» Europa » Włochy » Rzym » Koloseum w Rzymie: bilety i wycieczki

Wielu uważa Koloseum w Rzymie za główny symbol miasta i całych Włoch. Masywny starożytny amfiteatr w centrum miasta miał za zadanie stać się jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków na świecie. A to oznacza, że do wejścia ustawiają się ogromne kolejki. Zawsze. Jeśli planujesz wycieczkę do Rzymu i chcesz dostać się do Koloseum bez długiego czekania i nieprzyjemnych niespodzianek, zarezerwuj bilet szybkiego wejścia. Jakie bilety są dostępne i co musisz wiedzieć, zanim wybierzesz się do Koloseum, opowiemy ci poniżej.

» CZYTAJ TAKŻE30 GŁÓWNYCH ZABYTKÓW RZYMU

Jak kupić bilet do Koloseum w Rzymie?

Jest to jedna z głównych atrakcji nie tylko Rzymu, ale i całego świata. W wysokim sezonie turystycznym, od maja do września, można stać w kolejce przez trzy godziny, jeśli nie więcej. W upale to nie przelewki! Jeśli więc wybierasz się do Rzymu latem, pożegnaj się z pomysłem kupowania biletu w kasie. Wybierz datę i godzinę wizyty z poniższego kalendarza:

Krótki spacer po Koloseum – dwa pierwsze poziomy

Jeśli chcesz szybko zwiedzić Koloseum, wybierz ten najprostszy i najpopularniejszy bilet. Wraz z nim otrzymasz poręczny, przenośny audioprzewodnik. Zwiedzanie obejmuje jednak tylko dwa pierwsze poziomy amfiteatru. Z tym biletem nie będziesz mógł wejść na arenę.

Jednak są też plusy – ten bilet można kupić online nawet na ostatnią chwilę, jeśli zdecydujesz się na spontaniczną wizytę w Koloseum. 

Długi spacer po Koloseum z wejściem na arenę

Ci, którzy chcą zobaczyć nieco więcej, zazwyczaj udają się na górny poziom, czyli arenę Koloseum. Z niej widać cały amfiteatr pod najlepszym kątem i można zrobić najpiękniejsze zdjęcia. Kup bilet do Koloseum z możliwością zwiedzania areny pod tym linkiem.

Jeden bilet do Koloseum, Forum Romanum i na Palatyn

Koloseum, Forum Romanum i Palatyn tworzą razem jeden kompleks muzealny. Wszystkie bilety do Koloseum obejmują zwiedzanie pozostałych dwóch zabytków w ciągu 24 godzin. Każdą atrakcję można odwiedzić raz. Tutaj znajduje się link do rezerwacji takiego biletu.

» CZYTAJ TAKŻE5 DNI W RZYMIE: PLAN SAMODZIELNEJ WYCIECZKI

Jak wejść do Koloseum za darmo?

 • Wstęp do Koloseum jest bezpłatny dla dzieci poniżej 18 roku życia.
 • Darmowe wejście obowiązuje także w pierwszą niedzielę każdego miesiąca, dlatego nie ma możliwości rezerwacji biletów na te daty. Więcej na ten temat przeczytaj w naszym artykule «Jak wejść do muzeów w Rzymie za darmo».
 • Zarezerwuj bilet na komunikację z bezpłatnym wejście do Koloseum. Jeśli planujesz dużo podróżować transportem publicznym i odwiedzać muzea, rozsądnie jest kupić kartę turystyczną Roma Pass. Działa ona jak bilet na komunikację i daje dostęp do Koloseum. Pozostałe atrakcje i zabytki z Roma Pass będą znacznie tańsze. Roma Pass kupisz pod tym linkiem.

Wycieczki po Koloseum

Przy bliższym poznaniu okazuje się, że Koloseum wcale nie zachowało się w takim dobrym stanie. Jak więc wyglądało w czasach swojej świetności? Zarezerwuj jedną z wycieczek po Koloseum i dowiedz się zaskakujących rzeczy. Z jakich wycieczek można skorzystać w Koloseum? Kliknij na linki, aby przeczytać warunki i zarezerwować:

Kliknij tutaj, aby zobaczyć jeszcze więcej wycieczek po Koloseum.

W Rzymie prawie każda uliczka ma swoją historię do opowiedzenia. Pobierz audioprzewodnik, który oprowadzi cię po Rzymie – tylko nie zapomnij swoich ulubionych słuchawek!

Jak zwiedzić Koloseum w Rzymie? Jak dostać się do Koloseum?

Jak dostać się do Koloseum?

Godziny otwarcia Koloseum

Od 9:00 do zmierzchu, więc godziny zamknięcia różnią się w zależności od sezonu: 

 • 9:00-16:30 2 stycznia-15 lutego (kasa i wstęp czynne do 15:30).
 • 9:00-17:00 od 16 lutego do 15 marca (kasa i wstęp czynne do 16:00).
 • 9:00-17:30 od 16 marca do ostatniej soboty marca (kasa i wstęp czynne do 16:30).
 • 9:00-19:15 od ostatniej niedzieli marca do 31 sierpnia (kasa i wstęp czynne do 18:15).
 • 9:00-19:00 1-30 września (kasa i wstęp czynne do 18:00).
 • 9:00-18:30 od 1 października do ostatniej soboty października (kasa i wstęp czynne do 17:30).
 • 9:00-16:30 od ostatniej niedzieli października do 31 grudnia (kasa i wstęp czynne do 15:30).

Dni wolne – 25 grudnia i 1 stycznia. Ostatni zwiedzający wpuszczani są na godzinę przed zamknięciem.

Kiedy najlepiej wybrać się do Koloseum?

 • Koloseum ma najmniejszą liczbę turystów w okresie od listopada do lutego
 • Latem wycieczkę do Koloseum najwygodniej zrobić rano. Dzięki temu unikniesz dużych tłumów i upałów. A po południu, w czasie największego upału, można pospacerować po klimatyzowanych muzeach. 
 • Ze względów bezpieczeństwa wszyscy odwiedzający Koloseum w Rzymie muszą przejść przez kontrolę bezpieczeństwa, która trwa około 30 minut. Powoduje to powstanie dodatkowych kolejek. Dlatego planując swoją wizytę, przyjedź godzinę wcześniej niż godzina podana na bilecie. 

» CZYTAJ TAKŻEPODRÓŻ DO RZYMU: 10 WSPANIAŁYCH RZECZY DO ZROBIENIA

Co zabrać ze sobą do Koloseum?

 • Nie wnoś przedmiotów, które wyglądają jak broń.
 • Nie wybieraj się do Koloseum po zakupach i zostaw bagaż w hotelu lub przechowalni bagażu. Zwiedzającym nie wolno nosić nieporęcznych plecaków, dużych toreb i walizek.
 • Załóż jak najwygodniejsze buty do chodzenia po nierównych ścieżkach i stromych, śliskich stopniach Koloseum. O tym, co zabrać ze sobą do Rzymu, w zależności od pory roku, pisaliśmy w tym artykule.
 • Zalecane jest noszenie kapelusza i okularów przeciwsłonecznych. Nie zaszkodzi też posmarować się kremem z SPF, bo w Koloseum spędzisz wiele godzin na bezpośrednim słońcu. 
 • Weź ze sobą wodę i przekąskę: po Koloseum można wędrować godzinami, ale wejście jest jednorazowe, więc nie będzie można wyjść, żeby coś kupić. Tutaj przeczytasz, gdzie można przekąsić w Rzymie za niewielkie pieniądze.

» CZYTAJ TAKŻEW JAKIM REJONIE RZYMU NAJLEPIEJ SIĘ ZATRZYMAĆ

Przydatne wskazówki

 • Przygotuj się na typowo turystyczne miejsce. Obok Koloseum znajdują się «gladiatorzy». Oczywiście zaproponują ci zrobienie z nimi zdjęcia, a następnie poproszą o zapłacenie za nie.
 • W Koloseum, podobnie jak w innych popularnych miejscach turystycznych, może roić się od złodziei, więc zachowaj czujność. Miej oko na swoją torbę i portfel i nie zostawiaj rzeczy bez nadzoru. 

Takim sposobem wiesz już wszystko o zwiedzaniu Koloseum w Rzymie.

Życzymy niezapomnianych wrażeń!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *