» Europa » Holandia » Amsterdam » Amsterdam w grudniu: Święta pod znakiem deszczu

Amsterdam zachwyca o każdej porze roku. Jeśli przyjedziesz tu w grudniu, z pewnością poczujesz unoszącą się w mieście magię świąt. Najlepszą rozrywką w tym okresie jest rejs po kanałach podczas Festiwalu Światła. Zarezerwuj bilety z lampką grzanego wina z wyprzedzeniem pod tym linkiem. Nie jesteś przekonany do urlopu w Holandii? Rozwiejemy Twoje wątpliwości! W naszym dzisiejszym artykule zobaczysz jak wygląda Amsterdam w grudniu i jak możesz spędzić tutaj świąteczny czas.

» CZYTAJ TAKŻEJak świętować Boże Narodzenie i Sylwestra w Amsterdamie?

Amsterdam w grudniu – pogoda

Mimo że zima w Amsterdamie jest łagodna, to jednak trzeba liczyć się z porywistym wiatrem i deszczem ze śniegiem. Dlatego zalecamy byś zabrał ze sobą ciepłą, nieprzemakalną odzież i obowiązkowo parasol.

Średnia temperatura w grudniu w Amsterdamie wynosi od 5 do 8°C, nocą może spaść do 2°C. Przez większość miesiąca występują krótkotrwałe opady deszczu, a dni słoneczne są rzadkością.

» CZYTAJ TAKŻECzego spróbować w Amsterdamie?

Czy warto jechać do Amsterdamu w grudniu?

Mimo chłodnej pogody, święta w Amsterdamie mogą być przyjemne. W mieście znajduje się dużo ciekawych atrakcji „pod dachem” wartych zobaczenia. Polecamy wycieczkę po niecodziennych muzeach. Możesz np. zobaczyć muzeum sztuki ulicznej (największe na świecie), nietypowe muzeum Wierzcie lub Nie oraz Fabrique des Lumières i poleć w kosmos. Fanom klasyki polecamy Muzeum Vincenta van Gogha. Z kolei smakoszom dobrej kuchni degustację holenderskiego sera z winem.

Dobra wiadomość? W zimowym okresie w Amsterdamie jest mniej turystów, w porównaniu do wiosny. A to oznacza mniejsze kolejki do atrakcji! Ponadto rezerwując hotel w grudniu, możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy. Bilety lotnicze można również łatwo zdobyć.

Wybierz hotel w Amsterdamie

» CZYTAJ TAKŻEMuzea w Amsterdamie. Które z nich warto odwiedzić?

Amsterdam w grudniu – wydarzenia

Festiwal światła w Amsterdamie

Amsterdam jest szczególnie piękny wieczorem. Warto spacerować po mieście, aby podziwiać fantastyczne iluminacje. Witraże wszystkich centrów handlowych zachwycają dekoracjami świetlnymi, a ich właściciele nie szczędzą na przyciągnięciu nowych klientów. Co ważne, w centrum odbywa się Amsterdam Light Festival. Zazwyczaj trwa on przez cały grudzień i trzy tygodnie stycznia. 

Chcesz zobaczyć najbardziej zachwycające instalacje? W takim razie zarezerwuj rejs po kanałach Amsterdamu, ponieważ to stąd rozciągają się najlepsze widoki na oświetlone miasto! Najlepiej zrób to z wyprzedzeniem. Koszt takiego rejsu to 14 €. Bilet z lampką grzanego wina znajdziesz tutaj.

» CZYTAJ TAKŻEUlica czerwonych latarni w Amsterdamie

Jarmarki świąteczne i lodowiska w Amsterdamie

Prawie wszystkie wydarzenia w Amsterdamie w grudniu związane są z Bożym Narodzeniem lub Nowym Rokiem. Z tej okazji na dużych placach odbywają się koncerty, a na kanałach parady. Ponadto lodowiska działają aż do późnej nocy. Oprócz tego Amsterdam ma wiele rynków ulicznych, na których odbywają się jarmarki świąteczne. Kolorowe wydarzenia rozbrzmiewają we wszystkich częściach miasta. Polecamy odwiedzić plac Dam i zobaczyć tradycyjny symbol świąt – choinkę. Pod tym linkiem znajdziesz wycieczkę na jarmark bożonarodzeniowy z lokalnym przewodnikiem. A jeśli masz więcej czasu, warto się wybrać do świątecznego Düsseldorfie.

» CZYTAJ TAKŻEŚwięta i wydarzenia w Amsterdamie w ciągu roku

6 grudnia – zapalenie choinki

Główna choinka w Amsterdamie jest ustawiana na placu Dam. Tradycyjnie uprawiane w niemieckich Ardenach, 20-metrowe drzewko ozdobione jest mnóstwem lampek choinkowych. Każdego roku zapalane jest tego samego dnia, czyli 6 grudnia. Wykonawcy hymnów, przedstawienia muzyczne, sezonowe potrawy i napoje sprawiają, że ten dzień jest bardzo klimatyczny i ciepły. 

» CZYTAJ TAKŻEWycieczka krajoznawcza po Amsterdamie

Amsterdam w grudniu – co warto zwiedzić?

Co warto zobaczyć w Amsterdamie? Poniżej zamieszczamy listę najważniejszych atrakcji: 

Plac Rembrandta

Nie zapomnij odwiedzić Placu Rembrandta. Spójrz na rzeźbę «Straż nocna»‎ (De Nachtwacht) ze słynnym artystą w centrum. 

Kościoły

W okresie Bożego Narodzenia warto odwiedzić kościoły Amsterdamu, ponieważ są one naprawdę interesujące. Na przykład kościół na strychu.

Aby nie pogubić się w atrakcjach, mostach i kanałach w ciągu dnia, wybierz «Wycieczkę po Amsterdamie». 

Szczęśliwego i magicznego grudnia!

» CZYTAJ TAKŻEJakie miasta warto odwiedzić w Holandii oprócz Amsterdamu?

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *