Najbardziej znane kabarety w Paryżu

Najbardziej znane kabarety w Paryżu

Mon, 12/05/2016 - 20:16
Posted in:
0 comments
kabarety w Paryżu

Oprócz Wieży Eiffla, głównym symbolem Paryża są kabarety. Szczęśliwi ci, którzy mają szansę doświadczyć tej spektakularnej ferii. Najbardziej znanymi lokalami są: Moulin Rouge, Le Lido oraz Le Crazy Horse. Każdy z nich ma do zaoferowania coś wyjątkowego.

Moulin Rouge

Moulin Rouge nie trzeba nikomu przedstawiać. Według niektórych Czerwony Młyn to kwintesencja Paryża. Wyobraź sobie, że siedzisz w półmroku na sali. Światła na scenie włączają się, kurtyna wędruje w górę i twoim oczom ukazują się piękne, roztańczone dziewczyny. Co więcej, zazwyczaj artystki nie tylko tańczą, ale też śpiewają. Francuski kabaret przyciąga setki turystów każdego dnia. W związku z tym lepiej kupić bilet wcześniej. Rezerwacji można dokonać na oficjalnej stronie internetowej Moulin Rouge. Za bilet na spektakl zapłacimy 99 €. Ceny pakietu z kolacją zaczynają się od 160 €. Nie dajcie się zwieść swobodnemu nastrojowi burleski – gości obowiązuje strój wieczorowy! Najbliższa stacja metra to Blanche.

Więcej o Moulin Rouge możecie przeczytać w tym artykule.

Pakiet z kolacją zarezerwujecie na tej stronie.

Le Lido

Lido jest jak najprawdziwszy sen na jawie: świetnie wyreżyserowane show, niesamowite kostiumy oraz niezwykle utalentowani artyści. Turystów przyciąga przede wszystkim lokalizacja i elastyczna polityka cenowa. Po pierwsze, Lido znajduje się jedynie kilkaset metrów od Łuku Triumfalnego. Po drugie, cena biletu zależy głównie od waszych oczekiwań i potrzeb. Jeśli chcecie nie tylko obejrzeć rewię, ale też usiąść do kolacji przygotowanej przez francuskiego szefa kuchni, przygotujcie się na wydatek w granicach 160-210 €. Kolacja składa się z 3 dań i butelki szampana na parę. Dla tych, którzy nie są ani głodni, ani spragnieni, przygotowano możliwość zakupu biletu na spektakl za 94 €. Bilety dostępne są tutaj.

Codziennie odbywają się 2 pokazy, pierwszy zaczyna się o 21:30, a drugi o 23:30. Warto wiedzieć, że za nocny spektakl zapłacimy 5-10 € mniej. Dojechanie do Lido nie stanowi problemu, a najbliższa stacja metra to George V (linia nr 1).

Le Crazy Horse

CrazyHorse, czyli Szalony Koń, to najbardziej autentyczny z paryskich kabaretów. Pracuje tu około pięćdziesięciu najlepszych tancerzy z całego świata – jedynie ci, którym udało się przejść surowy casting. Wyłącznie tancerki o określonym typie urody mają szansę zatańczyć w Szalonym Koniu – liczy się tutaj również wzrost i budowa ciała. To dzięki temu pokazy w CrazyHorse są tak wyjątkowe.

Artystki z CrazyHorse wiedzą, że aby bawić publiczność, nie trzeba się wcale rozbierać, a ich pokazy łączą w sobie erotyzm z humorem. Nawiasem mówiąc, Woody Allen nakręcił tu przed laty film, a słynna aktorka Demi Moore pobierała lekcje tańca erotycznego od pracujących tu artystek. Ogólnie rzecz biorąc, wieczór w kabarecie to obowiązkowy punkt programu i gwarancja niezapomnianych wrażeń. Dojazd do CrazyHorse nie jest problematyczny, jako że lokal znajduje się w pobliżu Pól Elizejskich, czyli stacji metra Alma-Marceau (linia nr 9) i George V-Franklin D.Roosevelt (linia nr 1). Ceny biletów zaczynają się od 117 €. Erotyczne show odbywa się codziennie o 20:15 i 22:45.

Bilety możemy kupić tutaj. Poza burleską gości czeka również wyśmienita kolacja oraz transfer z i do hotelu.

Godne polecenia są pakiety wycieczkowe, które obejmują kolację na Wieży Eiffla, rejs po Sekwanie i wieczór w Moulin Rouge. Jeśli porównamy koszty, szybko zorientujemy się, że wykupienie pakietu wyjdzie taniej, niż gdybyśmy kupili wszystkie bilety osobno.

Add new comment

Restricted HTML

  • Allowed HTML tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Похожие статьи

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.