Dzielnice Amsterdamu: gdzie najlepiej się zatrzymać?

,
Amsterdam

Urok pobytu w Amsterdamie zależy od tego, gdzie będziecie żyć. Nawet w tym przyjaznym i życzliwym mieście są dzielnice, do których lepiej się nie zapuszczać, żeby nie popsuć sobie pobytu jakąś nieprzyjemną sytuacją.

Jaką dzielnicę wybrać dla zakwaterowania? To zależy od waszych oczekiwań i budżetu.

» Czytaj takżeDzielnice Amsterdamu: jaką wybrać do zakwaterowania

Centrum Amsterdamu

Centrum Amsterdamu

Amsterdam City Centre: Wybierz hotel

Amsterdam składa się z siedmiu dzielnic: Centre, Nord, Zuid-Ost, Zuid, Ost, Nieuw-West, West. Oczywiście największym zainteresowaniem wśród turystów cieszy się centrum miasta z prostą nazwą Centre, ponieważ to właśnie tu znajdziecie najwięcej zabytków i atrakcji. Dodatkowo znajduje się tutaj dworzec centralny, z którego łatwo dojechać na lotnisko.

Jeśli jedziecie do Amsterdamu na kilka dni, waszym celem powinno być zwiedzenie najbardziej popularnych zabytków miasta i oczywiście dobrze spędzić czas. W tym pomoże wam wybranie hotelu, który jest blisko dworca. Jeśli zamieszkacie niedaleko od placu Dam i ulicy czerwonych latarni, będziecie kilka kroków od Dworku królewskiego, muzeum figur woskowych i ogromnej ilości sklepów i galerii handlowych. Ale miejcie pod uwagą, że są to najgłośniejsze części miasta, które nie ucichają nawet na noc.

Hoteli w centrum szukajcie pod tym linkiem.

» CZYTAJ TAKŻEAmsterdam w 1 dzień: co zobaczyć i czego spróbować

Dzielnica czerwonych latarni (dzielnica De Wallen)

Dzielnica czerwonych latarni

Zobacz hotele w dzielnicy De Wallen

Dzielnica czerwonych latarni jest najtańszą opcją zakwaterowania. Tutaj znajdziecie małe, całkiem tanie hotele i całe mnóstwo hosteli. Niestety w nocy ludzie spacerują nawet do 5-6 rano. Może okazać się, że Wasze okna będą wychodzić na jakąś popularną kawiarnie i będziecie musieli zapomnieć o śnie. Jednak jest to dzielnica, którą często wybiera młodzież, ponieważ ceny za hotel są 2 lub nawet 3 razy niższe. Jeżeli pasuje wam taki sposób odpoczynku to śmiało wybieracie hotele lub hostele właśnie w tej dzielnicy Amsterdamu.

Należy pamiętać, że można zamieszkać obok dzielnicy czerwonych latarni, a nie koniecznie na tej samej ulicy. Oczywiście jeśli tylko chcecie doznać wyjątkowych wrażeń podczas swojej wycieczki do Amsterdamu.

Ciche centrum Amsterdamu

Ciche centrum Amsterdamu

Wybierz hotel w okolicy Jordaan

Jeśli wycieczka do Amsterdamu oznacza dla was spacery po małych, ciasnych uliczkach wzdłuż kanałów, to najlepiej będzie dla was zatrzymać się w jednej że starych dzielnic miasta. Na zachód od dworca centralnego znajduje się dzielnica Jordaan, a wzdłuż kanałów dzielnica Grachtengordel oraz dzielnica Żydowska. Na wschód znajduje się dzielnica Plantage. Wszystkie te dzielnice znajdują się w ścisłym centrum miasta, a każda z nich ma swoje zabytki i atrakcje, jednocześnie są też bardziej spokojne i prestiżowe niż dzielnice przy dworcu i placu Dam. Spacerując po starych uliczkach, na pewno zauważcie dużo ciekawych sklepików, przytulnych kawiarni i restauracji.

Jeszcze jedna przewaga wszystkich dzielnic w centrum — są blisko od dworca kolejowego (1-3 przystanków tramwajem), gdzie przyjeżdżają też pociągi z lotniska. Jednak za wszystkie udogodnienia i przywileje należy zapłacić: życie tutaj jest najdroższe w całym mieście, a średnia cena za noc zaczyna się od 150 euro.

Hotele w tych dzielnicach znajdziecie tutaj.

Południowa dzielnica Amsterdamu

Południowa dzielnica Amsterdamu

Wybierz hotel w południowej dzielnicy Amsterdamu

W południowej dzielnicy Zuid można znaleźć zakwaterowanie w lepszej cenie. Znajduje się ona nieco dalej od centrum, więc ceny za hotel są tu dużo niższe, a mimo wszystko jest tak samo komfortowa jak centralne dzielnice Amsterdamu. Hotele w tej dzielnicy znajdziecie tutaj.

Dzielnica Muzeów Amsterdamu

Zwolennicy kultury będą oczarowani Dzielnicą Muzeów, która także znajduje się w Zuid. Jak sama nazwa dobrze mówi znajdują się tutaj główne muzea Amsterdamu, a w szczególności muzeum Van Gogha i Rijksmuseum, a w sąsiedztwie sławny Vondelpark i ulica P.C.Hooftstraat — przystań mody, gdzie w jednym miejscu znajdziecie butiki światowych marek.

Rijksmuseum

Wybierz hotel na placu muzeum

Szczególnie polecamy te dzielnicę dla rodzin z małymi dziećmi. W razie konieczności do różnych zabytków można dojechać tramwajem lub podejść pieszo, zajmie to tylko 30 minut. Obok znajduje się idealny dla spacerów, malowniczy Vondelpark. Dzielnica jest bardzo cicha i spokojna. W dodatku nie ma tutaj barów, kawiarni czy domów z czerwonymi światłami, więc możecie być spokojni o swoje dzieci.

Hotele w Dzielnicy Muzeów znajdziecie pod tym linkiem.

Dzielnica Amsterdamu De Pijp

De Pijp

Wybierz hotel w okolicy De Pijp

Dzielnica De Pijp często nazywają łacińską dzielnicą Amsterdamu. Ceny za noclegi są tu niewielkie, a każdego dnia, oprócz niedziel, pracuje ryneczek Alberta Kaipa, a restauracje i kawiarnie są na każdym rogu. Jest tutaj wesoło i głośno, wokoło pełno hosteli i mieszkań, które można wynająć. Dzielnica De Pijp na pewno spodoba się młodzieży i każdemu kto lubi modę, muzykę i design.

Ceny zakwaterowania są tutaj niższe niż zazwyczaj w Amsterdamie, ale też turystów jest tutaj mniej niż w centrum miasta.

Zakwaterowanie w tej dzielnicy Amsterdamu znajdziecie pod tym linkiem.

Gdzie żyją mieszkańcy Amsterdamu?

Gdzie żyją mieszkańcy Amsterdamu

Jeśli chcecie choć na chwilę poczuć się jak miejscowi, a nie jak goście w Amsterdamie to warto zamieszkać na czas wycieczki w dzielnicy Oud Zuid lub Rivierenbuurt. Właśnie, dlatego że odległość od centrum jest spora, nie jest to popularne miejsce wśród turystów, i jednocześnie właśnie tutaj mieszkają bogate rodziny. W tym miejscu będziecie mieć zagwarantowany spokój i możliwość poczucia się jak prawdziwy mieszkaniec stolicy.

Pod tym linkiem znajdziecie hotele w Oud Zuid.

» Czytaj takżeNajlepsze bary w Amsterdamie

Miłego pobytu w Amsterdamie!