Ulica czerwonych latarni w Amsterdamie

08 paź 2019
Ulica czerwonych latarni w Amsterdamie

Dzielnica czerwonych latarni jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji w Amsterdamie. Składa się z dwóch największych kwartałów o długiej historii, ale dziś ulica czerwonych latarni przyciąga turystów nie wydarzeniami z ostatnich lat, ale oryginalną rzeczywistością: być może żadna inna ulica na świecie nie pozwoli Ci na to tak wiele.

To tutaj zobaczysz liczne kabiny z gablotami oświetlonymi czerwonym światłem, które są wynajmowane przez «nocne motyle», kawiarnie, w których można oficjalnie kupić i wypróbować lekkie narkotyki, Muzeum Marihuany, Muzeum Prostytucji i Sex Teatr, a także kina, apartamenty, hostele i kawiarnie o niezwykłym wnętrzu.

Praca dzielnicy czerwonych latarni

Ulica czerwonych latarni w Amsterdamie

Najgorętsze miejsca pracują głównie wieczorem i w nocy, ale niektóre kapłanki miłości wolą pracować na zmiany rano lub po południu. Proces trwa całą dobę. Cena ich usług wynosi średnio 50 euro, ale może się znacznie różnić w zależności od wieku, doświadczenia i popularności pracownika. Męskie usługi będą kosztować znacznie więcej: co najmniej 150 euro. 

Specyficzne muzea w Amsterdamie

sex museum

W godzinach od 11:00 do 1:00 możesz odwiedzić muzeum erotyczne (Oudezijds Achterburgwal 54) w cenie 7 euro za bilet. Słynne muzeum seksu (Venustempel Damrak 18) jest otwarte od 9:30 do 23:30, a opłata za wstęp wynosi 4 euro. Wejście jest dozwolone po ukończeniu 16 roku życia. Muzeum prostytucji Red Light Secrets (Oudezijds Achterburgwal 60H) jest otwarte od godz. 12:00 do północy. Cena biletu wstępu to 7,5 euro. Muzeum Hash, Marihuana and Hemp (Oudezijds Achterburgwal 148) jest otwarte od godziny 10:00 do 22:00. Dla dzieci wstęp jest bezpłatny, dorośli muszą zapłacić 9 euro.

Kawiarnie na ulicy czerwonych latarni

Bulldog Coffee Shop

Jeśli chodzi o lokalne «kawiarnie», Bulldog Coffee Shop jest najbardziej znaną z nich. Są one otwarte od 8 rano do 1 rano. Głównym asortymentem są papierosy z marihuaną — 5,7 lub 15 euro (w zależności od zawartości), babeczki z haszyszem. Ceny za trawkę skaczą od 39 do 150 euro.

Erotyczne atrakcje na ulicy czerwonych latarni

red light district

Teatr Casa Rosso Sex otwiera się o 19:00 (Oudezijds Achterburgwal 106-108). Najtańszy bilet kosztuje 40 euro, a bilet z 2 napojami 50 euro. Radzimy wziąć udział w fascynującym spacerze po dzielnicy czerwonych świateł z przewodnikiem, a po obejrzeniu występu w Casa Rosso bilet na pokaz jest wliczony w cenę. Taki spacer można zamówić klikając tutaj.

Obok niego jest peep show, za który trzeba zapłacić 2 euro.

Jak się zachować

red light district

Oczywiście, nawet w tak wolnej dzielnicy obowiązują pewne prawa.

Przede wszystkim surowo zabrania się fotografowania pracowników i ich klientów: jeśli to zauważą, to może dojść do nieprzyjemnego starcia, a nawet do walki.

Po drugie, w żadnym wypadku nie należy kupować narkotyków na ulicy, a robić to tylko w wyspecjalizowanych instytucjach — mogą sprzedać Ci podróbkę, która jest znacznie bardziej niebezpieczna dla zdrowia niż sam narkotyk. I pamiętaj, że wszelkie leki są szkodliwe dla twojego zdrowia.

Ogólnie rzecz biorąc, jest tu bezpiecznie, ale uważaj na kieszonkowców, którzy mogą skorzystać z dużego tłumu ludzi.

A na koniec — trzymaj się grupy, a wizyta na Ulicy czerwonych latarni będzie dla Ciebie zabawną (a może i pikantną) przygodą.

Ciekawego wypoczynku!

Dodaj komentarz

Restricted HTML

  • Dozwolone znaczniki HTML: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki