» Europa » Francja » Paryż » 15 miejsc w Paryżu które warto odwiedzić z dziećmi

Paryż to miasto, w którym jest wiele atrakcji dla najmłodszych. Również dorośli spełnią tutaj swoje dziecięce marzenia. Najlepsze do tego są Disneyland i karuzela przy Wieży Eiffla. Jakie inne rozrywki czekają na Ciebie i Twoje pociechy? Oto 15 miejsc w Paryżu, które warto odwiedzić z dziećmi!

To Twoja pierwsza wyprawa do Paryża? Koniecznie zaopatrz się w nasz przewodnik audio i zobacz obowiązkowe punkty na mapie francuskiej stolicy!

Pobierz przewodnik po Paryżu

» CZYTAJ TAKŻEJak dostać się do Disneylandu z Paryża?

Disneyland

Pierwszy na liście 15 miejsc w Paryżu, które warto odwiedzić z dziećmi jest Disneyland. To jedyny w Europie oficjalny park rozrywki Disneya, a tak właściwie to dwa parki:

 • Disneyland – ten z zamkiem Śpiącej Królewny,
 • Disney Studios z nieco bardziej „dorosłymi” atrakcjami.

Bardziej szczegółowy opis parku znajdziecie w innym naszym artykule. A tutaj możecie kupić bilety do Disneylandu. Nie można tego zrobić na miejscu!

» CZYTAJ TAKŻEBilety do Disneylandu - gdzie kupić i ile kosztują?


Park Asterix

Jeśli chcesz czegoś autentycznie francuskiego, zapraszamy do Parku Asterixa. Tutaj można spotkać bohaterów słynnego komiksu oraz odbyć podróż po starożytnej Galii, Rzymie i Egipcie. Bilety wstępu możemy kupić w pakiecie z transportem – stanowi to duże ułatwienie, ponieważ dostać się do parku wcale nie jest tak łatwo.

Aby dostać się do parku na własną rękę, należy udać się do terminalu 1 na lotnisku Charles de Gaulle. Stamtąd kursuje specjalny autobus.

Godziny zwiedzania: od 10:00 do 19:00. Park Asterix ma dużo przejażdżek wodnych, więc jest otwarty tylko od kwietnia do października!

Bilety: kosztują 62 euro dla dorosłych i 54 euro dla dzieci do 11 lat. Można je kupić tutaj.

» CZYTAJ TAKŻE33 główne atrakcje Paryża


Miasto nauki La Villette

Miasto nauki La Villette (Cité de Sciences Et de l’Industrie La Villette) to wielkie muzeum dla tych młodszych i starszych. Znajdziesz tutaj:

 • 2 wystawy dla dzieci w wieku 4-8 lat i 9-12 lat,
 • planetarium,
 • kilka ciekawych ekspozycji stałych i tymczasowych,
 • kino 3D Géode.

W La Villette zobaczysz modele w skali satelitów, samolotów i robotów. Ponadto przelecisz się w zerowej grawitacji, spróbujesz złudzeń optycznych oraz samodzielnie wykonasz trójwymiarowy obraz. Twoje dziecko będzie zachwycone możliwością spędzenia całego dnia w tym muzeum! Dodaj do tego ogromny park i masz wspaniałą przygodę na jeden dzień dla całej rodziny.

Stacja metra: Porte de la Villette (linia 7).

Godziny zwiedzania: codziennie oprócz poniedziałków od 10:00 do 18:00, a w niedziele do 19:00.

Cena biletu: od 8 €. Zakup w przedsprzedaży tutaj.

» CZYTAJ TAKŻECo warto zobaczyć w Paryżu w tydzień?

Palais de la Découverte – Pałac Odkryć

Palais de la Découverte należy do miasteczka nauki La Villette, ale znajduje się w samym sercu Paryża, pomiędzy Sekwaną a Polami Elizejskimi, w kompleksie budynków Małego i Wielkiego Pałacu. Tutaj znajdziesz bardzo ciekawą ekspozycję dotyczącą nauk ścisłych, w tym pokój liczby Pi. Jest tam również planetarium.

Dojedziesz tu kolejką RER C, najbliższa stacja to Invalides. Metro zatrzymuje się na Champs Elysees-Clemenceau (linie nr 1 i 13) oraz Franklin D. Roosevelt (linie nr 1 i 9).

Ceny biletów: zaczynają się od 4,50 €, w zależności od wybranej atrakcji.

Godziny zwiedzania: środa i piątek od 13:00 do 18:00 oraz weekendy od 10:00. We wakacje czynne od wtorku do niedzieli.

» CZYTAJ TAKŻEPola Elizejskie: pałace i sklepy

Paryskie ZOO

ZOO w Paryżu przez długi czas było w remoncie, ale teraz jest ponownie otwarte dla publiczności. Ogród bardzo się zmienił, nie ma już zwykłych klatek, a różnorodność zwierząt jest niesamowita.

Stacja metra: Porte Dorée (linia 8).

Godziny zwiedzania: do 20 czerwca od poniedziałku do piątku od 9:30 do 18:00, w weekendy do 19:30.

Bilety: kosztują 17 € dla dzieci i 22 € od 13 lat wzwyż. Zakup w przedsprzedaży tutaj.

» CZYTAJ TAKŻECzy warto wybrać się do Parku Walt Disney Studios?

Ogród botaniczny

Ogromny kompleks Jardin des Plantes (ogród botaniczny, zoo, muzeum) to jeden z najstarszych tego typu ogrodów w Europie. Znajduje się tu:

 • Muzeum Przyrodnicze,
 • Galeria Ewolucji,
 • piękny park,
 • mały, lecz warty uwagi ogród zoologiczny.

Muzeum Historii Naturalnej i Galeria Ewolucji to fascynujące miejsca do odwiedzenia. Zobaczysz tu pawilon z gigantycznymi szkieletami dinozaurów i wypchanymi zwierzętami, a także wiele interaktywnych eksponatów dla młodszych zwiedzających. Ponadto znajduje się tutaj specjalna galeria dla dzieci, którą pokochają wszyscy miłośnicy zwierząt.

Metro: Gare d’Austerlitz (linia 5), Censier Daubenton (linia 7), Jussieu lub Gare d’Austerlitz (linia 10).

Bilety: 13 € dorośli i 10 € dzieci. Zakup w przedsprzedaży tutaj.

Godziny otwarcia: od 10:00 do 18:00.

» CZYTAJ TAKŻE7 obowiązkowych wycieczek w Paryżu


Muzeum Magii

Muzeum Magii skupia się na rozrywce. Dowiemy się tutaj o historii wszelkiego rodzaju sztuczek i trików magicznych. Znajduje się tu też sala iluzji, gdzie można wziąć udział w interaktywnych widowiskach. Prawdziwie ‘muzealną’ część stanowi kolekcja maszyn, które cieszyły się dużą popularnością i zainteresowaniem na jarmarkach w XIX i XX wieku.

Godziny otwarcia: środa, sobota i niedziela od 14:00 do 19:00.

Bilety kosztują: 15 € dla dorosłych i 11 € dla dzieci.

Metro: Saint-Paul, Bastille ou Sully-Morland (linie metra 1, 4, 5 i 7).

» CZYTAJ TAKŻEIgrzyska Olimpijskie 2024 w Paryżu

Cyrk zimowy

Cyrk zimowy (Cirque Bouglione) mieści się w budynku sprzed dwóch wieków, który sam w sobie budzi zainteresowanie. Jest to tradycyjny, klasyczny, europejski cyrk o długiej i chwalebnej historii. Odbywa się tu kilka spektakli dziennie. Zazwyczaj o 14:00, 17:00 i 20:00.

Cena biletu: 15 € (zwiedzanie cyrku), spektakle kosztują kilkadziesiąt euro.

» CZYTAJ TAKŻEBilety na spektakl Moulin Rouge

Jarmarki Paryża

Wiosną w lesie Vincennes odbywa się najstarszy w Europie Jarmark Tronowy. Przypomina on objazdowe targi, które widzimy w kinie. Czekają tu na Ciebie kolorowe namioty, muzyka, słodki poczęstunek i obowiązkowo karuzele o różnym stopniu ryzyka. Wstęp jest bezpłatny, ale za rozrywkę trzeba dodatkowo zapłacić.

Latem w ogrodach Tuileries tuż przed Luwrem kiełkuje mały park rozrywki. Jeśli masz ochotę na emocjonującą przejażdżkę, nie musisz wyjeżdżać daleko od centrum miasta. Szczególną sympatią odwiedzających stolicę cieszy się tutejszy diabelski młyn. Nie jest dostępny poza sezonem, ale pojawia się ponownie w drugiej połowie listopada jako część jarmarku świątecznego.

Przez cały grudzień miasto tętni życiem dzięki jarmarkom świątecznym. Odbywają się one niemal na każdej ulicy. Wielkie domy towarowe nie pozostają daleko w tyle. Wszyscy dekorują swoje witryny sklepowe tak, że dzieci nie mogą oderwać oczu od świecących lampek i tańczących lalek.

» Czytaj takżeNajlepsze Bożonarodzeniowe jarmarki w Europie

Muzeum Wesołego Miasteczka

Musee des Arts Forains znane jest dzięki swojemu zbiorowi starożytnych aren drewnianych (karuzeli), atrakcji mechanicznych początku XX wieku oraz automatów grających dowcipne koncerty operowe. Do tego wyjątkowego muzeum można wejść tylko po wcześniejszym zakupie biletu online!

Czynne: środy i weekendy oraz wakacje szkolne od 9:00 do 19:00.

Metro: Stacja Cour St Emilion (linia 14).

Cena wycieczki: 18 € dla dorosłych i 12 € dla dzieci.

» CZYTAJ TAKŻELuwr w Paryżu: szczegółowy przewodnik

Oceanarium i kino w Paryżu

Cinéaqua to miejsce, które łączy w sobie oceanarium i duże kino. Można tam spędzić cały dzień, oglądać rekiny oraz mnóstwo kreskówek na dużym ekranie, a także głaskać jesiotra i śledzić sekretne życie koralowców. W środy i weekendy Akwarium wystawia specjalne pokazy dla dzieci.

Metro: Trocadéro.

Czynne: codziennie od 10:00 do 18:00.

Bilety: 18 € dla dzieci 3-12 lat, 25 € dla dorosłych. Zakup w przedsprzedaży tutaj. Najlepiej zarezerwować wizytę online!

» CZYTAJ TAKŻEGłówne atrakcje i zabytki Paryża

Targowisko ptaków na wyspie Cite

Na niedzielnym targu w pobliżu Notre Dame można kupić ptaki we wszystkich kolorach i rozmiarach, a także króliki, świnki morskie i chomiki. Jest to bezpieczne dla rodziców, ponieważ gdy dziecko prosi o «tańczącą papugę z zielonym łebkiem» odpowiedź brzmi «przykro mi, ale ptaszek nie ma specjalnego paszportu i biletu na samolot».

Metro: Cité.

Czynne: w każdą niedzielę od 10:00 do 17:00.

Wstęp wolny!

» CZYTAJ TAKŻEWycieczka do Paryża z dziećmi: 33 wskazówki

Ballon Generali de Paris – lot balonem

Balon w parku André Citroën nazywany jest największym na świecie! Wznosi się na wysokość 150 metrów, skąd widok na Paryż jest piękny. Jednak ta atrakcja jest zależna od warunków pogodowych. André Citroën to również teren piknikowy z nowoczesnymi fontannami, szklarniami i ogrodami tematycznymi.

Metro: Lourmel i Javel – André Citroën.

Czynne: codziennie od 8:00 do 20:30.

Cena: dzieci 3-11 lat 8 €, a dorośli płacą 15 €. Zakup w przedsprzedaży tutaj.

» CZYTAJ TAKŻELot balonem nad Paryżem

Galeria Dziecięca w Centrum Pompidou

Centre Pompidou w Paryżu ma interaktywne wystawy zaprojektowane specjalnie dla dzieci przez współczesnych artystów. Muzeum prowadzi również warsztaty dla najmłodszych (wymagany osobny bilet). Bilety do Centre Pompidou znajdziesz tutaj, a na wycieczkę z przewodnikiem – tutaj.

Metro: Rambuteau.

Czynne: codziennie z wyjątkiem wtorków od 11:00 do 19:00.

Bilety: 15 € dla dorosłych oraz 12 €dla dzieci (w pierwszą niedzielę każdego miesiąca za darmo).

» CZYTAJ TAKŻECentrum Sztuki Współczesnej Pompidou


Francuski Park Miniatur

France Miniature to park tematyczny położony 5 minut od Wersalu (wizyta w samym pałacu też byłaby świetnym pomysłem, bilety z transferem można dostać tutaj). Znajdziesz w nim:

 • wszystkie słynne budowle Francji w skali 1:130,
 • ponad 2 tys. modeli – Carcassonne, zamek Chambord oraz wioska sabaudzka,
 • nie zapomniano nawet o Korsyce!

Miniaturowe części można oglądać przez specjalne teleskopy, a między budynkami kursuje kolejka. W parku znajduje się również 8 atrakcji dla dzieci (kilka karuzel, małe miasteczko z bryczkami itp.), jaskinia i prawdziwe stanowisko archeologiczne oraz restauracje na obiad i przekąskę.

By tu dotrzeć, potrzebujesz 1,5-2 godziny jazdy środkami transportu publicznego z centrum Paryża!

Godziny otwarcia: codziennie z wyjątkiem poniedziałków od 10:00 do 18:00.

Ceny biletów: dla dzieci 4-11 lat 21 €, a dla dorosłych 27 €.

» CZYTAJ TAKŻEZakupy w Paryżu: 10 najlepszych miejsc

To już wszystkie z naszej listy 15 miejsc w Paryżu, które warto odwiedzić z dziećmi. Jak widzisz, atrakcji nie brakuje. Dorzućmy do tego jeszcze dużo sklepów z artykułami dziecięcymi (sklep Disney na Polach Elizejskich jest jednym z najbardziej popularnych), placów zabaw z karuzelami oraz parków, w których można puszczać na wodę papierowe łódki.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *