» Europa » Holandia » Amsterdam » Niebezpieczne dzielnice Amsterdamu

Głośny i frywolny Amsterdam jest często postrzegany jako centrum przestępczości ulicznej i oszustw. W rzeczywistości, co zaskakujące, Amsterdam jest jednym z najbezpieczniejszych miast na świecie. Jest to wynikiem nie tylko surowych przepisów lokalnych i czujności organów porządkowych, ale także wzajemnego szacunku mieszkańców Amsterdamu wobec siebie nawzajem i gości miasta. Możesz śmiało rezerwować hotel w dowolnej części miasta.

» CZYTAJ TAKŻE10 przydatnych rad dla turystów w Amsterdamie

Które dzielnice w Amsterdamie są niebezpieczne?

Prawie wszystkie dzielnice miasta, zwłaszcza te centralne, są bezpieczne nawet po ciemku. Jeśli planujesz zwiedzać całe miasto, a nie tylko centrum, staraj się unikać zachodnich dzielnic, takich jak Osdorp, Slotervaart, Geuzenveld i Bos en Lommer. Są to nowsze dzielnice, które nie mają atrakcji turystycznych i w porównaniu z Dzielnicą Muzealną uważane są za mniej atrakcyjne. Choć w porównaniu z twoim rodzinnym miastem mogą wydać się dość przyjazne.

Przestępstwa z użyciem przemocy są rzadkie w Amsterdamie. Nie znajdziesz żebraków i bezdomnych na ulicach Amsterdamu, ponieważ policja ściga ich bardzo surowo. Mimo to w Amsterdamie zdarzają się kieszonkowcy i oszuści. 

» CZYTAJ TAKŻEDzielnice Amsterdamu: jaką wybrać do zakwaterowania

Czy «Dzielnica Czerwonych Latarni»‎ jest niebezpieczna?

Największym względnym zagrożeniem jest Dzielnica Czerwonych Latarni. Jeśli w ciągu dnia ulice są pełne turystów, a mieszkańcy spieszą się do pracy, to wieczorem dzielnica zaczyna się wypełniać osobami chcącymi popatrzeć na dziewczyny i napić się. Na tych pijanych ludzi czekają różne podejrzane osoby, złodzieje i handlarze narkotyków.

» CZYTAJ TAKŻEUlica czerwonych latarni w Amsterdamie

Mimo że Amsterdam jest ogólnie bezpieczny dla turystów, wieczorem w Dzielnicy Czerwonych Latarni bądź ostrożny. Nie noś na widoku drogich gadżetów ani portfela w tylnej kieszeni. Kieszonkowcy zawsze biorą to, co jest na wierzchu.

Na co uważać w Amsterdamie

Nie chodź po ścieżkach rowerowych

Amsterdam to miasto rowerzystów, to oni tu ustalają reguły ruchu drogowego. Łatwo zauważyć ścieżki rowerowe – są oznaczone znakiem z rowerzystą na asfalcie. Nie wchodź na drogę spieszącego się rowerzysty i po usłyszeniu sygnału szybko schodź na bok, w przeciwnym razie ryzykujesz potrąceniem lub ukaraniem mandatem. 

» CZYTAJ TAKŻEJak wypożyczyć rower w Amsterdamie?

Nie fotografuj okien w «Dzielnicy Czerwonych Latarni»‎

Po pierwsze, ryzykujesz wywołanie niezadowolenia odwiedzających i mieszkańców dzielnicy, co może skończyć się nieprzyjemnymi konfrontacjami. Po drugie, patrząc nieustannie w ekran, możesz nie zauważyć kieszonkowców, którzy opróżniają twoje kieszenie.

» CZYTAJ TAKŻEUlica czerwonych latarni w Paryżu: istnieje?

Nie rozmawiaj z obcymi, którzy próbują ci coś zaproponować

Na ulicach możesz spotkać ludzi, którzy będą próbować sprzedać ci narkotyki lub wypożyczyć rower. Narkotyki prawdopodobnie okażą się fałszywe, a rowery – skradzione. Co więcej, rozmowa z handlarzem może być próbą odwrócenia twojej uwagi w celu kradzieży twoich rzeczy.

Unikaj także osób oferujących ci bilety na transport publiczny na ulicach – to również osobny rodzaj oszustwa. Bilety na transport publiczny w Amsterdamie powinny być nabywane tylko w wyznaczonych miejscach lub w środkach komunikacji miejskiej.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *