» Europa » Francja » Paryż » Główne atrakcje i zabytki Paryża: ceny biletów

Już kupiłeś bilet lotniczy i zarezerwowałeś hotel? Teraz nadszedł czas, aby zaplanować swój czas w Paryżu. W tym artykule opowiemy, jakie bilety lepiej kupować z wyprzedzeniem oraz jak unikać długich kolejek i zaoszczędzić na wycieczkach.

Kupienie wszystkich biletów jest dość proste. Nie musisz szukać różnych stron internetowych, polecamy naszych zaufanych partnerów, którzy przetłumaczyli cały proces na język polski. A jeśli twoje plany podboju Paryża są bliskie napoleońskim, polecamy lekturę artykułu o turystycznych kartach rabatowych. Kartę muzealną można kupić online z wyprzedzeniem pod tym linkiem

» CZYTAJ TAKŻE33 główne atrakcje Paryża

Wieża Eiffla

Wieża Eiffla to główna atrakcja Paryża. Kolejki do Żelaznej Damy mogą ciągnąć się na 2-3 godziny. Napisaliśmy już artykuł «Jak dostać się na Wieżę Eiffla bez kolejki?»‎. Tym razem również polecamy zadbać, aby wizyta na wieży była zaplanowana wcześniej, teraz bilety elektroniczne mają datę i godzinę odwiedzin, co jest bardzo wygodne.

W zależności od piętra i sposobu wejścia (pieszo lub windą), wizyta na Wieży Eiffla kosztuje od 11 do 28 euro (do 24 lat obowiązują ulgowe ceny). Tutaj znajdziesz bilety na drugie piętro i wyżej, według własnego uznania. A za pomocą tego linku znajdziesz bilety na łączone wycieczki «wycieczka autobusowa, rejs po Sekwanie i Wieża Eiffla»‎.

» CZYTAJ TAKŻEBilety na Wieżę Eiffla: ile kosztują, jak je kupić?

» CZYTAJ TAKŻE10 najlepszych hoteli z widokiem na Wieżę Eiffla

Disneyland

Nie uwierzysz, ale Disneyland jest jeszcze popularniejszy niż Wieża Eiffla. Swoją drogą, wycieczki do parku rozrywki nie można uniknąć, jeśli podróżujesz z dziećmi. Bilet do Disneylandu w Paryżu również można, a nawet trzeba kupić z wyprzedzeniem, z ustaloną datą. Szkoda czasu na stanie w kolejkach.

Dzieci w wieku od 4 do 12 lat mogą korzystać z «dziecięcego» biletu do Disneylandu. Dla osób powyżej 12 roku życia bilet będzie kosztował 56-120 euro w zależności od dnia tygodnia i pory roku. 

Disneyland Paris: Wybierz hotel

» CZYTAJ TAKŻEBilety wstępu do Disneylandu w Paryżu: gdzie kupić, ile kosztują?

» CZYTAJ TAKŻEJak dostać się do Disneylandu z Paryża?

Luwr

Luwr to najpopularniejsze muzeum na świecie. Odwiedza go 10 milionów ludzi rocznie. Taka popularność spowodowała konieczność sprzedawania biletów z datą i godziną wizyty. Bilet do Luwru można kupić tylko online, klikając ten link. Kasy są zamknięte. Cena to 22 euro. 

Przy okazji radzimy zainstalować nasz audioprzewodnik na telefonie i samodzielnie zapoznać się ze światowymi arcydziełami muzeum. To ciekawe przeżycie i pozwala zaoszczędzić pieniądze na wycieczce po Luwrze. Możesz go pobrać tutaj

» CZYTAJ TAKŻEBilety do Luwru: jak je kupić, i ile kosztują

» CZYTAJ TAKŻEJak wejść do Luwru bez stania w kolejce

Wersal

Wersal to jeden z najbardziej znanych pałaców królewskich na świecie. Kolejki również robią wrażenie, zwłaszcza latem i na Nowy Rok. Jeśli chcesz łatwo i szybko dostać się do pałacu, kup bilet już w domu. Możesz zarezerwować też wycieczkę z przejażdżką do Wersalu i z powrotem.

Ponieważ posiadłość składa się z kilku części, bilety do nich można kupować osobno. Wizyta w pałacu królewskim kosztuje 18 euro, a sam ogród 10 euro. Wszystko razem 28 euro.

» CZYTAJ TAKŻEWersal: bilety, fontanny i przydatne informacje o pałacu

Kabaret Moulin Rouge

Chcesz zobaczyć słynny francuski kankan, wypić szampana i dobrze się bawić? W takim razie musisz odwiedzić słynny kabaret Moulin Rouge. Wierzcie lub nie, ale bilety na pokaz tego samego dnia nie będą dostępne w kasach, na kolejny dzień też nie. A na pojutrze będą tylko te najdroższe, za 300-400 euro. Żeby kupić bilet za 80-100 euro, trzeba o to zadbać z wyprzedzeniem.

Niektórzy turyści rezerwują miejsca w Moulin Rouge jeszcze przed zakupem biletu na samolot. To oczywiście przesada, ale ma to pewien sens. Szukaj biletów na przedstawienia pod tym linkiem.

» CZYTAJ TAKŻEBilety na spektakl Moulin Rouge

Wycieczka autobusowa

Jeśli przyjechaliście do Paryża tylko na kilka dni, zalecamy wzięcie udziału w wycieczce autobusem turystycznym po mieście. Zaoszczędzisz czas i pieniądze. W ten sposób możesz zobaczyć wszystkie główne atrakcje i zabytki w ciągu kilku godzin. Bilety na wycieczki autokarowe znajdziesz tutaj. Oddzielny bilet kosztuje około 39 euro, ale w zestawie z rejsem po Sekwanie lub biletem do muzeum może być tańszy.

Tramwaj rzeczny

Rejs statkiem po Sekwanie to niezwykle romantyczna przygoda. Ale nie wtedy, gdy stoi się w kolejce po bilet. Paryż jest zorganizowany w taki sposób, że większość zabytków znajduje się tuż nad brzegiem Sekwany. Możesz więc wybrać się na przejażdżkę tramwajem rzecznym i zobaczyć miasto z wody. To właśnie ten pryzmat zapewnia wyjątkowy widok na słynne budynki, takie jak Wieża Eiffla. Szukaj biletów na tramwaj rzeczny pod naszym linkiem.

Zwykły godzinny rejs kosztuje zaledwie 13 euro, ale możesz zdecydować się na przejażdżkę z przekąskami, szampanem, pełnym obiadem lub kolacją (60-120 euro).

Muzeum Orsay

Musée d’Orsay jest drugim najpopularniejszym muzeum w Paryżu i jednym z dziesięciu najlepszych na świecie. Taką sławę zapewniły mu dzieła impresjonistów. Znajdziemy tu Moneta, Degasa, Van Gogha i wielu innych przedstawicieli tej epoki. Jednak kolejki w Orsay są czasami nawet dłuższe niż w Luwrze, ponieważ nie ma dodatkowych wejść. Więc jedna i prosta rada od nas – zarezerwuj bilet z wyprzedzeniem. W kasie biletowej kosztuje on 16 €, a elektroniczny 17 €. 

» CZYTAJ TAKŻEMuzeum Orsay: Najbardziej znane obrazy

Łuk triumfalny

Łuk Triumfalny to jedna z największych atrakcji Paryża. Zarówno sama napoleońska konstrukcja, jak i widok na miasto z jej dachu są piękne. Zaleca się odwiedzenie Łuku wieczorem, kiedy zapalają się światła na Wieży Eiffla. Bilet można też bez problemu kupić z wyprzedzeniem. Jego koszt zarówno w kasie, jak i online to 13 euro. 

Oczywiście nie sugerujemy kupowania biletów wszędzie na raz. Zastanów się i rozplanuj wydatki. Wybierz to, co naprawdę Cię interesuje. U naszych partnerów często można znaleźć bilety łączone i oferty w pakiecie z dobrą zniżką. Kup bilety z wyprzedzeniem, na pewno uchroni Cię to przed długimi kolejkami, pozwoli zaoszczędzić cenny czas w Paryżu, energię, a w niektórych przypadkach nawet pieniądze!

Życzymy udanej podróży!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *