» Europa » Francja » Lazurowe Wybrzeże - Prowansja » Nicea » Boże Narodzenie i Nowy Rok w Nicei

Jeśli chcesz odpocząć podczas przerwy świątecznej i jednocześnie zaznać trochę słońca, wybierz się na Lazurowe Wybrzeże. Boże Narodzenie i Nowy Rok w Nicei to niecodzienne doświadczenie. Elegancko ubrane choinki obok palm to coś naprawdę nietypowego, co przykuwa uwagę. To wszystko możesz zobaczyć podczas wycieczki z lokalnym przewodnikiem. Znajdź i zarezerwuj odpowiednie zakwaterowanie w Nicei na zimowy wypoczynek.

Wybierz hotel w Nicei

» CZYTAJ TAKŻECo robić zimą w Nicei?

Pogoda na Boże Narodzenie i Nowy Rok w Nicei

Lazurowe Wybrzeże we Francji słynie z tego, że przez min. 300 dni w roku jest tu słonecznie. Tak też jest w Nicei. Słońce w grudniu i styczniu świeci tu dość przyjemnie. Co więcej, w ciągu dnia temperatura często dochodzi do 17-18°C. To dlatego wielu turystów przyjeżdża tu, by się… opalić. Mówi się, że zimowe opalanie we Francji nadaje piękny brązowy kolor. Ponadto utrzymuje się przez długi czas i jest całkowicie bezpieczne dzięki niewielkiej ilości promieniowania ultrafioletowego. Opalić można się również podczas rejsu łodzią. Tym bardziej aktywnym polecamy z kolei wybrać się w podróż i zobaczyć Lazurowe Wybrzeże.

Mimo raczej słonecznej aury, czasami w Boże Narodzenie i Nowy Rok w Nicei bywa deszczowo. Na szczęście opady są krótkotrwałe, a po załamaniu pogody szybko robi się jasno i ciepło. Pamiętaj też, że wieczorem w Nicei zazwyczaj jest nieco chłodniej. Temperatury spadają zwykle do +10°C. Należy to uwzględnić, pakując walizki na zimową podróż na francuskie wybrzeże.

» CZYTAJ TAKŻENieturystyczne Lazurowe Wybrzeże: żywa bajka

Co zabrać ze sobą do Nicei zimą?

Jeśli planujesz wyjazd do Francji w grudniu, weź ze sobą jesienne ubrania i coś na wypadek deszczu. Decyzję o zabraniu stroju kąpielowego pozostawiamy Tobie. I nie zapomnij zabrać dodatkowej walizki. W końcu to czas jarmarków bożonarodzeniowych! Na miejscu koniecznie weź udział w świątecznej grze w Wiosce św. Mikołaja.

Przed podróżą pamiętaj również o tym, że w Nicei chyba jedyną rzeczą trudną do znalezienia są leki. Lepiej  więc zabrać ze sobą apteczkę, ponieważ we Francji większość leków jest sprzedawana na receptę.

» CZYTAJ TAKŻELazurowe Wybrzeże: dokąd oprócz Nicei pojechać nad morze?

Boże Narodzenie i Nowy Rok w Nicei – co zwiedzić?

W Nicei przygotowania do Bożego Narodzenia zaczynają się na początku grudnia. Wtedy ulice i place nadmorskiego kurortu całkowicie się zmieniają i pojawiają się na nich pięknie udekorowane choinki. Są niezwykłe, ponieważ stoją obok palm. Zimą warto zwiedzić w Nicei: 

Place Masséna

Na tym placu rozwieszane jest niesamowite oświetlenie, które zgodnie z europejskimi trendami, prawie nie zużywa energii elektrycznej. Atmosferę baśni podkreślają świąteczne melodie, które tu (prawie) nieustannie grają. Co więcej, na początku grudnia na Place Masséna otwierany jest tradycyjny kiermasz bożonarodzeniowy, gdzie można nie tylko kupić ręcznie wykonane świąteczne pamiątki, ale także uczyć się od francuskich rzemieślników. Chętnie udzielają lekcji, dzieląc się sekretami odziedziczonymi po przodkach.

Forum Jacques Médecin

Miłośnicy aktywnego wypoczynku powinni odwiedzić Forum Jacques Médecin. Tu co zimę organizowane jest ogromne lodowisko. To doskonałe miejsce na wypoczynek, rozmowy i nowe znajomości.

Plac Rossetti i Garibaldi

Przed Bożym Narodzeniem place Rossetti i Garibaldi nabierają kolorów. Organizowane są tu bezpłatne, ale bardzo widowiskowe uliczne przedstawienia i koncerty. Możesz także napić się czegoś i przekąsić w jednej z licznych kawiarni.

Dla tych, którzy spędzają Nowy Rok w Nicei, polecamy przejażdżkę na diabelskim młynie. Tradycyjnie umieszczany jest na Place Masséna na Boże Narodzenie i rozbierany pod koniec stycznia. Z jego szczytu rozpościera się przepiękny widok na morze i błyszczące tysiącami świateł wybrzeże.

Pod koniec grudnia w Nicei odbywa się świąteczny wyścig wioślarski «Christmas Star» Są to widowiskowe wyścigi, które zazwyczaj kończą się pięknym pokazem sztucznych ogni. A miłośnicy ekstremalnego kąpieli mogą sprawdzić się w zimowym pływaniu wzdłuż Promenady Anglików, gdzie każdy chętny może wziąć udział. Co dziwne, perspektywa pływania w wodach o temperaturze nie przekraczającej 15 stopni przyciąga co roku wielu uczestników.

Wybierz hotel na Place Massena

» CZYTAJ TAKŻEWycieczka po Nicei autobusem piętrowym

Jak Francuzi obchodzą Boże Narodzenie i Nowy Rok w Nicei?

Francuzi bardziej lubią Boże Narodzenie, choć nie rezygnują z obchodzenia Nowego Roku. Oczywiście bardziej uroczyste są święta. A tradycja nakazuje obchodzić je  w gronie rodziny. Chociaż w ostatnich latach wielu ludzi woli świętować je w przytulnych restauracjach. W Nicei zazwyczaj podaje się wtedy kilka dań: foie gras, gęsią wątróbkę, czosnkową zupę z szałwią, ostrygi, sery i na deser tradycyjny francuski tort świąteczny. Co więcej, posiłki często popija się słodkimi winami i szampanem. By poznać bardziej smaki Nicei, polecamy się wybrać na wycieczkę kulinarną po mieście.  Możesz także spróbować specjałów w No Diet Club albo pójść na degustację wina.

Podczas świąt w Nicei organizowane są także masowe festyny. Odbywają się one na Promenadzie Anglików (Promenade des Anglais). O północy organizowany jest tu okazały pokaz sztucznych ogni, który można podziwiać także z morza. Bogaci Francuzi i turyści odpływają od brzegu na jachtach, gdzie już zastawione są stoły świąteczne.

Życzymy Ci niezapomnianego Bożego Narodzenia i Nowego Roku w Nicei!

» CZYTAJ TAKŻECzego spróbować w Nicei? 15 miejscowych potraw

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *