Co robić w Paryżu w kwietniu?

24 lis 2021
Paryż w kwietniu

W kwietniu w Paryżu już na dobre panuje wiosna. Dni stają się coraz cieplejsze i bardziej słoneczne, rozkwitają parki i ogrody, a Paryżanie coraz częściej wychodzą na spacer po mieście, które jeszcze nie jest zapełnione turystami. Jeżeli chcesz podziwiać kwitnące drzewa wiśniowe w Paryżu, kwiecień będzie na to najlepszym miesiącem.

Najważniejsze wydarzenia w Paryżu w kwietniu

Paryż w kwietniu to Wielkanoc!

Katolicka Wielkanoc w 2022 roku przypada na 17. kwietnia. Przygotuj się na to, że w tym dniu oraz w Poniedziałek Wielkanocny (dzień po głównym święcie) sklepy i inne miejsca mogą być zamknięte. Najbardziej popularne prezenty wielkanocne we Francji to czekoladowe jajka i zające z czekolady.

maraton

Paryż w kwietniu to maraton! 

Około 50 000 osób przebiegnie 42 km, pokonując trasę przechodzącą po całym mieście. W 2022 roku maraton w Paryżu odbędzie się  3. kwietnia. Wziąć w nim udział może prawie każdy, a tym bardziej dołączyć do niego jako widz. Maraton to nie tylko zawody, lecz również wielkie święto w mieście. Na całej trasie znajduje się ponad 100 zespołów muzycznych reprezentujących rozmaite gatunki muzyczne, które wspierają uczestników biegu.

Jardin du Plantes

Wybierz hotel w pobliżu Ogrodów Luksemburskich: Wybierz hotel

Paryż w kwietniu to kwitnące miasto!

Kwitnie wszystko – od kasztanowców po sakury. Przespaceruj się po parkach i ogrodach. Kwiecień to najlepszy miesiąc na spędzanie czasu na świeżym powietrzu, zwłaszcza w ogrodach i parkach, które zaczynają być otwarte do późna. Poczuj wszystkie przyjemne zapachy Paryża!

Paryż w kwietniu to fontanny!

W całym mieście zaczynają działać fontanny, a wśród nich te najważniejsze – muzyczne fontanny w Wersalu. W sobotę i niedzielę możesz liczyć na udział w różnych imprezach i występach. 

Versailles

Paryż w kwietniu to Foire du trone!

Foire du trone to jeden z najbardziej znanych francuskich jarmarków, który w Paryżu odbywa się już od ponad 100 lat! Czekają tu na Ciebie między innymi diabelski młyn, roller coaster, wata cukrowa i wiele, wiele, wiele innych atrakcji!

Paryż w kwietniu to park Asterix!

Asterix to prawdziwy francuski park rozrywki, który w niczym nie jest gorszy od Disneylandu. Znajduje się w nim wiele atrakcji wodnych i odbywają się liczne wodne przedstawienia – dlatego też zimą jest on zamknięty. Sezon letni rozpoczyna się 15. kwietnia i od tego czasu możesz już ciekawie spędzić czas z całą rodziną lub większą grupą znajomych!

Paryż w kwietniu to festiwal jazzu!

Na obrzeżach Paryża w kwietniu odbywają się występy zespołów jazzowych i bluesowych. 

Pogoda w kwietniu w Paryżu. Jak się ubrać? 

Luxemburg garden

Kwiecień to jeden z najprzyjemniejszych miesięcy w Paryżu, jeżeli chodzi o pogodę. Rzadko kiedy pada deszcz. Można natomiast liczyć na temperaturę, która sprzyja spacerom i piknikom w parkach. Słonecznych dni jest znacząco więcej niż pochmurnych, jednak czasami może zawiać orzeźwiający wiatr.

  • Minimalna temperatura: 7 ° C 
  • Maksymalna temperatura: 23 ° C 
  • Średnia temperatura: 17 ° 

Zabierz ze sobą wiosenny płaszcz, lekką kurtkę i parę sukienek, jednak nie zapomnij też o przynajmniej jednym swetrze – może się przydać. Spakuj również parasol – od czasu do czasu pojawiają się w Paryżu burze, więc całkiem możliwe, że w kwietniu też na jedną trafisz.

Weź ze sobą też okulary przeciwsłoneczne i, na wypadek silnego słońca, kapelusz lub inne nakrycie głowy. 

Udanych spacerów po Paryżu! Pamiętaj o parkach!

Dodaj komentarz

Restricted HTML

  • Dozwolone znaczniki HTML: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki