» Europa » Francja » Paryż » Zakupy na wyprzedażach w Paryżu

Dwa razy w roku przychodzą… paryskie wyprzedaże. W styczniu i lipcu francuskie sklepy wyprzedają kolekcje ubrań i butów z poprzedniego sezonu z rabatami sięgającymi nawet 70-80-90%!!! To świetna okazja, by zaspokoić głód latania po sklepach bez katastrofalnych konsekwencji dla portfela. Przygotowujesz się już na wyjazd do Paryża? Poznaj wszystkie zasady francuskich wyprzedaży. Hotel w Paryżu można wybrać pod tym linkiem.

» CZYTAJ TAKŻEZakupy w Paryżu: 10 najlepszych miejsc

Kiedy przypadają wyprzedaże w Paryżu?

Sezon wyprzedaży trwa 5-6 tygodni. Zimowe wyprzedaże rozpoczynają się w drugą środę stycznia i kończą pod koniec lutego. Sezon letni rozpoczyna się w ostatnią środę czerwca i trwa do początku sierpnia.

Wyprzedaże odbywają się nie tylko w Paryżu, ale także w innych francuskich miastach. Daty rozpoczęcia i terminy mogą się nie pokrywać. Zazwyczaj w południowych regionach Francji sezon wyprzedaży rozpoczyna się 2-3 tygodnie później. Dlatego też można przedłużyć czas zakupów podróżując na południe, gdy w Paryżu wyprzedaże już się skończyły.

W pierwszym tygodniu wyprzedaży sklepy ustalają skromne rabaty w wysokości 20-30%. W piątym lub szóstym tygodniu rabaty rosną płynnie do maksimum. Pod koniec można znaleźć świetne przedmioty z przecenami rzędu 80-90%. Ten niuans sprawia, że oferta wyjazdu na południe pod koniec wyprzedaży jest jeszcze bardziej atrakcyjna. 

» CZYTAJ TAKŻERzymskie zakupy na straganach: pchle targi i bazary

» CZYTAJ TAKŻEZakupy w Mediolanie: najlepsze outlety w mieście

Które sklepy w Paryżu robią wyprzedaże?

Krótko mówiąc, wszystkie! Na wyprzedaże natkniesz się w dużych galeriach handlowych, w małych butikach, a nawet w outletach, gdzie przez cały czas są już rabaty. Najciekawsze miejsca na zakupy to:

  • Duże Sklepy – nazwa nadana dużym domom towarowym w centrum Paryża. Są to Galeries Lafayette, Au Printemps, La Samaritaine, Bon Marché-Rive Gauche, BHV-Marais. Mają duży wybór i towary najbardziej znanych marek.
  • Pola Elizejskie to centrum najbardziej luksusowych sklepów w Paryżu. Dior, Louis Vuitton i tym podobne.
  • Ulica Saint-Honoré i paryskie pasaże to miejsca prawdziwych paryskich zakupów, takich, które oglądamy w filmach czy serialach.
  • Duże centra handlowe, nieco mniej luksusowe to Forum des Halles, Bercy Village, Le 4 Temps w dzielnicy La Défense.
  • I jeszcze outlety: La Vallée Village i Paddock.
  • Pchli targ w Saint-Ouen. Tak, nawet tutaj są sezonowe wyprzedaże.

» CZYTAJ TAKŻEOutlety i zakupy w Paryżu — la vallée village

» CZYTAJ TAKŻEZakupy na Polach Elizejskich: 10 głównych sklepów

Godziny otwarcia paryskich sklepów

Większość sklepów jest otwarta od 9:00 do 19:00 bez przerwy obiadowej od poniedziałku do soboty. Niedziele i święta państwowe to zazwyczaj dni wolne. Duże galerie handlowe pozostają otwarte do późna jeden dzień w tygodniu, do 21:00-22:00. W Paryżu jest to zazwyczaj czwartek.

» CZYTAJ TAKŻEZakupy w paryżu: 10 najlepszych miejsc

Niektóre małe sklepy mogą być zamknięte na lunch od 12:00 do 14:00 i przez cały dzień w poniedziałek. Wiele małych butików jest zamykanych na wakacje od połowy lipca do końca sierpnia.

Podczas wyprzedaży sklepy wydłużają swoje godziny otwarcia o godzinę lub dwie. Wiele z nich jest otwartych również w niedziele!

W okolicach Marais i Pól Elizejskich sklepy są otwarte przez 365 dni w roku, a podczas świąt i wyprzedaży mogą być otwarte nawet do północy.

Życzymy udanych zakupów!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *