Ulica czerwonych latarni w Paryżu: istnieje?

, ,
Ulica czerwonych latarni w Paryżu

Czerwone światła i Paryż wydają się być nierozłączne. Wiele osób uważa, że stolica Francji ma ulicę lub blok, a nawet cała dzielnica czerwonych świateł. Jest to po części prawda, a po części mit. Przyjrzyjmy się temu.

» Czytaj także10 najlepszych klubów nocnych w Paryżu

Dzielnica czerwonych latarni w Paryżu: jak to się stało?

Ulica czerwonych latarni w Paryżu

Należy od razu powiedzieć, że nie ma czegoś takiego jak w Amsterdamie, w Paryżu. W oknach nie ma nocnych motyli, nie ma domów publicznych i rozpusty.

W XIX wieku, mała wioska Montmartre, a wkrótce dzielnica Paryża stała się znana jako artystyczne przedmieście. Przeprowadzili się tu Picasso, Modigliani, Toulouse-Lautrec, poeci, aktorzy, pisarze, artyści i wielu innych. A gdzie jest takie towarzystwo, tam są i imprezy.

Wkrótce Montmartre zyskał sławę jako dzielnica z najtańszym alkoholem, najbardziej hałaśliwymi zgromadzeniami i najbardziej wyrazistymi tancerzami i prostytutkami. Sami artyści przyczynili się do tego. Toulouse-Lautrec nawet przerysował jeden z burdeli.

Pierwszy kabaret pojawił się w Montmartre: miejscu, gdzie było lokalne wino i absynt picia, a dziewczyny zadzierały spódnice. Słynny kabaret Moulin Rouge jest miejscem narodzin wesołego francuskiego kankana. Niegrzeczne dziewczyny podnoszą nogi i pokazują wszystkim swoje pantalony.

Biedne dziewczyny przyjmują po 20, a niektóre po 40 odwiedzających na noc! Tak narodziła się sława lokalnej ulicy czerwonych latarni.

Wkrótce nastąpiła rewolucja w Rosji, a biała imigracja ruszyła do Paryża. Na tym samym Montmartre znajdowało się wiele rosyjskich pubów i restauracji. Z Cyganami i niedźwiedziami, tak jak powinno być. To tylko rozgrzało radosną chwałę tego obszaru.

Wkrótce jednak biedni artyści wzbogacili się i opuścili Montmartre na rzecz innych modnych dzielnic Paryża. Zabawa się nie skończyła, ale wyraźnie przygasła.

» CZYTAJ TAKŻEMontmartre: 15 pomysłów na spacery po najbardziej romantycznej dzielnicy Paryża

Dzielnica czerwonych latarni: jak wygląda dzisiaj

Moulin Rouge

Dziś Montmartre jest jednym z must see w Paryżu. Oczywiście, jest jeszcze kabaret Moulin Rouge. I jest w nim ten sam kankan. Nie spowoduje to takiej furory jak kiedyś, ale pod względem kulturoznawczym, unikalnym i historycznym jest to bardzo ciekawe przedstawienie. Odwróć uwagę od turystów i wyobraź sobie, że jesteś otoczony przez starego Freuda, modernistów, księcia Walii i samego Charlesa Aznavoura, który debiutował scenie. I od razu będzie lepiej. Kabaret nadal daje 2-3 występy wieczorem i potrzebuje najwięcej szampana na świecie. Bilety na Moulin Rouge z lub bez obiadu można znaleźć tutaj.

Jest jeszcze kilka małych kabaretów. Moulin de la Galette zamienił się w restaurację, a Lapin Agile pozostał skromnym schronieniem dla początkujących śpiewaków i poetów.

Jeśli chodzi o lubieżne panie, wydaje się, że już ich tutaj nie ma.

Gdzie znajduje się ulica czerwonych latarni w Paryżu?

Paryż

Sama «ulica» znajduje się u podnóża wzgórza Montmartre. W przybliżeniu od Moulin Rouge i stacji metra Blanche, następnie placu Pigalle i do stacji metra Anvers.

Kilka bulwarów wypełnionych sklepami erotycznymi, saunami, łaźniami tureckimi, kinami porno i ogromnym «Sexodrome». Ale nie daj się zwieść. To nie jest to, o czym myślisz. To tylko wielki sklep z odpowiednimi produktami.

Sytuacja z prostytucją we Francji jest bardzo skomplikowana. Sama czynność nie jest zabroniona. Ale na «użytkowników» nałożona jest kara grzywny. Oznacza to, że jeśli zostaniesz złapany na miejscu «przestępstwa», będziesz na tyle uprzejmy, że zapłacisz 1600 euro na rzecz budżetu Republiki Francuskiej. Więc lepiej uważaj. Z drugiej strony, sutenerstwo jest również zabronione. Oznacza to, że żadne domy publiczne i dziewczęta nie mogą oferować swoich usług.

W Montmartre nie znajdziesz żadnych burdeli. Ale! Są tam szynki i sauny. A jeśli mężczyzna chodzi samotnie późnym wieczorem, zostanie poproszony, aby poszedł i zaglądnął, co jest w środku. Policja o tym wie, ale dla dobra turystów zamykają oczy na te wszystkie bary i podziemne burdele.

Więc nie ma tu Amsterdamu. Do tego, weszło w życie prawo, że jeśli np. Sex shop u podnóża wzgórza jest wystawiony na sprzedaż, to nowy właściciel lokalu nie może otworzyć tutaj miejsca o podobnych usługach. Tak więc ulica po cichu wymiera. A dawne kina dla dorosłych zajmują apteki, sklepy kosmetyczne i stragany turystyczne.

Czy na ulicy Czerwonych Latarni jest niebezpiecznie?

Monmartre

W ciągu dnia jest tu absolutnie bezpiecznie i prawie całkowicie przyzwoicie, nawet z dziećmi spacerują. Wieczorami nie jest tu tak niebezpiecznie, ale za to głośno i przyjemnie. Wszystkie te same, bary i kabaret pozostały.

A na samym wzgórzu Montmartre jest malowniczo, a nawet romantycznie. I wydaje się, że nie ma śladu poprzedniej niechlujności.

» Czytaj takżeCo porobić wieczorem w Paryżu?

Czy warto mieszkać w Montmartre

Monmartre ulica

Montmartre: wybierz hotel

Podobnie jak w wielu krajach świata, takie obszary są wypełnione tanimi hostelami i hotelami. W Paryżu też. Ulica Czerwonych Latarni jest świetna dla młodych ludzi, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze, dobrze się bawić i mieszkać w centrum miasta. Kliknij tutaj, aby sprawdzić hotele i hostele w Montmartre.

Montmartre to dobre miejsce dla zakochanych par i romantycznych ludzi. Z okien roztacza się piękny widok na Paryż, jego dachy, a czasami na wieżę Eiffla, a kwitnące kręte uliczki nie pozostaną obojętne nawet dla najbardziej surowej duszy.

Ale! Nie wybieraj hotelu w pobliżu (w promieniu 300-500 metrów) stacji metra Barbes i dalej na północ w kierunku dworca północnego.

Więc w Paryżu nie ma już żadnych czerwonych świateł?

Monmartre ulica

Jeśli chodzi o «nocne motyle», dziewczyny z tego zawodu osiedliły się w lesie Boulogne. W nocy lepiej nie iść tam na spacer. A jeśli nagle zapragniesz miłości francuskiej, bądź gotowy na 50 euro w pół godziny i dodaj ogromną grzywnę, o której pisaliśmy. I noc na komisariacie, oczywiście.

Tak więc, w Paryżu, ulica czerwonych latarni zmieniła się w miejsce powszechne i historyczne. Zdecydowanie zalecamy spacer po Montmartre, bo warto.

Będzie fajnie! Powodzenia!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *