiele niebezpiecznych zjeżdżalni, ale jest też kilka odpowiednich dla całej rodziny.

» CZYTAJ TAKŻECo przywieźć z ZEA? 10 pomysłów?

Wieża Posejdona

Aquaconda to najdłuższa zjeżdżalnia wodna na świecie. 210 metrów krętego, nieprzewidywalnego toru można naprawdę porównać do bajkowego węża wodnego. Co ważne, możesz jeździć z całą rodziną na sześcioosobowej tratwie. Ścieżka składa się z kilku tuneli przechodzących przez wieżę.

Punktem kulminacyjnym Zemsty Posejdona jest odliczanie przed zapadnięciem się podłogi pod stopami i lot w dół z prędkością 60 kilometrów na godzinę.

Klasyczna kryta zjeżdżalnia rurowa, Slytherin, zjeżdża z tej samej wieży. Istnieją 2 równoległe zjeżdżalnie, więc możesz ścigać się ze swoją drugą połówką w dół do basenu. Ta funkcja sprawia, że Slytherin jest jedyną tego typu zjeżdżalnią na świecie.

Zumerango to kolejne 156 metrów ekstremalnej zabawy dla całej rodziny. Tratwa z sześcioma osobami porusza się w górę i w dół po skoczniach i zakrzywionych liniach zjeżdżalni, przecząc wszelkim prawom grawitacji.

Wieża Neptuna

Zjeżdżalnia Shark Attack wymaga prawdziwej odwagi. Woda przeniesie parę lub jedną osobę w głąb piramidy i przetoczy się przez basen z płaszczkami i rekinami. Sama rura jest przezroczysta, więc będziesz mógł doświadczyć wszystkich mieszkańców basenu na wyciągnięcie ręki.

Leap of Faith to zjeżdżalnia prawie tak wysoka jak dziewięciopiętrowy budynek. Jednak prędkość jest taka, że nie będziesz miał czasu na liczenie pięter! Szybki zjazd kończy się w basenie z niebezpiecznymi stworzeniami morskimi.

Jeśli to dla ciebie za dużo, istnieje mniej ekstremalna opcja – system zjeżdżalni wodnych: stinger, wodospad, plunge, splash i storm. Zejście zawiera tunele, ciasne zakręty i kontrastujące prądy wodne. Jest to swego rodzaju demo wszystkich innych zjeżdżalni, od których warto zacząć, jeśli nie jesteś gotowy na ostre zakręty.

Wieża Trident

Odyssey Terror nie jest najzwyklejszym doświadczeniem. Poczujesz się lekki i nieważki podczas pokonywania zakrętów, tuż przed swobodnym spadaniem.

Prędkość, moc i zabawa – tego wszystkiego doświadczysz na tej przyjaznej rodzinom zjeżdżalni wodnej. Wyrusz z przyjaciółmi w ekscytującą 449-metrową podróż przez serię ciemnych tuneli na Shockwave.

Rzuć wyzwanie znajomym w zawodach na 4-torowej zjeżdżalni Hydra Racer. Nie zapomnij uważać na głowy hydry na wyjściu, gdy skończysz jako pierwszy w basenie!

Blackout to zjeżdżalnia z niemal pionowym spadkiem, nazywana «przerażającą siostrą»‎ Leap of Faith w Neptune’s Tower. Została zaprojektowana tylko dla nieustraszonych.

Wybierz partnera i wskocz na podwójnego pluszaka, ponieważ Medusa’s Lair jest uważana za najdłuższą na świecie zjeżdżalnię pojedynkową! Po drodze wypatruj dwóch głów Meduzy – z pewnością będzie to niezapomniane przeżycie!

Pokonaj wodny wir poprzez hipnotyzujące zakręty, zwroty, spadki i pełne obroty o 360 stopni.

Inne wodne atrakcje

Atrakcje, oceanarium, strefa gastronomiczna, butiki, sklepy z pamiątkami i szklarnie – to tylko część tego, co oferuje park wodny. Safari z rekinami i bezpłatne strefy, w których można karmić płaszczki i inne morskie stworzenia, zapewnią całej rodzinie wyjątkowe wrażenia! Dopełnieniem atrakcji jest plaża Atlantis z własnym dostępem do morza. Co ważne, nie jest zatłoczona, ponieważ dostęp do niej mają tylko goście hotelu i parku wodnego. Ponadto naprzeciwko znajduje się basen, w którym można się zrelaksować. Jakie inne atrakcje proponujemy?

 • Spotkanie z lwami morskimi

  Po pierwsze, spotkanie z lwami morskimi dzieci od 8 lat i starsze pływają pod okiem najwyższej klasy ekspertów.

 • Pływanie z delfinami

  Po drugie, pływanie z delfinami – to ekscytująca okazja do zanurzenia się w tajemniczym świecie podwodnych stworzeń, niezależnie od tego, czy nurkujesz do pasa, czy obserwujesz ich zachowanie z boku.

Sporty wodne

Dla dzieci w wieku od 6 lat dostępne są różne rodzaje ekscytujących zajęć podwodnych od kajakarstwa solo lub w grupie, po prawdziwie ekstremalne z Flyboardingiem i jazdą na nartach wodnych.

» CZYTAJ TAKŻERejs po Bosforze - wycieczki statkiem po Stambule

Park wodny Atlantis Aquaventure w Dubaju to wakacje na granicy relaksu i ekstremum. Wizyta w nim będzie przygodą dla całej rodziny!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *