10 najpiękniejszych miasteczek Alzacji

,

Mały, ale barwny region, Alzacja — jest miejscem, do którego warto się udać, aby odkryć malownicze francuskie wioski z piernikowymi domami z muru pruskiego i średniowieczną architekturą, podziwiać zachwycające krajobrazy i skosztować słynnych alzackich win. Najlepszym sposobem na poruszanie się jest samochód (można go wynająć tutaj), dzięki czemu można zwiedzić główne atrakcje i wczuć się w ducha regionu w krótkim czasie.

» CZYTAJ TAKŻEDokąd pojechać oprócz Paryża: jakie miasta we Francji warto odwiedzić?

Kaysersberg

Kaysersberg 

Malownicza miejscowość z wielowiekową historią. Przyciąga tysiące turystów swoją architekturą, harmonijnie połączoną z naturą. Przez Kaysersberg przepływa mała, ale burzliwa rzeka Weiss, a nad wodą górują średniowieczne domy. Kamienny most przekracza rzekę, z widokiem na wieżę i ruiny zamku. Warto wspiąć się na fortyfikację na wzgórzu, aby podziwiać dolinę Renu.

Wioska jest piękna o każdej porze roku: latem domy ozdobione są kwiatami, zimą iluminacjami świątecznymi. Winnice są wszędzie, a prawie każda piwnica z winami oferuje smak lokalnego Rieslinga lub Pinot Noir. Kaisersberg jest bardzo popularny wśród turystów, dlatego najlepiej zarezerwować hotel z wyprzedzeniem tutaj.

Kaysersberg: wybierz hotel

» CZYTAJ TAKŻEJak wybrać dobre i niedrogie francuskie wino?

Kintzheim

10 najpiękniejszych miasteczek Alzacji: Kintzheim 

Kintzheim był kiedyś domeną króla Karola i mieścił się w nim jego pałac. Dziś jest to mała wioska z autentyczną architekturą i wieloma restauracjami i kawiarniami. Na dachu każdego domu znajduje się bocianie gniazdo, w którym gnieżdżą się nasz białe ptaki.

Szkółka Ptaków Drapieżnych w Kynzheim cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców i turystów. Zwiedzający mogą przyjrzeć się z bliska rzadkim ptakom, takim jak kondor andyjski. Ten specjalny rodzaj domu dla ptaków nie ma klatek, więc ptaki po prostu siedzą na otwartej przestrzeni i latają nad ptakami drapieżnymi, aby wystawić pokaz. W Kinzheim można też zatrzymać się na dłużej — listę hoteli w miasteczku znajdziesz tutaj.

Zarezerwuj hotele w Kintzheim

Riquewihr

10 najpiękniejszych miasteczek Alzacji: Riquewihr

Riquewihr słynie przede wszystkim z doskonałych win. Większość miejscowych nadal uprawia wino, podążając śladami swoich przodków. Koniecznie zajrzyj do jednej z piwnic winnych i przejdź się po winnicach otaczających miejscowość. Może jest niewielka, ale oferuje dobry wybór sklepów z pamiątkami, restauracji i butików. Stare domy z muru pruskiego z jaskrawymi kolorowymi szyldami ciągną się wzdłuż wąskich uliczek, jak przed wiekami, a dziedzińce i fasady ozdobione wieloma kwiatami tworzą świąteczną atmosferę. Jeśli chcesz zostać dłużej w Riquewihr, możesz, znaleźć hotel tutaj.

Porównaj różne oferty hoteli w Riquewihr

Hunawihr

Hunawihr w Alzacji

Maleńka wioska Hunawihr jest nie mniej piękna niż inne alzackie miasteczka. Oprócz kolorowych domów, zajrzyjcie do starego ratusza, kościoła i fontanny św. Anny, po której miejscowość nosi nazwę (legenda głosi, że święta prała w niej ubrania ubogich).

Ale nie z tego słynie Hunawihr — a z pobliskiego Ośrodka Hodowli Bocianów i Wydr. To także dom dla żółwi, ryb, kormoranów i innego ptactwa wodnego. Po okolicy kręcą się bociany i inne zwierzęta, które z ciekawością obserwują turystów. Można obserwować, jak pływają wydry, a nawet nakarmić nutrię marchewką. Aby zobaczyć pełną ofertę hoteli, kliknij tutaj.

Zobacz najlepsze oferty hoteli w Hunawihr

Ribeauvillé

Ribeauvillé w Alzacji

Typowa alzacka wioska ze średniowiecznymi, brukowanymi uliczkami i kolorowymi domami z muru pruskiego. Na wzgórzu w Ribeauvillé wznoszą się trzy średniowieczne zamki, z których jeden jest całkowicie zachowany w swojej pierwotnej formie. Zamek można zwiedzać, a z jego szczytu rozciąga się wspaniały widok na wioskę i winnice. Festiwale i targi tematyczne odbywają się w wiosce każdego roku, od średniowiecznego jarmarku bożonarodzeniowego w grudniu po festiwal kwiatów w lecie. Jeżeli zdecydujesz się odwiedzić Ribeauvillé w takie dni, pamiętaj, aby zarezerwować hotel z wyprzedzeniem, klikając tutaj.

Wybierz hotel w Ribeauvillé

» CZYTAJ TAKŻEBoże Narodzenie i Sylwester we Francji: 10 zasad świętowania

Turckheim

Turckheim

Turckheim to urocza miejscowość z bogatą historią i pięknymi widokami. Średniowieczna brama obronna, fontanna ozdobiona posągiem Matki Boskiej, muzeum wojskowe oraz stare kościoły i dzwonnice to wiele zabytków, które warto zobaczyć. Ale Turkheim jest najbardziej znany ze swoich winnic i znanej na całym świecie produkcji wina. Koniecznie wpadnijcie na degustację wina! Spośród hoteli w Turckheim popularnością cieszy się Hotel Des Deux Clefs (zarezerwuj pokój tutaj).

Zarezerwuj hotele w Turckheim

Hunspach

Hunspach w Alzacji

Ta maleńka wioska na granicy z Niemcami niemal w całości zachowała swój średniowieczny wizerunek. Kręte uliczki, urokliwe domy z muru pruskiego, zdobione kwiatami fasady, okiennice i haftowane firanki przenoszą turystów do francuskiej wioski sprzed kilku wieków.

Hunspach zainteresuje również tych, którym nie jest obojętna historia II wojny światowej: w pobliżu znajdowała się Linia Maginota i Fort Schönenburg. Obecnie znajduje się tu muzeum wojskowe. W mieście nie ma zbyt wielu hoteli, ale można tu znaleźć Chambres d’hôtes Sabine Billmann (skorzystaj z tego linku).

Porównaj różne oferty hoteli w Hunspach

Mittelbergheim

Mittelbergheim w Alzacji

Skromna wioska Mittelbergheim jest jedną z najładniejszych w Alzacji. Nie ma tu prawie żadnych sklepów z pamiątkami i butików, w przeciwieństwie do reszty regionu. Mimo to wieś ma bardzo specyficzny klimat. Przyjemnie jest pospacerować w ciszy w otoczeniu winnic, starych kościołów i domów. Miasteczko znajduje się na «Alzackim Szlaku Wina», a Mittelbergheim jest szczególnie znany z Rieslinga. Nie tylko można skosztować i kupić ten szlachetny trunek wśród wielu winiarni, ale także poznać szczególne niuanse jego produkcji. W miasteczku znajdują się dwa małe, ale dobre hotele dla tych, którzy chcą zostać w wiosce (kliknij tutaj).

Mittelbergheim: wybierz hotel

Bernardswiller

Bernardswiller w Alzacji

Mała i spokojna wioska Bernardswiller znajduje się w pobliżu słynnej Góry Świętej Otylii (Mont-Sainte-Odile) i klasztoru o tej samej nazwie. Widoki ze szczytu góry są oszałamiające, a okoliczne wioski, już malutkie, wydają się zupełnie zabawkowe. W Bernardswiller można przenocować lub zjeść obiad, albo pospacerować po romantycznych uliczkach. W miasteczku jest kilka hoteli, ale można zatrzymać się w pobliskim Obernai (rezerwacja tutaj).

Eguisheim

Eguisheim

Małe i przytulne Eguisheim z wąskimi brukowanymi uliczkami, domkami z piernika i ręcznie malowanymi szyldami wygląda jak z pocztówki. Bociany spacerują sobie spokojnie po polach, każdy balkon i parapet jest pięknie udekorowany kwiatami doniczkowymi, a kwietniki ciągną się wzdłuż ulic — wioska wydaje się wybuchać kolorami, szczególnie późną wiosną lub latem. Można spędzić godziny wędrując, patrząc na osobliwe domy pokryte winoroślą, każdy niepodobny do poprzedniego. Ulice świecą kolorowymi światłami w okresie Bożego Narodzenia, co sprawia, że jest to magiczne miejsce do odwiedzenia. Dobry hotel możesz wybrać tutaj.

Zarezerwuj hotele w Eguisheim

Alzackie wioski są do siebie podobne, ale każda z nich jest wyjątkowa i warto ją poznać.

Przyjemnej podróży!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *