» Europa » Holandia » Amsterdam » Muzeum Madame Tussauds w Amsterdamie

Słynne muzeum figur woskowych Madame Tussauds jest obowiązkowym punktem w Amsterdamie. To jedno z tych miejsc, które zainteresuje odwiedzających w każdym wieku. Gdzie indziej można zobaczyć tak wiele różnych celebrytów na raz? Bilet do muzeum można kupić z wyprzedzeniem pod tym linkiem.

Odwiedź muzeum Madame Tussauds

» CZYTAJ TAKŻEDzielnica muzeów w Amsterdamie

Bilety i zwiedzanie muzeum

Ponieważ muzeum jest bardzo popularne, tłumy turystów są na porządku dziennym. Nasza rada: kup bilet z wyprzedzeniem online. Pozwoli Ci to uniknąć stania w długich kolejkach i zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Ceny biletów: normalna wejściówka w kasie muzeum kosztuje 25 euro. Jednak możesz kupić taniej online za 23,50 euro pod tym linkiem. Istnieją również oddzielne obniżone stawki dla dzieci.

Godziny otwarcia: codziennie od 10:00 do 18:30.

» CZYTAJ TAKŻEJak korzystać z taksówki w Amsterdamie?

Jak dostać się do Muzeum Madame Tussauds w Amsterdamie?

Muzeum Madame Tussauds w Amsterdamie jest bardzo dogodnie zlokalizowane na centralnym placu Dam, do którego można łatwo dojechać z dowolnego miejsca w mieście. Najbliższy przystanek tramwajowy to Dam.

» CZYTAJ TAKŻEMuzea w Amsterdamie: które z nich warto odwiedzić?

Kogo można zobaczyć w Muzeum Madame Tussauds w Amsterdamie?

Ekspozycja amsterdamskiego muzeum podzielona jest na 12 stref tematycznych, które można spokojnie zwiedzić w godzinę. Wielu odwiedzających inspirują nie tyle same figury, co możliwość zrobienia sobie z nimi zdjęcia. Jeśli jesteś jednym z nich, twój pobyt tutaj może trwać długo! Co ważne, ze wszystkimi postaciami można sfotografować się za darmo. Jedynym wyjątkiem jest Barack Obama, z którym spotkamy się przy wejściu. Za przyjemność zrobienia sobie zdjęcia z prezydentem USA trzeba zapłacić 5 euro!

Oprócz Obamy, w Muzeum Madame Tussauds czeka na Ciebie wiele innych ciekawych postaci: gwiazdy ze świata mody, filmu, muzyki i telewizji, wybitni naukowcy, osoby publiczne oraz członkowie rodziny królewskiej. Najmłodsi pokochają postacie Beyoncé i Madonny w towarzystwie Boba Marleya i Elvisa Presleya. Co więcej, dzieci z pewnością będą chciały zrobić sobie zdjęcie z księżniczką Fioną i postaciami Marvela. Szczególną popularnością cieszą się też strefy ze światowymi gwiazdami – Angeliną Jolie, Bradem Pittem i Lady Gagą oraz członkami rodziny królewskiej – księżną Dianą, a także znanymi politykami, gdzie Angela Merkel sąsiaduje z Michaiłem Gorbaczowem i Nelsonem Mandelą.

» CZYTAJ TAKŻE10 błędów popełnianych przez turystów w Amsterdamie

Które Muzeum Madame Tussauds jest lepsze: Londyn czy Amsterdam?

Jeśli byłeś już wcześniej w Muzeum Madame Tussauds w Londynie, raczej nie będziesz pod wrażeniem wystawy w Amsterdamie, która jest znacznie mniejsza. Amsterdamskie muzeum ma jednak coś, czego nie znajdziesz w innych miastach świata. Po pierwsze, jest to Scenerama, czyli oddzielna część wystawy poświęcona Złotemu Wiekowi Holandii. Zobaczysz tutaj wybitnych holenderskich malarzy, takich jak Rembrandt i Vermeer, a ponadto dowiesz się więcej o życiu w XVII-wiecznej Holandii. Po drugie, najwyższe piętro obiektu oferuje wspaniałą panoramę Amsterdamu.

» CZYTAJ TAKŻEMuzeum Van Gogha w Amsterdamie: praktyczne wskazówki

Życzymy miłej wizyty!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *