Muzeum Van Gogha w Amsterdamie

,

Holandia dała światu ogromną liczbę wielkich malarzy. Nie mniej niż Włochy. Klasyczni artyści holenderscy nie są jednak tak znani jak impresjonista Vincent van Gogh. Odnowione Muzeum Van Gogha jest oficjalnie jedną z głównych atrakcji Amsterdamu i centralnym punktem dla wszystkich turystów. Jeśli i ty, planując podróż do Amsterdamu, chcesz podziwiać dzieło artysty, czytaj dalej, by dowiedzieć się, jak dostać się do muzeum i co czeka cię w środku.

» CZYTAJ TAKŻEMuzea w Amsterdamie: które z nich warto odwiedzić?

Jak dostać się do Muzeum Van Gogha?

Adres: Museumplein, 6

Godziny otwarcia: od 9:00 do 18:00

Cena biletu: 20 euro, bezpłatnie dla zwiedzających poniżej 18 roku życia, 10 euro dla posiadaczy międzynarodowej karty studenckiej (tylko w dni powszednie). Wizyta w muzeum wchodzi również do niektórych miejskich kart turystycznych.

Muzeum Van Gogha jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Amsterdamie, więc pierwszą rzeczą, którą zobaczysz, jest duża kolejka przy wejściu. Aby mieć pewność, że na pewno dostaniesz się do muzeum, możesz kupić bilety z wyprzedzeniem, rezerwacja pozwoli ci przejść bez kolejki. Wybierz datę wizyty w kalendarzu poniżej i zarezerwuj bilet:

Ważne! Nie kupuj biletów z drugiej ręki na ulicy. Najprawdopodobniej okażą się one fałszywe lub już używane.

Jeśli chcesz, aby twoja wycieczka była bardziej ciekawa, możesz zainstalować na swoim telefonie aplikację Touch Van Gogh. Możesz również zarezerwować prywatną wycieczkę z przewodnikiem dla swojej rodziny lub firmy. Filmowanie i robienie zdjęć w muzeum jest zabronione i należy być przygotowanym na oddanie plecaka do szatni, w przeciwnym razie nie zostaniecie wpuszczeni.

Jeśli jednak okaże się, że jest to decyzja spontaniczna i trzeba kupić bilety w kasie, należy dotrzeć tam wcześnie i mieć świadomość, że deszczowe dni mogą spowodować znacznie większą liczbę turystów.

» CZYTAJ TAKŻECo koniecznie trzeba zrobić w Amsterdamie

Co można zobaczyć w Muzeum Van Gogha?

Muzeum Van Gogha w Amsterdamie

Nowoczesny, minimalistyczny budynek nie odciąga uwagi od tutejszych skarbów. W zbiorach muzeum znajduje się największa kolekcja dzieł Vincenta van Gogha. Znajdują się tu jedne z najsłynniejszych obrazów holenderskiego artysty: «Pokój van Gogha», «Autoportret», «Irysy» i kilka «Słoneczników». Dla wielu zwiedzających zaskoczeniem jest ogromna ilość obrazów z wczesnej twórczości Van Gogha. Oprócz samych obrazów można zapoznać się z jego biografią i odkryć więcej o życiu i losach maestro.

Muzeum jest bardzo nowoczesne i interaktywne, więc nie krępujcie się zabrać ze sobą dzieci. Tutaj «mali Van Goghowie» mogą spróbować mieszania kolorów i zabawnie zanurzyć się w historii sztuki. Oczywiście dla dorosłych zwiedzanie też jest wyjątkowe. Duża kolekcja dzieł i wykorzystanie nowoczesnej technologii sprawiają, że wycieczka do muzeum jest prawdziwą przygodą. Wielką zaletą muzeum jest to, że obrazy nie są ukryte za grubym szkłem i zwiedzający mogą podziwiać dzieła z bliska.

W muzeum znajduje się duży sklep z pamiątkami, który można odwiedzić po zwiedzeniu muzeum. Polecamy tam zajrzeć, znajdziecie tu wiele pięknych i przydatnych pamiątek opartych na słynnych obrazach, a dla miłośników sztuki w sprzedaży są kolorowe książki i katalogi z reprodukcjami.

 

Życzymy miłego zwiedzania muzeum!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *