» Europa » Holandia » Amsterdam » Gdzie znaleźć tanie hotele w Amsterdamie?

Amsterdam to jedno z najdroższych miast w Europie. Ale to nie oznacza, że nie można tu znaleźć taniego noclegu. W tym artykule opowiemy o zasadach wyboru hotelu lub apartamentu w stolicy Holandii i podzielimy się niektórymi trikami, jak zaoszczędzić na noclegu. Aktualne ceny pokoi w Amsterdamie można znaleźć tutaj.

» CZYTAJ TAKŻEAmsterdam: 15 głównych atrakcji

W jakiej dzielnicy Amsterdamu się zatrzymać?

Amsterdam jest podzielony geograficznie na 8 dzielnic:

  • Centrum (Centrum)
  • Północ (Noord)
  • Południowy-Wschód (Zuid-Ost)
  • Południe (Zuid)
  • Wschód (Ost)
  • Nowy Zachód (Nieuw-West)
  • Zachód (West)
  • Port Zachodni (Westpoort)

Turyści zazwyczaj wybierają Centrum ze względu na bliskość głównych atrakcji turystycznych. Jest to jednak jedno z najdroższych miejsc w Amsterdamie pod względem cen hoteli i apartamentów.

» CZYTAJ TAKŻEDzielnice Amsterdamu: gdzie najlepiej się zatrzymać?

Amsterdam: Wybierz hotel

Tanie hotele w centrum Amsterdamu

Jeśli planujesz zatrzymać się w centrum miasta, to najtańszą okolicą jest De Wallen, bardziej znany jako «Dzielnica Czerwonych Latarni». Jednak pamiętaj, że życie nocne jest tutaj bardzo intensywne przez całą dobę, więc może być problem, żeby się wyspać. Jeśli to nie jest dla ciebie problem, wybór jest oczywisty. Do głównych atrakcji można dojść pieszo w ciągu 5-10 minut.

Na zachód od centrum zwróć uwagę na dzielnicę Jordaan. To miejsce, w którym znajduje się dom Anny Frank – to jedna z najbardziej odwiedzanych i historycznie ważnych atrakcji. Na wschód od centrum znajduje się dzielnica Plantage – wiecznie zielona i przytulna, z ogrodem botanicznym i zoo.

Optymalna dzielnica w Amsterdamie

Sugerujemy zwrócenie uwagi na południową część miasta. Na przykład dzielnice Oud-Zuid i De Pijp sąsiadują z Dzielnicą Muzealną. Oznacza to, że część atrakcji jest nadal w zasięgu pieszych wędrówek.

Ta część miasta jest bardzo lubiana przez lokalnych mieszkańców. Zatrzymując się na południu, możesz poznać nie tylko turystyczną stronę Amsterdamu, ale także zagłębić się w niderlandzką kulturę.

Przedmieścia Amsterdamu

Południowy-Wschód, Wschód, Nowy Zachód, Zachód i Port Zachodni – to obszary bez większych atrakcji i specyficznego charakteru, z wieloma nowoczesnymi budynkami mieszkalnymi. Północna część Amsterdamu znajduje się za rzeką w odległości spaceru od centrum miasta za budynkiem Dworca Centralnego (Amsterdam Centraal). Można tam dostać się tylko promem. Hotele w tych dzielnicach mogą być znacznie tańsze. Ale zanim zarezerwujesz pokój, sprawdź połączenia i ceny biletów na transport publiczny. Czasami logistycznie łatwiej jest zatrzymać się na przedmieściach Amsterdamu w pobliżu stacji pociągu ekspresowego niż podróżować z obrzeży do centrum z przesiadkami autobusowymi.

Hotele na obrzeżach Amsterdamu

Pociągi z Amsterdamu jeżdżą tak szybko i sprawnie, że tramwaj może pozazdrościć. Ceny biletów są również porównywalne, a pojedynczy bilet miejski w Amsterdamie kosztuje aż 3,40 euro. Poszukując taniego hotelu, zwróć uwagę na miasta poza granicami stolicy.

Amstelveen

Amstelveen jest praktycznie niezależnym miastem, ale granica z Amsterdamem została już dawno zatarta, a przedmieście ściśle przylega do południowej dzielnicy. Do centrum stolicy jest zaledwie 30 minut tramwajem. Hotel można znaleźć za 70-80 € za dwie osoby.

Amstelveen: Wybierz hotel

Zaandam

Zaandam znajduje się 12 minut jazdy od Dworca Centralnego w Amsterdamie. Swoją drogą, na rowerze można tam dojechać w 45 minut. Pokój dla dwóch dorosłych można znaleźć nawet za 60 €. Jeden bilet na pociąg to koszt 4 €. W tym mieście w przeszłości tworzył Claude Monet.

Zaandam: Wybierz hotel

Haarlem

Z Amsterdamu do Haarlemu jest 15 minut jazdy. Koszt pokoju w hotelu wynosi 90-100 €. Bilet na pociąg kosztuje 5,50 € od osoby. Haarlem jest pełny atrakcji, na przykład można w centralnym kościele miasta można zobaczyć 10-metrowe organy. Co więcej, raz w tygodniu odbywają się tam darmowe koncerty organowe. A jeśli pojedziesz pociągiem 10 minut dalej, znajdziesz się na wybrzeżu Morza Północnego

Haarlem; Wybierz hotel

» CZYTAJ TAKŻEHaarlem — jak dojechać i gdzie się zatrzymać?

Almere

Almere to młode, nowoczesne miasto w prowincji Flevoland. Zostało ono zbudowane na ziemi osuszonej pod koniec lat 70. Ceny pokoi w hotelach zaczynają się od 70 €. Do stolicy można dojechać pociągiem za 7,50 € w ciągu 35 minut. Z Almere łatwo można dostać się do dużego centrum handlowego Batavia Stad Fashion Outlet.

Almere: Wybierz hotel

Gdzie szukać noclegu?

Do poszukiwania miejsca na pobyt użyj znanej strony booking.com. W niektórych przypadkach warto zajrzeć także na holenderskie strony internetowe. 

Amsterdam, mimo że to drogie miasto, oferuje wiele opcji budżetowego wypoczynku, zachowując przy tym jakość pobytu i pozwalając zwiedzić jeszcze więcej, niż planowaliście.

Witajcie w bajkowym Amsterdamie!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *