Londyn to fantastyczne miasto pod każdym względem. Jest tak wielowymiarowe, że dla każdego ma coś nowego i ciekawego do zaoferowania, a tym bardziej dla dzieci w każdym wieku, bo to miasto to prawdziwa bajka. Londyn ma wiele niesamowitych i fascynujących miejsc, które warto odwiedzić z dzieckiem, a poniżej poznasz najbardziej niezwykłe z nich. Gdzie zatem wybrać się z dziećmi w Londynie? Nie zapominaj, że tuż pod Londynem znajduje się muzeum Harry Pottera! Zobacz bilety pod tym linkiem

» CZYTAJ TAKŻE12 BEZPŁATNYCH MUZEÓW W LONDYNIE

Pałac Buckingham

Żadna wycieczka po Londynie nie jest kompletna bez Pałacu Buckingham, a dla dzieci jest to szczególna frajda – to tam mieszka prawdziwy król! I z pewnością nie można przegapić zmiany warty, niezwykle barwnego i żywego widowiska, które wydaje się wyrastać z kart książek historycznych.

Stacje metra: Victoria, St.James’s Park, Hyde Park Corner lub Green Park.

» CZYTAJ TAKŻEPAŁAC BUCKINGHAM. CIEKAWE I PRZYDATNE INFORMACJE

Muzeum Sherlocka Holmesa

Książkowy mieszkaniec tego domu, legendarny detektyw Sherlock Holmes jest równie sławny jak rodzina królewska. Jest on znany i lubiany nie tylko przez dorosłych, ale także przez dzieci, które z pewnością pokochają fascynujące otoczenie domu. Znajdziecie tu wiele ciekawych rzeczy do zobaczenia, zrobicie sobie zdjęcie z policjantem z XIX wieku lub prawdziwą pokojówką.

Stacje metra: Baker Street.

Muzeum Madame Tussauds

Nawet w Hollywood nie ma tylu celebrytów, co tutaj, w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds, a dzieci uwielbiają możliwość zrobienia sobie zdjęcia z ulubioną gwiazdą lub postacią, lub zobaczenia umiejętnie wykonanych pierwowzorów niektórych z największych ludzi w historii. Aby uniknąć kolejek, zarezerwuj bilety z wyprzedzeniem

Stacje metra: Baker Street.

» CZYTAJ TAKŻEMUZEUM MADAME TUSSAUDS W LONDYNIE

Hyde Park

Londyn to nie tylko bogactwo ciekawych muzeów i wspaniałych pałaców – to także jedne z najpiękniejszych parków na świecie. Trudno znaleźć inny kraj, który poświęca tyle uwagi ogrodnictwu i troskliwej opiece nad roślinami. Spacer po doskonałych alejach najsłynniejszego londyńskiego parku, wraz z przejażdżkami wodnymi, jazdą konną, jazdą na rolkach, tenisem i kręglami – to jedno z najlepszych wspomnień twojego dziecka z wycieczki. A co jest szczególnie fajne dla dzieci na wyjeździe, to możliwość spacerowania po trawnikach.

Stacje metra: Oxford Circus lub Piccadilly Circus.

» CZYTAJ TAKŻE5 NAJBARDZIEJ ZNANYCH PARKÓW W LONDYNIE

Sklep z zabawkami Hamleys

Hamleys

Bez przesady można powiedzieć, że sklep z zabawkami Hamleys to uosobienie marzeń każdego dziecka, istne królestwo zabawek dla dzieci w każdym wieku. Rozczulające misie, przebrane lalki, fascynujące klocki i modele sterowane radiem to tylko niektóre elementy tego dziecięcego królestwa, które zajmuje kilka pięter w sercu Londynu.

Stacje metra: Oxford Circus lub Piccadilly Circus.

Londyńskie zoo

Londyńskie Zoo jest jednym z największych i najciekawszych ogrodów zoologicznych na świecie. Warto poświęcić cały dzień na zwiedzanie, aby dziecko mogło zobaczyć wszystkie rodzaje zwierząt, z których niektóre są bardzo rzadkie. Zobacz bilety pod tym linkiem

Stacje metra: Camden Town lub Regent’s Park.

Muzeum Nauki

Niech nazwa Cię nie odstraszy, bo Muzeum Nauki w Londynie to dowód na to, że nauka może być świetną zabawą. Z wieloma fajnymi eksponatami i kreatywnymi instalacjami, które graficznie demonstrują złożone pojęcia naukowe i procesy fizyczne, Muzeum Nauki w Londynie z pewnością przyciągnie twoje dziecko.

Stacje metra: South Kensington.

Diabelski młyn

Jeśli nie masz czasu na zwiedzanie całego Londynu, nadal możesz przejechać się tym fantastycznym wytworem nowoczesnej technologii i zobaczyć całe miasto z diabelskim młynem London Eye, dając dziecku lekcję geografii w 3D. Widok z wysokości 135 metrów to więcej niż można sobie wymarzyć. Aby uniknąć kolejek, zarezerwuj bilety z wyprzedzeniem

Stacje metra: Waterloo, Embankment, Charing Cross lub Westminster.

» CZYTAJ TAKŻELONDON EYE: JAK SIĘ TAM DOSTAĆ BEZ KOLEJEK

Rainforest Cafe

Po długim spacerze po Londynie na pewno będziesz chciał coś przekąsić. W centrum znajdują się różnego rodzaju kawiarnie i restauracje, ale dlaczego nie zafundować dziecku smacznego, ale i wesołego obiadu? Sprawdź Rainforest Cafe, miejsce w stylu dżungli z prawdziwym małym wodospadem i zabawnymi figurkami egzotycznych zwierząt. Ma nie tylko kolorowe wnętrze, ale także pyszne menu.

Stacje metra: Piccadilly Circus.

Ogrody Kensington

Kolejnym cudownym zakątkiem natury w środku ogromnej metropolii, gdzie można wybrać się na spokojny spacer, podziwiając zadbane angielskie trawniki, są Kensington Gardens. Ten park musi odwiedzić każde dziecko, ponieważ znajduje się tam pomnik słynnego bohatera bajki – Piotrusia Pana, symbolizujący radość i wyjątkowość dzieciństwa. 

Stacje metra: Lancaster Gate lub Queensway.

Bawcie się dobrze!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *