Paryż z góry! Punkty widokowe Paryża

, ,

Oto 10 punktów widokowych, z których można podziwiać Paryż i cieszyć się jego dachami. Życzymy Wam pięknej pogody i maksymalnej widoczności!

» CZYTAJ TAKŻEJeden dzień w Paryżu – co koniecznie trzeba zobaczyć?

Wieża Eiffla

Punkty widokowe Paryża. Wieża Eiffla

Najsłynniejszym tarasem widokowym w Paryżu jest oczywiście — wieża Eiffla. Posiada ona trzy poziomy: Piętro 1 ma 57 m, piętro 2 ma 115 m, a piętro 3 ma około 300 m wysokości. Na każde piętro wjeżdżają windy. Na pierwsze i drugie piętro można w razie potrzeby wejść pieszo i wyjdzie taniej. Najlepszy widok jest na drugim piętrze.

Przy okazji, na pierwszym i drugim poziomie znajdują się restauracje, w których można zjeść obiad lub kolację, wznosząc się nad Paryżem. Goście restauracji wchodzą na wieżę bez kolejki przez osobne wejście.

» CZYTAJ TAKŻEObiad i kolacja na Wieży Eiffla

Koszt wejścia na wieżę Eiffla: od 5 do 27 euro w zależności od piętra, sposobu wspinaczki i wieku zwiedzającego. Rozpisane stawki dostępne są tutaj. Kup bilet z przewodnikiem tutaj, a lunch i kolację zamów pod tym linkiem.

» CZYTAJ TAKŻEJak dostać się na wieżę Eiffla bez kolejki?

Wieża Montparnasse

Paryż z góry! Wieża Montparnasse

Wjazd windą na dach jedynego paryskiego wieżowca zajmuje 38 sekund. Wieża ma porównywalną wysokość do wieży Eiffla (aż 200 metrów), ale jednocześnie jest tam znacznie mniej kolejek. Polecamy wejście na Montparnasse wieczorem, aby zobaczyć światła Paryża i iluminację wieży Eiffla. Bilety kosztują od 17 euro. Bilety na Montparnasse można kupić z wyprzedzeniem, klikając tutaj.
Na przedostatnim piętrze znajduje się również bar i restauracja, w której można miło spędzić czas ze swoją drugą połówką. Rezerwacja stolika przy oknie będzie droższa, ale warto.

» CZYTAJ TAKŻEWieża Montparnasse: bilety, historia, wskazówki

Montmartre

Punkty widokowe Paryża. Montmartre

Najwyższy naturalny punkt Paryża i najczystszy widok na miasto, bez krat i szkła. Wysokość wzgórza — 130 m. Można na nie wejść pieszo (222 stopnie), kolejką linową lub autobusem. Transport kosztuje 1,9 euro (obowiązują wszystkie paryskie bilety autobusowe), a pieszo jest bezpłatnie.

Chcesz jeszcze wyżej? Wspinaczka pod kopułą Bazyliki Sacré-Coeur to doskonały wybór. Bilet kosztuje 7 euro. Trzeba będzie pokonać 300 stopni po schodach na własnych nogach.

» CZYTAJ TAKŻEDzielnica Montmartre: 10 głównych atrakcji turystycznych

Łuk triumfalny

Paryż z góry! Łuk triumfalny

Wspaniały widok na Paryż z Łuku Triumfalnego. Wieża Eiffla sprawia wrażenie, że można ją chwycić ręką. Wysokość wynosi 50 m. Wspinaczka pieszo. Koszt zwiedzania dachu i muzeum wynosi 13 euro. Bilety można znaleźć pod tym linkiem.

» CZYTAJ TAKŻEŁuk Triumfalny w Paryżu

Centrum Sztuki Współczesnej Georgesa Pompidou

Punkty widokowe Paryża. Centrum Sztuki Współczesnej Georgesa Pompidou

Wysokość Centrum Pompidou – 45 m. Wstęp na wystawę to 15 euro, ale można zwiedzić sam dach za jedyne 5 euro. Do góry można wejść pieszo, windą i przezroczystymi schodami ruchomymi. Widok na Notre Dame i Sacré Coeur.

Na ostatnim piętrze centrum znajduje się słynna restauracja Georges, z której również rozciąga się wspaniały widok, ale najlepiej zarezerwować go z wyprzedzeniem.

Arab World Institute

Paryż z góry! Arab World Institute

To najlepszy widok na Notre-Dame de Paris. W dodatku zupełnie za darmo! Świetny punkt widokowy, jeśli chcesz zaoszczędzić. Sami Paryżanie chodzą na randki w tym pięknym miejscu.

Adres: 1 Rue des Fossés Saint-Bernard, stacja metra: Jussieu

» CZYTAJ TAKŻEKanał Saint Martin w Paryżu

Domy towarowe Galeries Lafayette Haussmann i Printemps

Paryż z góry! Domy towarowe Galeries Lafayette Haussmann i Printemps

Dachy sklepów Galeries Lafayette Haussmann i Printemps. Zmęczeni zakupami, wejdźcie na górne tarasy. Można tu podziwiać wspaniałe widoki na Wieżę Eiffla, Operę i okolice. Na dachu Printemps można napić się kawy w małej kawiarni lub po prostu usiąść na ławce. Galeries Lafayette posiada restauracje i kawiarnie samoobsługowe na ostatnim piętrze, a zimą lodowisko.

Grande Arche (Wielki Łuk Braterstwa)

Wielki Łuk w dzielnicy biznesowej Défense to coś więcej niż tylko ogromny pomnik. Wewnątrz ma galerię wystawową i kawiarnię, a na dachu znajduje się przestronny taras widokowy na cały Paryż. Punkt widokowy jest ciekawy, bo Pola Elizejskie zdają się wypadać z pola widzenia. Można zobaczyć cały słynny bulwar od początku do końca.

Wejście na łuk kosztuje 15 euro. Budynek ma 111 metrów wysokości.

» CZYTAJ TAKŻEWjazd na Grande Arche: jak się tam dostać i ile to kosztuje

Balon

Balon na gorące powietrze w parku Citroena oferuje pasażerom wspaniały widok na Paryż, wieżę Eiffla i Sekwanę, ale tylko przy dobrej pogodzie. Balon wznosi się na 150 metrów, czas lotu to 10 minut, a koszt to 15 euro, 5 euro dla dzieci. Niezapomniane wrażenia z lotu balonem gwarantowane!

Stacja metra: Javel — André Citroën

Ciesz się widokami Paryża!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *