» Zjednoczone Emiraty Arabskie » Dubaj » Pustynne safari w Dubaju: wycieczki po pustyni ZEA

Imponującą część Zjednoczonych Emiratów Arabskich zajmuje pustynia Rub al-Khali. Arabowie nazywali tę bardzo rozległą piaszczystą powierzchnię Ziemi «pustą przestrzenią»‎. Jak na ironię, to właśnie na jej powierzchni zbudowano największe i najgęściej zaludnione miasto w kraju. Pustynne safari w Dubaju jest punktem obowiązkowym dla turystów!

Nie zapomnij zarezerwować hotelu z wyprzedzeniem, ponieważ popyt nie tylko na safari, ale także na zakwaterowanie w Dubaju jest bardzo wysoki.

Wybierz hotel w Dubaju

» CZYTAJ TAKŻERejsy jachtem po Dubaju: jaką wycieczkę wybrać?

Jak wygląda pustynne safari w Dubaju?

Mieszkańcy tej metropolii są przyzwyczajeni do wykorzystywania wszystkiego i tworzenia luksusowych warunków dla swoich gości w dowolnym miejscu. Rozległa pustynia nie jest pomijana – to już tradycyjne miejsce na safari. Po pierwsze, luksusową, niewypowiedzianą zasadą safari w Dubaju jest jazda wyłącznie Land Cruiserami. Oczywiście nie oznacza to, że nie będziesz mógł wjechać na wydmy żadnym innym samochodem. Jednak jeśli wybierzesz się na wycieczkę z biura podróży, prawie na pewno będzie na ciebie czekał nowiutki SUV.

Nie obawiaj się, kierowcy cruiserów to prawdziwi profesjonaliści! A to, co robią na środku pustyni to show. Pustynne przejażdżki odbywają się rano i wieczorem. Wieczorne zwykle kończą się o zachodzie słońca – specjalnie po to, aby można było uchwycić piękne ujęcia zachodzącego słońca na Czerwonych Wydmach. Safari rzadko ogranicza się do zwykłej jazdy po piaskach: po ekstremalnych zakrętach na wydmach prawdopodobnie zostaniesz potraktowany programem pokazowym. Może on obejmować pokaz ognia, tańce etniczne, pieśni, gry, warsztaty bębniarskie, obóz Beduinów i kuchnię etniczną.

Co jeszcze na Ciebie czeka podczas safari? Na parkingach przedsiębiorczy mieszkańcy oferują przejażdżki na wielbłądach, tatuaże z henny, sandboarding lub wróżenie z gwiazd. Oczywiście za te pustynne atrakcje trzeba dodatkowo zapłacić.

» CZYTAJ TAKŻECo przywieźć z Emiratów Arabskich?

Safari w Dubaju – proste środki ostrożności

  • Jeśli się spieszysz, bądź widoczny dla grupy przez cały czas. Na pustyni nie ma dróg ani telefonów komórkowych. Jeśli się zgubisz, będziesz miał do dyspozycji tylko słońce i gwiazdy
  • Średnia temperatura w Rub el-Khali wynosi +50℃, ale ze względu na suche powietrze odczuwalna jest jako +60℃. Chociaż zasady ubierania się w takich warunkach są jasne dla wszystkich, nie jest zbyteczne ich powtarzanie. Koniecznie weź czapkę, krem z filtrem przeciwsłonecznym i lekkie, ale jeśli to możliwe, zakrywające ciało ubrania.
  • Nie zapomnij też o wodzie. Prawie każda wycieczka obejmuje wodę jako konieczność, ale najlepiej być przygotowanym na wszystko.
  • Jazda po pustyni jest ekstremalna i zabawna. Ale dla osób ze słabym aparatem przedsionkowym jazda może być męką. Staraj się nie jeść dużo przed wyruszeniem, ale nie powinieneś też jechać o pustym żołądku – dostaniesz choroby lokomocyjnej.
  • Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że safari nie są odpowiednie dla dzieci poniżej 3 roku życia (chociaż starsze dzieci też będą miały trudności), kobiet w ciąży, osób na wózkach inwalidzkich oraz z problemami z kręgosłupem lub sercem.

» CZYTAJ TAKŻE10 miejsc które musisz zobaczyć w Stambule

Najlepsze wycieczki safari

Safari all inclusive

Przemierzanie piasków jeepami, potem quadami, a następnie przejażdżki na wielbłądach, sandboarding i wizyta w Al Khaimah Camp, a to wszystko podczas jednej wycieczki. Zarezerwuj bilety w promocyjnej cenie.

» CZYTAJ TAKŻENajlepsze bazary w Stambule

Safari, grillowanie i wycieczki quadami

Pustynna przejażdżka z przewodnikiem pozwoli Ci odkryć 1000 i 1 opowieści Rub el-Khali, zobaczyć Czerwone Wydmy Al-Lahbab i tradycyjny obóz nomadów. A będzie na Ciebie czekać kolacja z grilla i krajowa rozrywka. Nie bój się kupować biletów online z wyprzedzeniem: jeśli Twoje plany ulegną zmianie, możesz bezpłatnie anulować rezerwację!

» CZYTAJ TAKŻECzego spróbować w Stambule?

Siedmiogodzinna podróż przez pustynię Dubaju

Zostaniesz odebrany spod drzwi hotelu najnowocześniejszym SUV-em. Po ekstremalnej przejażdżce przez piaszczyste tereny zostaniesz przeniesiony z samochodu na wielbłąda i poprowadzony jak dawni kierowcy karawan. Twoja droga nie będzie jednak wiodła na targi w innym mieście, ale na parking, gdzie czekać będzie na Ciebie grill, sandboarding i program pokazowy. To przygoda, którą zapamiętasz na długo!

» CZYTAJ TAKŻEZwiedzanie Hagia Sophia w Stambule

Safari premium

Pamiętasz, że słowa «luksus»‎ i «Dubaj»‎ to synonimy, prawda? W Zjednoczonych Emiratach Arabskich nawet safari może być luksusowe. Ci, którzy kupią bilet, doświadczą ekstremalnej jazdy terenowej, przejażdżki na wielbłądzie obok Czerwonych Wydm, obozu Beduinów i trzech bufetów z narodowymi potrawami. Zostaniesz poinformowany o gwiazdach, nauczony, jak znaleźć drogę do domu za ich pomocą, a następnie czeka Cię etniczne show, w którym możesz wziąć udział.

» CZYTAJ TAKŻEMeczet Sulejmana w Stambule - planowanie wizyty

Pustynne safari w Dubaju to prawie jedyna opcja na wakacje na pustyni ZEA, która zbiera same pozytywne recenzje. Romantyzm piaszczystego morza, adrenalina we krwi i kultura narodowa – wszystko to pozostawia trwałe wrażenia i w 100% uzasadnia koszty finansowe i czasowe. Jeśli nie byłeś wcześniej na wydmach, a Rub Al Khali będzie Twoją pierwszą pustynią – uważaj się za szczęściarza!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *