» Europa » Francja » Lazurowe Wybrzeże - Prowansja » Nicea » Co robić zimą w Nicei?

Złociste plaże Lazurowego Wybrzeża są w ciepłym sezonie przytłoczone ilością wczasowiczów. Zimą Lazurowe Wybrzeże staje się opustoszałe. Temperatura powietrza i wody może spaść do około +6ºC, +12ºC w okresie od grudnia do lutego, ale częściej utrzymuje się w okolicach +18ºC. Dla miejscowych jest dość chłodno, ale dla turystów to świetna pogoda! Hotele w Nicei można znaleźć pod tym linkiem

Wybierz hotel w Nicei

» CZYTAJ TAKŻE10 GŁÓWNYCH ATRAKCJI NICEI

Zalety zimowego wyjazdu

Najbardziej oczywistą zaletą zimowych wakacji w Nicei – jest brak turystów. Oznacza to, że nie będziesz musiał stać w niekończących się kolejkach, aby odwiedzić wystawę lub popularny festiwal miejski, a restauracje i hotele oferują dobre zniżki.

» CZYTAJ TAKŻE10 POMYSŁÓW, CO ROBIĆ W NICEI

Żadne z nicejskich muzeów nie jest zamknięte na zimę. Jeśli bardziej interesuje cię historia miasta, zimą nie zauważysz żadnych ograniczeń. Zarezerwujcie sobie piesze wycieczki po starym mieście tutaj, upał nie będzie wam przeszkadzał. 

Pływanie w tym czasie jest mało prawdopodobne, ale z pewnością można cieszyć się porannym spacerem wzdłuż wybrzeża lub wieczorną lampką wina i morskim zachodem słońca. Można wybrać się na pieszą wycieczkę w pobliskie góry.

zimą w Nicei

W odległości godziny drogi od Nicei znajdują się takie stoki narciarskie jak Isola 2000 i Auron. Są one łatwo dostępne z wybrzeża. Ceny skipassów zaczynają się od 28 €. To niepowtarzalna okazja, by przez jeden dzień chodzić po śniegu i moczyć stopy w morzu.

» CZYTAJ TAKŻEGDZIE ODPOCZĄĆ ZIMĄ WE FRANCJI?

» CZYTAJ TAKŻE10 NAJLEPSZYCH OŚRODKÓW NARCIARSKICH W ALPACH FRANCUSKICH

Grudzień

Kalendarz imprez w Nicei zimą jest równie kuszący jak latem. Na przykład jarmarki świąteczne lub otwarcie lodowiska na Place Massena. Już i tak przepiękne Lazurowe Wybrzeże jest rozświetlone lampionami i świecami. Jarmarki świąteczne otwierają się w Nicei od połowy listopada. Wtedy też pojawiają się noworoczne iluminacje. No i nie ma śniegu, co również sprzyja zwiedzaniu.

» CZYTAJ TAKŻEKIEDY NAJLEPIEJ POJECHAĆ DO NICEI? POGODA I KLIMAT

Styczeń

Obchody Nowego Roku na Lazurowym Wybrzeżu nie są skromniejsze niż w Paryżu. Uroczystości trwają przez całą noc, a kluby, bary i restauracje przygotowują specjalny program. 

Dla kobiet żadna ilość zabawy nie równa się z najbardziej bajkowym wydarzeniem zimy – sezonowymi wyprzedażami! W całej Francji zaczynają się one w połowie stycznia i trwają do połowy lutego. To świetna okazja, by kupić ubrania od najlepszych projektantów w niewiarygodnych cenach.

Luty

Planując wakacje na Lazurowym Wybrzeżu w lutym nie zapomnijcie dodać do swojej listy rzeczy do zrobienia podczas wizyty Carnaval de Nice – równie wielkiego jak te w Rio de Janeiro czy Wenecji. Przez dwa tygodnie miasto żyje niekończącymi się uroczystościami, muzyką i tańcem. W 2023 roku karnawał odbywa się od 10 do 26 lutego. Wstęp kosztuje 12 €, a miejsce na trybunie można kupić za 26 €.

» CZYTAJ TAKŻETOP-9 NAJPOPULARNIEJSZYCH MIEJSC W NICEI, GDZIE MOŻNA PÓJŚĆ Z DZIEĆMI

Kolejnym świętem na Lazurowym Wybrzeżu jest Święto Cytryny w Menton. W 2023 roku odbędzie się od 11 do 26 lutego. Jest to karnawał cytrusowy na dużą skalę z paradami, instalacjami i występami. Ruchome platformy i całe miasteczko są udekorowane owocami. A jaki panuje tu zapach!

Ferie zimowe na Lazurowym Wybrzeżu pozwalają na spore oszczędności, ponieważ ceny noclegów, biletów i rozrywek są najniższe właśnie w tym sezonie. Wiele hoteli oferuje specjalne przedświąteczne rabaty lub pakiety sezonowe. Aby je zobaczyć kliknij ten link.

» CZYTAJ TAKŻEGDZIE NAJLEPIEJ ZATRZYMAĆ SIĘ W NICEI?

Zima to świetny czas na wizytę w Nicei i na Lazurowym Wybrzeżu dla urlopowiczów, którzy chcą poznać kulturę tego regionu. Miłego odpoczynku!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *