» Europa » Wielka Brytania » Londyn » Co robić w Londynie w październiku?

Kamienny szary Londyn w październiku ocieplają czerwone liście w parkach. Deszcz, zbliżające się Halloween i ciemne niebo dodają miastu tajemniczości. O tej porze lepiej zwiedzać stolicę z ciepłego piętrowego autobusu (bilety tutaj). Można też wybrać się na spacer po mieście z naszym mobilnym przewodnikiem audio. Co jeszcze można robić w Londynie w październiku?

Pobierz przewodnik po Londynie

» CZYTAJ TAKŻECo zobaczyć w Londynie w 1 dzień – trasa i mapa

Co dzieje się w Londynie w październiku?

W październiku robi się nieco chłodniej (+16°). Jesień zalewa miejskie place paletą barw, zamieniając jasną zieleń na ciepłe odcienie miedzi i złota. Udaj się do Kew Gardens, Richmond lub innych głównych parków, aby podziwiać ten piękny krajobraz.

» CZYTAJ TAKŻECo zobaczyć w Londynie? Podstawowe zabytki

Londyńskie atrakcje na jesień

» CZYTAJ TAKŻE10 miejsc Harry’ego Pottera w Londynie

Halloween w Londynie

» CZYTAJ TAKŻEW której części Londynu się zatrzymać?

Teatr w Londynie w październiku

  • Daj się olśnić spektakularnemu musicalowi Wicked w Apollo Theatre! Zobacz nieopowiedzianą historię czarownic z Czarnoksiężnika z krainy Oz.
  • Zobacz magiczną moc Matyldy w Cambridge Theatre: śmiej się głośno, gdy mała dziewczynka z ukochanej książki Roalda Dahla uczy dorosłych lekcji.
  • Zobacz pokazy w kultowym teatrze szekspirowskim Globe Theatre. Czekają tu na Ciebie imponujące produkcje klasyków, takich jak „Wiele hałasu o nic” i „Król Henryk VIII”.

» CZYTAJ TAKŻE10 miejsc w Londynie, gdzie można smacznie zjeść

Brytyjska stolica naprawdę pasuje do jesieni – deszczowej i tajemniczej. Czasami będziesz odczuwać dreszcze, ale wiedz, że to powiew średniowiecznej przeszłości Wielkiej Brytanii. Mamy nadzieję, że październikowy Londyn przypadnie Ci do gustu!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *