Wieża Eiffla: najważniejsze wskazówki dla turystów

17 lis 2021
Paryż

Nie można już chyba wyobrazić sobie Paryża bez wieży Eiffla Zobaczyć ją możesz już przy lądowaniu na lotnisko Charles de Gaulle (najczęściej wieżę widać wtedy z prawej strony). Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak znaleźć ją w samym Paryżu i jak dostać się na szczyt tej Żelaznej Damy.

Cena biletu wstępu na wieżę Eiffla

Zacznijmy od tego, co najważniejsze, czyli od biletów. Ich cena zależy od wielu czynników – na przykład, od poziomu, na który chcesz się dostać. Najdroższy bilet kosztuje 17 euro i umożliwia przyjrzenie się atrakcjom z każdej strony, z której tylko chcesz. Jeżeli nie chcesz dostać się na trzeci poziom, a jedynie na drugi, wtedy za bilet zapłacisz 11 euro (wjazd windą) lub 7 euro (wejście schodami).

Dzieci i młodzież do 24 roku życia mogą skorzystać ze zniżek. Bilety dla nich kosztują odpowiednio 14,5, 8,5 i 5 euro.

Jeżeli podróżujesz z dzieckiem między 4 a 12 rokiem życia, to za bilet dla niego zapłacisz jeszcze mniej: 10, 4 lub 3 euro (w zależności od wybranego poziomu). Dzieci poniżej 4 roku życia mogą zwiedzić główną atrakcję Paryża za darmo.

Bilety możesz kupić z wyprzedzeniem na oficjalnej stronie wieży Eiffla (zwykle dwa miesiące przed przyjazdem) pod tym linkiem lub bezpośrednio na naszej stronie internetowej.

Kolejki na wieżę Eiffla

Kolejki na wieżę Eiffla

Jest jeden prosty sposób na uniknięcie kolejek na wieżę Eiffla – wybrać się do Paryża w listopadzie lub lutym (oczywiście z wyjątkiem Walentynek). O tej porze roku nie ma praktycznie w ogóle kolejek (czas oczekiwania wynosi około 30 minut). Latem możesz stać w kolejce od 2 do 3 godzin. Wszystkie znane nam sposoby uniknięcia kolejek na wieżę Eiffla opisaliśmy w artykule „Jak dostać się na wieżę Eiffla bez kolejki?”.  

Godziny otwarcia wieży Eiffla

Wieża Eiffla otwarta jest dla zwiedzających od 9 rano do 24:00 w okresie letnim i od 9:30 do 23:00 w okresie zimowym. Zalecamy udać się na wieżę w godzinach wieczornych (wtedy jest na niej mniej turystów), jednak w tym przypadku zobaczysz tylko Paryż nocą, chociaż wtedy też wygląda on przepięknie. Wielu turystów ma nadzieję, że jeżeli przyjdzie się wcześnie rano, gdy jeszcze większość ludzi śpi, uniknie się tłumów, ale jest wręcz odwrotnie – to właśni o poranku tworzą się największe kolejki.

Gdzie znajduje się wieża Eiffla?

Gdzie znajduje się wieża Eiffla

Niestety, pod samą wieżą Eiffla nie ma stacji metra. Znajduje się ona w odległości 10 minut pieszo od niej. Są to stacje Trocadéro (6 i 9 linia metra) oraz Bir-Hakeim (6 linia metra) lub stacja RER C Champ de Mars – Tour Eiffel. Nawiasem mówiąc, jeśli wsiądziesz do metra linii 6 na stacji Trocadéro  w stronę Nation, to w wagonie prawdopodobnie usłyszysz muzyków grających na akordeonie, a za oknem, przejeżdżając most, zobaczysz wieżę Eiffla.

O której godzinie włącza się podświetlenie wieży Eiffla?

Od 2000 roku wieża Eiffla oświetlana jest złotym światłem. Czasami jednak zmienia się to. Na przykład, na cześć francuskiego przewodnictwa w Unii Europejskiej wieża świeciła się na niebiesko, a na znak solidarności z kobietami cierpiącymi na raka piersi – na różowo. Podczas Euro 2016 wieża świeciła się natomiast na kolory flag krajów uczestniczących w mistrzostwach.

Główne światła wieży Eiffla włączają się tuż po zachodzie słońca, jednak co godzinę (zimą od 21, a latem od 22) włączają się dodatkowe światła migające. Takie przedstawienie trwa przez 3 minuty. Ostatni raz światła włączają się o 1 godzinie w nocy.

Gdzie zjeść w pobliżu wieży Eiffla?

W okolicy wieży Eiffla nie ma dużych restauracji. Stojąc w kolejce, możesz jednak przekąsić naleśniki lub kanapki.

Jeżeli udasz się na plac Trocadéro, znajdziesz tam kilka dobrych restauracji z widokiem na wieżę Eiffla. Kawiarnie i pizzerie oferujące większy wybór znajdują się natomiast w pobliżu stacji Bir-Hakeim.

Oczywiście na samej wieży Eiffla też można coś zjeść. Znajdują się tam dwie restauracje – „58” oraz „Jules Verne”. Kliknij tutaj, aby zarezerwować stolik na wieży Eiffla.

Z wieży Eiffla możesz podziwiać taki widok na Paryż.

Z wieży Eiffla możesz podziwiać taki widok na Paryż.

Hotele w pobliżu wieży Eiffla

Mieszkanie w pobliżu Eiffla nie zawsze bywa wygodne (jest to dość droga, lecz nie centralna dzielnica miasta, a do tego bez bliskiego dostępu do stacji metra). Co więcej, pokój z widokiem na wieżę Eiffla możesz znaleźć w całym Paryżu, nawet na Defence.

» PRZECZYTAJ ARTYKUŁ - 10 najlepszych hoteli z widokiem na wieżę Eiffla

Jeżeli zdecydujesz się zatrzymać niedaleko wieży Eiffla, zapoznaj się z tą listą hoteli znajdujących się w pobliżu niej.

Udanej podróży!

Dodaj komentarz

Restricted HTML

  • Dozwolone znaczniki HTML: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki