Gdzie na narty w Alpach: 10 najlepszych kurortów narciarskich

, , , , , ,

Ośrodki narciarskie w Alpach zaczęły się rozwijać w XIX wieku, a obecnie jest to jedna z najpopularniejszych opcji zimowego wypoczynku. Piękno Alp przyciąga tysiące ludzi, a duże zapotrzebowanie na komfortowe noclegi generuje mnóstwo ofert odpowiadających na różne potrzeby. Wśród ośrodków narciarskich szczególnie wyróżniają się te, w których miłośnicy jazdy na nartach i snowboardzie mogą liczyć na najwyższej klasy obsługę, dobrze wyposażone stoki o różnym stopniu trudności oraz ciekawe rozrywki na czas urlopu.

Przegląd zacznijmy od najlepszych ośrodków narciarskich w Austrii.

W Austrii

Ischgl

Gdzie na narty w Alpach: Ischgl

Ischgl nadaje się szczególnie dla młodych ludzi, którzy lubią łączyć sport i zabawę. Odbywają się tu ciekawe imprezy, przyjeżdżają znani wykonawcy muzyki pop i rock. Łączna długość tras wynosi 238 km, z czego 16% to trasy «niebieskie» (dla amatorów), 65% to trasy «czerwone» dla doświadczonych i 19% to trasy profesjonalne, «czarne». W ośrodku znajduje się ponad 40 nowoczesnych wyciągów narciarskich. Sezon trwa dość długo: od połowy listopada do połowy kwietnia, 90% stoków znajduje się na wysokości ponad 2000 m, co zapewnia stabilną pokrywę śnieżną. Dobre noclegi w ośrodku można znaleźć pod tym linkiem.

Koszt karnetu narciarskiego to 56 euro za dzień. Z tą kartą można jeździć na nartach i korzystać z wyciągów bez ograniczeń. Jest to znacznie bardziej oszczędne niż kupowanie za każdym razem osobnego biletu.

Ischgl: wybierz hotel

» CZYTAJ TAKŻEPodróżowanie w Alpy w styczniu: co musisz wiedzieć

Kitzbühel

Kitzbühel

Kitzbühel położony jest w centrum Alp, na wysokości od 1700 m n.p.m. Sezon narciarski trwa od grudnia do kwietnia włącznie. Znajduje się tu 170 km tras narciarskich, które są doskonale utrzymane przez cały sezon. W sumie jest 13 czarnych stoków, 24 czerwone i 29 niebieskich. Dlatego na nartach mogą tu jeździć zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani narciarze.

W licznych restauracjach można skosztować pysznych dań kuchni austriackiej. Kitzbühel jest szczególnie atrakcyjny w okresie Bożego Narodzenia, kiedy miasteczko zamienia się w bajkową wioskę. Skipass na jeden dzień kosztuje 54–65 euro, w zależności od sezonu. Odpowiedni hotel na zimowe wakacje można wybrać tutaj.

Kitzbühel: zarezerwuj hotele

Lech

Gdzie na narty w Alpach: Lech

Lech znalazł się na liście 12 kurortów, które otrzymały ogólnoeuropejski tytuł «najlepszych w Alpach». Jest to prestiżowy ośrodek i przyciąga wielu zamożnych ludzi, więc poziom usług jest na najwyższym poziomie. Sezon otwiera się w grudniu, a kończy pod koniec kwietnia. Przez cały okres pokrywa śnieżna jest doskonała. Łączna długość torów wynosi 190 km, z czego 30% to tory czarne, 50% czerwone, 20% niebieskie. Trasy położone są na wysokości ponad 1400 km. Zaplecze rozrywkowe jest bardzo dobrze rozwinięte. Dzięki nowemu wyciągowi na trasy w Lechu można teraz dojechać z Zürs, Schröcken, Warth i odwrotnie.

Istnieje możliwość wykupienia skipassu za 67 euro za dzień, który otwiera nie tylko wyciągi i trasy zjednoczonych ośrodków, ale także te po tyrolskiej stronie Arlbergu. Zakwaterowanie w Lechu można znaleźć tutaj.

Zarezerwuj hotele w Lechu

 

 

Szwajcarskie ośrodki narciarskie również należą do najlepszych w Europie.

W Szwajcarii

Verbier

Verbier

Kurort Verbier wyróżnia się rozległym terenem i niesamowitym pięknem krajobrazu. Znajduje się tu 410 km szlaków, w tym 77 niebieskich, 106 czerwonych i 22 czarne. Różnego rodzaju wyciągi pomagają wędrowcom dotrzeć do celu, a maksymalna wysokość to 2500 m. Sezon rozpoczyna się w listopadzie, a kończy w kwietniu. Doskonały snowpark z half-pipe przyciąga młodych ludzi z całej Europy. Ośrodek oferuje wiele rozrywek i ciekawe życie nocne.

Skipass kosztuje około 75 euro, a dla dzieci jest o połowę tańszy. Aby znaleźć wygodny hotel w Verbier można skorzystać z tego linku.

Wybierz hotel w Verbier

» CZYTAJ TAKŻEZimowa Szwajcaria: Trasa pociągiem

Zermatt

Zermatt w Szwajcarii

Zermatt to kurort, słynący nie tylko z tras narciarskich, zachwycającej przyrody, wysokiego komfortu hoteli i jakości obsługi, ale także z tego, że tutaj szczególnie dba się o środowisko naturalne. Zwykłe samochody są na tym terenie zakazane, dozwolone są jedynie samochody elektryczne i konie. Czyste powietrze jest nagrodą za taką postawę.

Położenie szlaków na wysokości do 3280 m n.p.m. sprawia, że turyści mogą cieszyć się rozrywkami cały rok. Lodowiec Testa Grigia nie topnieje nawet w lecie, więc jest zawsze gotowy do zjazdów. Stoki są strome i nachylone, nawet na niebieskich i czerwonych trasach, o czym powinni pamiętać początkujący. Karnet narciarski na jeden dzień kosztuje około 85 euro. Noclegi w Zermatt można zarezerwować tutaj.

Porównaj różne oferty hoteli w Zermatt

Davos

Davos

Davos to słynna destynacja, ulubiona przez mocarstwa i popularny kierunek turystyki zimowej. Znajduje się tu siedem terenów narciarskich o łącznej długości 260 km. Spośród nich 39% to kolory niebieskie, 31% czerwone, a 12% czarne. Snowboardziści mają tu świetną okazję do sprawdzenia się. Sezon w Davos jest długi — od połowy listopada do końca kwietnia. Łączony jednodniowy karnet kosztuje 82 euro, wypożyczenie nart i desek snowboardowych zaczyna się od 20 euro, są też zniżki i oferty specjalne.

Wśród atrakcji kulturalnych w Davos znajduje się muzeum malarza ekspresjonisty Ernsta Ludwiga Kirchnera. Jest to również miejsce, w którym regularnie odbywa się Światowe Forum Ekonomiczne, gdzie głowy czołowych państw świata i najwięksi biznesmeni określają strategie dalszego rozwoju gospodarczego. Miasto posiada wiele opcji noclegowych i można je przejrzeć tutaj.

Zarezerwuj hotele w Davos

Sankt Moritz

Sankt Moritz

St. Moritz to jeden z najstarszych i najbardziej znanych ośrodków narciarskich na świecie. To legendarne miejsce gościło na swoim śniegu sławy różnych pokoleń. St. Moritz leży w malowniczym miejscu na wysokości 1800 m n.p.m. Od końca listopada do połowy kwietnia jest tu 350 km tras o różnym stopniu trudności. Czerwone trasy stanowią ponad połowę, dlatego do St. Moritz przyjeżdżają początkujący narciarze i ci, którzy nie lubią mocnej, ekstremalnej jazdy. Obszar Corvilla z najbardziej stromymi zboczami jest odpowiedni dla profesjonalistów.

Ośrodek posiada również doskonałe trasy do narciarstwa biegowego, szlaki turystyczne oraz zaplecze saneczkowe. Karnet narciarski dla osoby dorosłej na jeden dzień kosztuje od 58 do 68 euro w zależności od dnia tygodnia. Aby zarezerwować noclegi w ośrodku prosimy o skorzystanie z tego linku.

Sankt Moritz: zarezerwuj hotele

 

Alpy Francuskie również słyną z dobrych kurortów narciarskich. Ich sława sięga daleko poza Europę.

We Francji

Chamonix-Mont Blanc

Chamonix-Mont Blanc

Słynna góra Mont Blanc od zawsze przyciągała ludzi. Kurort Chamonix Mont Blanc, położony na wysokości 2000 km, powstał tu ponad sto lat temu. Znajduje się tu 115 km szlaków, w większości niebieskich (jest ich 26). Najdłuższe są czerwone, liczące 40 km, ale ich liczba jest mniejsza (jest ich 19). Czarne trasy rozciągają się na 32 km, jest ich 11. Najkrótsze są te zielone, mają tylko 7 km długości, ale jest ich 12. Oprócz narciarstwa alpejskiego i biegowego urlopowicze mogą uprawiać snowrafting, snowbike, snowtubing, jeździć na sankach, uprawiać wspinaczkę skałkową, po prostu pójść na spacer lub zrelaksować się w basenie i spa.

Nieograniczony karnet narciarski na jeden dzień kosztuje 72 euro. Aby wybrać miejsce pobytu w Chamonix-Mont Blanc, kliknij tutaj.

Porównaj różne oferty hoteli w Chamonix-Mont Blanc

» CZYTAJ TAKŻEChamonix: 10 pomysłów na wspaniałe wczasy

Courchevel

Courchevel

Courchevel — to prestiżowy ośrodek, który zaczął przyjmować narciarzy już w 1946 roku. Ośrodek składa się z czterech ośrodków narciarskich położonych na różnych wysokościach. Noclegi w każdym z nich mają swoje niuanse cenowe. Najdroższą opcją jest Courchevel 1850. Ośrodek ten jest bardzo atrakcyjny dla początkujących i tych, którzy preferują spokojną jazdę na nartach. Jest mnóstwo zielonych i niebieskich szlaków. Łączna długość tras wynosi 150 km, z czego 16,5 km to trasy czarne, a 52,5 km czerwone. Tak więc zarówno dla profesjonalistów, jak i zaawansowanych narciarzy znajdzie się miejsce, gdzie można pojeździć na nartach

Sezon narciarski w Courchevel trwa od grudnia do marca. Karnet narciarski na jeden dzień kosztuje 68 euro. Istnieją różne zniżki dla rodzin i firm. Każdy znajdzie nocleg dla siebie, wystarczy poszukać tutaj.

Zobacz najlepsze oferty hoteli w Courchevel

» CZYTAJ TAKŻECourchevel: 10 pomysłów na wspaniałe wczasy

Megeve

Megeve

Megeve — to elegancki i szanowany ośrodek popularny wśród miłośników narciarstwa na wszystkich poziomach, od początkujących po profesjonalistów. Kurort ma prawie sto lat i został założony na początku XX wieku przez baronową Rothschild. Megeve posiada imponujące 440 km tras narciarskich z 80 wyciągami. Uwielbiają tu przyjeżdżać celebryci z całego świata. Piękne widoki ożywiają lasy świerkowe i jodłowe, a trasy zjazdowe zaspokoją wszystkie gusta. Najdłuższe trasy są dość łatwe, więc szczególnie początkujący i amatorzy narciarstwa uwielbiają to miejsce. Sezon rozpoczyna się w połowie grudnia, a kończy w połowie kwietnia. Luksusowość ośrodka jest starannie utrzymywana przez rodzinę Rothschildów. Duch Belle Époque jest obecny w atmosferze miasta, gdzie historia żyje w wąskich uliczkach i starożytnych budynkach.

Skipass na 1 dzień będzie kosztował 52 euro. Dobry hotel w Megève można zarezerwować pod tym linkiem.

Wybierz hotel w Megeve

 

Życzymy aktywnego wypoczynku w alpejskich kurortach!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *