» Zjednoczone Emiraty Arabskie » 10 najciekawszych atrakcji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Zjednoczone Emiraty Arabskie to 7 emiratów (miast) położonych w pobliżu Zatoki Perskiej, które dziś rozwijają się jako jedno państwo. Trudno powiedzieć, ile rekordów Guinnessa zebrał ten kraj przez lata, ale na pewno ponad 200. Przygotowaliśmy top 10 najciekawszych atrakcji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, które musisz zobaczyć! Zarezerwuj wycieczkę pod tym linkiem i zwiedzaj naturalne oazy, góry i autentyczne arabskie domy. Czekają na Ciebie również luksusowe hotele i drapacze chmur. Oto nasza lista wyjątkowych miejsc w okolicy!

» CZYTAJ TAKŻERejsy jachtem po Dubaju: jaką wycieczkę wybrać?

Burdż Chalifa

Ten słynny wieżowiec jest jednym z najważniejszych zabytków ZEA. Jest także uosobieniem arabskiego postępu. Został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa aż 10 razy! Wśród osiągnięć jest najwyżej położona restauracja i najwyższy taras widokowy. Ten ostatni jest otwarty od 10:00 do 22:00.

Od 15:30 do 19:00 koszt zwiedzania jest droższy, ponieważ to godziny szczytu. Dlatego lepiej kup bilet z wyprzedzeniem. Ponadto możesz uniknąć kolejek – są one również największe w Dubaju.

» CZYTAJ TAKŻEJak wspiąć się na Burj Khalifa?

Globalna wioska

Czy można sobie wyobrazić miejsce, w którym przez kilka miesięcy na powierzchni ponad 1500 000 m² odbywa się wspaniałe widowisko na świeżym powietrzu? To Global Village – nie tylko atrakcja Dubaju, ale cały wszechświat, w którym każdy zakątek kusi zapachami, dźwiękami i kolorami różnych krajów. Spaceruj po kolorowych pawilonach prezentujących produkty z całego świata, od najnowszych robotów po pachnące przyprawy. Zanurz się w atmosferze tętniącego życiem orientalnego bazaru. 

29. sezon Global Village rozpocznie się w październiku 2024 roku i potrwa do kwietnia 2025 roku. Bilety kupisz pod tym linkiem.

» CZYTAJ TAKŻEPustynne safari w Dubaju: wycieczki po pustyni ZEA

Muzeum przyszłości

To nie jest zwykłe muzeum, ale raczej portal do świata przyszłości. Zapoznasz się tu z najnowszymi technologiami, odkryciami naukowymi i innowacyjnymi pomysłami. Budynek o nietypowym kształcie ozdobiony jest arabską kaligrafią i symbolizuje jedność ludzkości oraz dążenie do postępu.

Ekspozycje poświęcone są różnym dziedzinom. Należą do nich m.in:

 • eksploracja kosmosu,
 • sztuczna inteligencja,
 • zmiany klimatyczne,
 • przyszłość opieki zdrowotnej.

Oprócz głównych ekspozycji w muzeum znajduje się kino, w którym można oglądać filmy o przyszłości, sklep z pamiątkami i kawiarnia.

Muzeum jest otwarte codziennie od 9:30 do 21:00.

Ze względu na dużą liczbę osób, które chcą odwiedzić tę ciekawą atrakcję Zjednoczonych Emiratów Arabskich, w kasie brakuje biletów. Dlatego kup wejściówki z wyprzedzeniem online. Możesz to zrobić za pośrednictwem linku lub wybierając datę w kalendarzu po prawej stronie:

» CZYTAJ TAKŻECo przywieźć z Emiratów Arabskich? 10 pomysłów na pamiątkę

Park wodny Atlantis Aquaventure

Atlantis Aquaventure to jeden z największych i najpopularniejszych parków wodnych na świecie. Zajmuje powierzchnię 17 hektarów i oferuje ponad 30 atrakcji. Można tu:

 • wygrać bitwę z Władcą Mórz w Wieży Posejdona,
 • zjechać mroczną zjeżdżalnią Aquaconda,
 • przejechać się sztuczną rwącą rzeką,
 • poczuć przypływ adrenaliny na Zigguracie,
 • skoczyć z 27-metrowego mostu.

Jeśli powyższe atrakcje nie są dla Ciebie, udaj się do Leap of Faith. Ta prawie 90℃ zjeżdżalnia wodna przechodzi przez akwarium z rekinami. Oczywiście nie jest ona przeznaczona dla dzieci. Na najmłodszych czeka strefa Splashers, gdzie profesjonaliści czuwają nad ich bezpieczeństwem.

Bilety kupisz w kasie parku wodnego lub bez kolejki pod tym linkiem.

» CZYTAJ TAKŻEPark Wodny Aquaventure Atlantis w Dubaju – praktyczne informacje

Meczet Jumeirah

Jeśli Twoim celem jest nie tylko dobry wypoczynek, ale także zapoznanie się z Dubajem, jego kulturą i osobliwościami, wybierz się na wycieczkę krajoznawczą po mieścieWiększość przewodników czyni Meczet Jumeirah centrum takiego zwiedzania. Jest on największym na terenie Emiratów i jednym z niewielu, które są otwarte dla turystów.

Do środka można wejść we wszystkie dni z wyjątkiem piątku. Wycieczki z przewodnikiem odbywają się z Centrum Współpracy Kulturalnej Szejka Mohammeda o 10:00 i 14:00. Nie ma potrzeby wcześniejszej rezerwacji, ale lepiej przyjść do głównego wejścia o 9:30.

Jeśli z jakiegoś powodu nie uda Ci się odwiedzić tego meczetu, nadal będziesz mógł go zobaczyć. Wizerunek obiektu znajduje się na banknocie o nominale 500 dirhamów. 

 • Zasady odwiedzania meczetów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

  • Odzież powinna być czysta i skromna. Należy wybierać rzeczy zakrywające ramiona i kolana. Kobiety powinny nosić chustę na głowie.
  • Nie należy używać perfum o silnym zapachu.
  • Przy wejściu należy zdjąć buty – są specjalne szafki do ich przechowywania.
  • Możliwe jest robienie zdjęć wewnątrz meczetu, ale lepiej jest fotografować tylko wnętrze i robić selfie. Profesjonalne fotografowanie wymaga zgody Centrum Interakcji Kulturowej.
  • Niedozwolone jest głośne rozmawianie, śmianie się i słuchanie muzyki. Lepiej jest wyłączyć telefon lub przełączyć go na tryb cichy.
  • Zabronione jest przechodzenie lub stawanie zbyt blisko modlącej się osoby oraz dotykanie świętych ksiąg.

Wielki Meczet Szejka Zayeda (Sheikh Zayed Grand Mosque)

Wielki Meczet Szejka Zayeda w Abu Zabi jest drugą najważniejszą świątynią w kraju. Znany jest z unikalnego połączenia starożytnych i nowoczesnych tradycji islamu. Założyciel meczetu, Szejk Zayed marzył o zbudowaniu majestatycznego budynku, który stałby się symbolem jego narodu. W jakim stopniu mu się to udało, sam będziesz mógł ocenić.

Wstęp do Meczetu Szejka Zayeda jest bezpłatny. Jednak aby się tam dostać, będziesz musiał się trochę natrudzić. Obiekt znajduje się pod ziemią, więc zjedź windą lub ruchomymi schodami. Następnie pokonaj ruchliwy targ i przejdź kontrolę ubioru w punkcie kontrolnym. Aby w pełni docenić piękno meczetu w towarzystwie przewodnika i poznać ciekawe legendy na jego temat, zarezerwuj wycieczkę pod tym linkiem.

» CZYTAJ TAKŻENajlepsze bazary w Stambule

Luwr w Abu Zabi

Jak już wiesz, rząd Zjednoczonych Emiratów Arabskich dąży do tego, aby mieć w swoim kraju wszystko, co najlepsze. Dlatego fakt, że Luwr istnieje już w Paryżu, nie przeszkadza w tym, aby jego oddział w Abu Zabi był jedną z najciekawszych i najczęściej odwiedzanych atrakcji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Głównym celem tego projektu jest wypełnienie luki między sztuką Wschodu i Zachodu. Podczas gdy oryginalny budynek Luwru jest wykonany w stylu klasycznym, muzeum w Emiratach bardziej przypomina statek kosmiczny. Jego kolekcja  liczy około 600 eksponatów, w tym dzieła Leonarda da Vinci, Pabla Picassa i Paula Gauguina.

Luwr Abu Zabi jest otwarty we wszystkie dni z wyjątkiem poniedziałków od 10:00 do 24:00. Galerie i wystawy zamykane są o 18:30 w dni powszednie i o 20:30 od piątku do niedzieli.

Aby nie tracić czasu w kolejce do kasy, kup bilet z wyprzedzeniem pod tym linkiem lub zaplanuj czas na wizytę w swoim kalendarzu.

» CZYTAJ TAKŻEWakacje w Kapadocji - przewodnik turystyczny w pigułce

Pałac Prezydencki (Qasr Al Watan)

Pałac Prezydencki w Abu Zabi to kolejna młoda budowla, która już przeszła do historii. W 2017 roku został ukończony, a w 2019 roku otworzył swoje złote drzwi dla wszystkich przybyszów. Budynek wykonany jest ze śnieżnobiałego granitu i wapienia, a wszystkie elementy dekoracyjne są złote lub niebieskie. Kolory te nie zostały wybrane przypadkowo – mają swoje znaczenie. Niebieski to kolor wód Zatoki Perskiej. Złoty lub żółty to kolor piasków arabskiej pustyni. Biel jest kolorem czystości i pokoju w kraju. Tysiące geometrycznych wzorów wewnątrz pałacu również utrzymanych jest w tej kolorystyce. Koniecznie znajdź kilka godzin w swoim napiętym harmonogramie turystycznym, aby tu przyjechać i odhaczyć na liście 10 najciekawszych atrakcji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Pałac możesz zwiedzać codziennie od 11:00 do 18:30. Bilet kupisz pod tym linkiem.

» CZYTAJ TAKŻERejs po Bosforze - wycieczki statkiem po Stambule

Akwarium i podwodne zoo w Dubaju

Dubai Aquarium and Underwater Zoo, znajdujące się na parterze Dubai Mall, to największe oceanarium na świecie i jedna z najciekawszych atrakcji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Imponuje swoim rozmiarem i niesamowitą różnorodnością życia morskiego. Jest to również najczęściej obserwowane na Instagramie miejsce w mieście. Przechodząc przez przezroczysty szklany tunel, zobaczysz pływające nad Tobą rekiny, płaszczki, błazenki i lokalną gwiazdę – King Croc. Jest to jeden z największych żyjących obecnie krokodyli. Oprócz wycieczek, Dubai Aquarium oferuje wiele innych atrakcji, takich jak nurkowanie, karmienie rekinów i spotkania z pingwinami.

Dubai Aquarium and Underwater Zoo jest otwarte od 10:00 do 23:00 w dni powszednie i od 10:00 do 24:00 w weekendy. Bilety kupisz online lub w kasie akwarium.

» CZYTAJ TAKŻEZwiedzanie Hagia Sophia w Stambule - ceny i godziny otwarcia

Warner Bros. World Abu Dhabi

Najlepszą opcją na rodzinne wakacje jest wizyta w parku Warner Bros na wyspie Yas w Abu Zabi. Żywi superbohaterowie, tacy jak Thor, Superman i Wonder Woman, postacie Looney Tunes, Hanna-Barbera, Tom i Jerry oraz Scooby-Doo i Flintstonowie spotykają się w pierwszym krytym parku rozrywki. Wyjątkowe połączenie ze światem kina i animacji przyciąga uwagę zarówno dzieci, jak i dorosłych. Park jest otwarty dla gości przez cały rok i znajduje się zaledwie 10 minut jazdy od lotniska w Abu Zabi. 

Warto kupić bilet z wyprzedzeniem

Zjednoczone Emiraty Arabskie są jak drogocenne pudełko pełne skarbów. Tutaj drapacze chmur sięgają nieba, a luksusowe hotele kuszą swoim komfortem. Jesteśmy pewni, że podczas podróży znajdziesz dla siebie coś wyjątkowego.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *